Νέα δρομολόγια Sky Express

jerry":1lik6gw7 said:
Και μιας και μιλάμε για περίεργα rotations, κάθε -2-4--- ένα ATR ξεκινά στις 07.15 από ATH για JKH. Επιστρέφει στην Αθήνα στις 21.30. Διότι στο ενδιάμεσο κάνει: JKH-SKG, SKG-SMI-SKG, SKG-SKU-SKG, SKG-CFU-SKG, SKG-JKH. Αναρωτιέμαι που αλλάζει το πλήρωμα...

Ένα πλήρωμα φεύγει άπο ATH-SKG με πτήση αλλής εταιρίας και αλλάζει εκει το πλήρωμα που έκανε τα πρώτα σκέλη. Και αντίστροφα επίσης το άλλο πλήρωμα επιστρέφει ATH με πτήση από SKG.
 
Δηλαδή 8 προσγειώσεις? Μπράβο κουράγιο !!!!!!!
 
Νέο δρομολόγιο Αθήνα - Λήμνος από τον Οκτώβριο. Απ'ότι βλέπω είναι καθημερινό, αναχώρηση στις 10,00 από Αθήνα και άφιξη 10,55. Αναχώρηση στις 11,25 από Λήμνο για Αθήνα 12,20 . Τα εισιτήρια ξεκινούν από 87,44 ευρώ
 
Πράγματι!

Απλά κάθε 1---5-7 έχει και δεύτερη απογευματινή πτήση. 1640 από Αθήνα, 1805 από Λήμνο. Οι πτήσεις φαίνονται με ΑΤ7.
 
jerry":2tegbjyd said:
Τα rotations του J41 έχουν ως εξής:
1-3--6- HER-RHO, τρενάκι Αιγαίου RHO-SMI-JKH-MJT-LXS r/t, RHO-HER
-2-4--- HER-JSH, JSH-AXD-JSH, JSH-PVK-JSH, JSH-HER
...


έχει πετάξει κανείς με το τρενάκι Αιγαίου;

λέω να πετάξω με το Jetstream φέτος. . .
 
Νέο δρομολόγιο Αθήνα - Χανιά ανακοίνωσε η εταιρία μέσω ΦουΜπου! Άγνωστο πότε θα αρχίσει, ημέρες, ώρες κτλ κτλ. Απορία μου μεγάλη , πως και δεν έχει μπει στο Αθήνα - Θεσσαλονίκη
 
Από 1/11 3 φορές τη μέρα :mrgreen:

Code:
GQ250 ATH-CHQ 0730-0830
GQ252 ATH-CHQ 1500-1600
GQ254 ATH-CHQ 1830-1930

GQ251 CHQ-ATH 0900-1000
GQ253 CHQ-ATH 1630-1730
GQ255 CHQ-ATH 2000-2100

Το ενδιαφέρον είναι πως είναι και οι μόνες πτήσεις που έχουν φορτωθεί στο site της GQ για τη χειμερινή σεζόν (φαντάζομαι στη φούρια τους να ανακοινώσουν το δρομολόγιο) :banana:
 
Στην ιστοσελίδα τους, είναι διαθέσιμα εισιτήρια Αθήνα-Ιωάννινα 1 daily από 1η Νοεμβρίου και μετά!
Δεν έχω δει ακόμη επίσημη ανακοίνωση. Σπάει το μονοπώλιο της Aegean. Εφόσον έρχεται στο LGIO, εύχομαι να ξεκινήσει και προς Ηράκλειο γιατί πραγματικά υπάρχει ζήτηση. :banana: :banana: :banana:
 
nikolas1985":3eo2pnii said:
Στην ιστοσελίδα τους, είναι διαθέσιμα εισιτήρια Αθήνα-Ιωάννινα 1 daily από 1η Νοεμβρίου και μετά!
Δεν έχω δει ακόμη επίσημη ανακοίνωση. Σπάει το μονοπώλιο της Aegean. Εφόσον έρχεται στο LGIO, εύχομαι να ξεκινήσει και προς Ηράκλειο γιατί πραγματικά υπάρχει ζήτηση. :banana: :banana: :banana:
Λογικά ο Αρης εχει λιποθυμήσει από τη χαρά του και για αυτό δεν εχει ποστάρει ακόμα!
 
Top