LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Πετάω σε μερικές ώρες προς Θεσσαλονίκη θα δω. Μάλλον κάνουν facelift...
Πριν 1.5 μήνα είχε γερανούς έκαναν οροφή και άλλαζαν λάμπες...
 
seven4seven":32ka0jug said:
Καποιος δεν ξερει να τραβηξει φωτογραφια;

Από το ίνσταγκραμ την πήρα. Γράφοντας ¨signature flight support skg¨ σου βγάζει πάνω-πάνω stories και βλέπεις διάφορες φωτό των χρηστών.

Ok nikosoik αναμένουμε
 
Καλησπέρα. Δυστυχώς έπρεπε να φύγω βιαστικά και τράβηξα στο πόδι αυτές τις εικόνες παρακάτω.
Τώρα το τι θα είναι δεν γνωρίζω. Σκαλωσιά ή για καμιά ανακαίνιση πρόσοψης ή βάψιμο λογικά.
Ότι και να είναι θα έχει κάποια διάρκεια και θέλει σκαλωσιά, δεν είναι δηλαδή σύντομες εργασίες επιδιόρθωσης. Για να δούμε, τι θα δούμε...!
 

Attachments

  • NIK_7916 copy.jpg
    NIK_7916 copy.jpg
    500,8 KB · Προβολές: 3.969
  • NIK_7919 copy.jpg
    NIK_7919 copy.jpg
    478,2 KB · Προβολές: 3.969
  • rNIK_7915 copy.jpg
    rNIK_7915 copy.jpg
    398,9 KB · Προβολές: 3.968
  • rNIK_7925 copy.jpg
    rNIK_7925 copy.jpg
    376,6 KB · Προβολές: 3.968
Καλησπέρα, θέλω να ελπίζω οτι ξεκίνησαν να το αναβαθμίζουν στο πλαίσιο της ανάπτυξης της Fraport Greece. Άν μπείτε και στο site τους κάπου έχουν τα σχέδια πως θα γίνει το αεροδρόμιο μόλις ολοκληρωθούν οι αεργασίες. Μακάρι να είναι από αυτό γιατί σχετικές αναρτήσεις υπάρχουν απο το 2016.
 
Sosita, Εννοείς αυτό;
 

Attachments

  • SKG LANDSIDE-NIGHT VIEW-CANOPY.jpg
    SKG LANDSIDE-NIGHT VIEW-CANOPY.jpg
    474,9 KB · Προβολές: 2.827
Φαίνεται πολύ ωραίο έτσι...

Στο χώρο αναμονής των αναχωρούντων επιβατών έχουμε δει κάποια αλλαγή;
 
Καλημέρα
Είμαι καινούργιος στην παρέα.
Επειδή τυχαίνει να δουλεύω στο αεροδρόμιο,θα αναφέρω όσες αλλαγές έχω προσέξει.
Με το μπαίνουμε στην Β αίθουσα αναζητήσεων βλέπουμε απέναντι τις πληροφορίες.
Το stand με το μηχάνημα που τυλίγει τις αποσκευές μεταφέρθηκε εκεί που ήταν το γραφείο των Τουρκικών Αερογραμμών.
Απέναντι από τα wc στις αναχωρήσεις κάποια γραφεία έχουν φύγει(ακούγεται ότι θα βάλουν καταστήματα εκεί)
Στην αίθουσα Α των αναχωρήσεων,απέναντι από την είσοδο έχουν μεταφερθεί τα γραφεία των Τουρκικών Αερογραμμών καθώς και της Astra(νομίζω έχει και άλλο ένα αλλά μου διαφεύγει οπότε ζητώ συγγνώμη).
Τις τελευταίες μέρες κάνανε ανακαίνιση σε wc των αντρών στις αναχωρήσεις(δίπλα στο κατάστημα με τα περιοδικά)
Στις αφίξεις κάνανε ολική ανακαίνιση στα wc γενικώς.
Τέλος μετά από συνομιλία που είχα με εργαζόμενο της εταιρίας που έχει αναλάβει την κατασκευή του terminal,με ενημέρωσε πως θα ολοκληρωθεί σε μια τετραετία.
ΥΓ.Ζητω συγγνώμη για τυχόν παραλήψεις που έχουν γίνει.
 
δηλαδή, με λίγα λόγια, πέρασε ένας χειμώνας και μιλάμε για κάποιες βελτιώσεις σε WC, αλλαγές σε διαρρύθμιση κλπ.... κάποιες χιλιάδες ευρώ κόστος ?? Ακούω και σε άλλα α/δ, με εξαίρεση της Κεφαλλονιάς, έγιναν βαψίματα, αναδιαρρυθμίσεις και ασφαλτοστρώσεις σε κομμάτια πιστας, διαδρόμων που είχαν ζημιές...!! Να χειροκροτήσουμε τώρα ???
 
Καλά περίμενες σε 1 χρόνο (σε 20 ημέρες συμπληρώνεται ένα έτος) να φτιάξει 14 τέρμιναλ, ενώ από τον Οκτώβριο περιμένει τις εγκρίσεις και τους ελέγχους για βόμβες στο χώρο που θα φτιαχτεί το νέο τέρμιναλ;

Αλήθεια τόσα χρόνια πόσα χιλιάρικα ξόδεψε το δημόσιο συνολικά για τα 14 περιφερειακά αεροδρόμια;;; Ακόμη και τις τουαλέτες τις παράτησε στην τύχη τους.... Μήπως 0 χιλιάρικα;;;; Ούτε μια διαρρύθμιση με μηδενικό κόστος δεν έκανε...

Καλησπέρα Henrikleonidas και καλώς όρισες! Ξέρουμε αν άλλαξε ο χώρος ελέγχου των επιβατών πριν μπουν στο χώρο αναχώρησης; Αυξήθηκε ο χώρος αναμονής των αναχωρούντων επιβατών; Με το σύστημα των αποσκευών; Επίσης πόσες πτήσεις θα γίνονται ανά ώρα το καλοκαίρι;
 
Top