Olympus Airways

Ακούγεται ότι θα είναι δυο τα E190. Για να δούμε..
 
Το website Olympus Airways έχει ανασχεδιαστεί και σε συνεργασία με την Involatus Carrier Consulting φαίνονται πτήσεις προς καλοκαιρινούς προορισμούς. Διαθεσιμότητες και κωδικούς δεν βλέπω προς το παρόν. Ενδιαφέρον παρουσιάζει η αλλαγή της εταιρικής ταυτότητας, η απουσία του Airways και το livery με τα διαφορετικά κάθετα σταθερά. Απομένει να το δούμε να υλοποιείται.

Το SX-ABE ήρθε ATH σήμερα ξημερώματα από FIH μέσω MLA κ έφυγε στις 13:37 για CRA.
 
Εαν πραγματικα υιοθετησουν αυτο το livery.. :thx:

Εμενα με βγαζει μονο Düsseldorf - Fuerteventura ... Ισως γιατι "διαβαζει" το ΙΡ μου; Οπως και να εχει, η σελιδα τωρα εχει μια πιο σοβαρη εμφανιση απο την προηγουμενη...
 
Παντού Γερμανοί ...... πάντως το url https://www.olympusairways.de τελειώνει σε .de
Λογικά πρέπει η εταιρεία να λειτουργεί αποκλειστικά υπό τον έλεγχο της Involatus. Αν κάποιος επισκεφτεί το πεδίο contact αναφέρει
''Involatus Carrier Consulting GmbH is the representative for Olympus Airways in Germany.
Your message will be sent to Involatus, who will respond immediately to your request''.

Το website είναι διαθέσιμο σε Αγγλικά και Γερμανικά μόνο.
 
Και εγώ που μπήκα προχτές αφού το είδα εδώ που το ανεβάσετε, δεν μου έβγαζε κατι παρά μόνο Dusseldorf - Fuertventura.
Καλά το Livery είναι λίγο από άλλον πλανήτη, αλλά αν το υιοθετήσουν στην πραγματικότητα θα είναι κάτι το διαφορετικό.
Για παράδειγμα πάτησα κάποιους ελληνικούς προορισμούς και με παραπέμπει σε Site του Involatus που έχουν συνεργαστεί από ότι φαίνεται και πάτησα Αθήνα και έβγαλε κάτω στην λίστα των προορισμών Κάρπαθο και Σκιάθο και μετά και Πρέβεζα.

Τέλος πάντων για να δούμε τι θα δούμε.
 
Greg.CHQ":32picm55 said:
[...]
''Involatus Carrier Consulting GmbH is the representative for Olympus Airways in Germany.
Your message will be sent to Involatus, who will respond immediately to your request''.

[...]

E, τοτε δεν ειναι κατι διαφορετικο απο την Aviareps (για παραδειγμα)..
 
Εν τω μεταξυ, στο λιμανι κυκλοφορει ενα flyer της εταιριας που λεει οτι απο τις 23 Μαρτιου (δε λεει ετος :mrgreen: ) θα πεταει απο Αμβουργο για τις Καναριες Νησους. Και εμεις δεν εχουμε μια βδομαδα πριν, καν πληροφοριες για ενα υποτιθεμενο αεροσκαφος (ή εχουμε;). Για να μη θεωρηθει διαφημιση, δεν βαζω το λινκ, αν καποιος το θελει, μπορει να στειλει ΠΜ!

Φιλικα
Στεφος
 
Top