Aegean Cabin Crew

Για το ύψος δεν έχω ακούσει ποτέ ότι αφαιρούν πόντους στο μέτρημα. Έχω όμως ακούσει πολλές φορές ότι η ζυγαριά τους προσθέτει 2 κιλα, ακόμα και κοπέλες πολυ αδυνατες που είναι χρονια στο επάγγελμα το λένε. Όλες αυτές τις φήμες περί ύψους και βάρους τις ήξερα κι εγώ και πήγα τρομαγμενη αλλά τελικά οι μετρήσεις συμφωνούσαν και με εκείνες του γιατρού και αστυνομικού αλλά και με τη ζυγαριάς μου στην οποία ζύγιστηκα πριν φύγω για το Sofitel την πρώτη μέρα. Δεν ξέρω τι να πω, μόνο να μην πιστεύέτε οσα ακούγονται και να έχετε αυτόπεποίθηση. Ακομα και τωρα που ειμαι αεροσυνοδος ακουω πολλες φημες και εχω μαθει να κλεονω τα αυτια μου. Οταν ερχεται η ωρα βλεπω οτι τελικα δεν ειναι ετσι οπως τα λεγανε. Επισης, θεωρώ ότι διαλέγουν με βάση το σύνολο και την αύρα που τους βγάζεις.
 
Κορίτσια κι εγώ θεωρώ ότι τα περισσότερα απ' αυτά, που ακούγονται δεν ισχύουν. Απλά μην αγχώνεστε και δώστε τον καλύτερό σας εαυτό! Το άγχος, τις πιο πολλές φορές, δε βοηθάει σε κάτι. Ζήστε την εμπειρία, που είναι υπέροχη κι αν δεν τα καταφέρετε ξαναπροσπαθήστε! Την επόμενη φορά θα είστε, σίγουρα, προετοιμασμένες καλύτερα και με λιγότερο άγχος! Μην εγκαταλείπετε τα όνειρά σας και μην απογοητεύεστε!! Καλή επιτυχία σε όλες!
 
RoseGoldWings":3g4o63b7 said:
Για το ύψος δεν έχω ακούσει ποτέ ότι αφαιρούν πόντους στο μέτρημα. Έχω όμως ακούσει πολλές φορές ότι η ζυγαριά τους προσθέτει 2 κιλα, ακόμα και κοπέλες πολυ αδυνατες που είναι χρονια στο επάγγελμα το λένε. Όλες αυτές τις φήμες περί ύψους και βάρους τις ήξερα κι εγώ και πήγα τρομαγμενη αλλά τελικά οι μετρήσεις συμφωνούσαν και με εκείνες του γιατρού και αστυνομικού αλλά και με τη ζυγαριάς μου στην οποία ζύγιστηκα πριν φύγω για το Sofitel την πρώτη μέρα. Δεν ξέρω τι να πω, μόνο να μην πιστεύέτε οσα ακούγονται και να έχετε αυτόπεποίθηση. Ακομα και τωρα που ειμαι αεροσυνοδος ακουω πολλες φημες και εχω μαθει να κλεονω τα αυτια μου. Οταν ερχεται η ωρα βλεπω οτι τελικα δεν ειναι ετσι οπως τα λεγανε. Επισης, θεωρώ ότι διαλέγουν με βάση το σύνολο και την αύρα που τους βγάζεις.
Μήπως θα μπορούσες να μας πεις κ τι ισχύει για τη μυωπία? Γιατί κάνουν αυτή την ερώτηση? Προφανώς κ δεν επιτρέπεται να φοράς γυαλιά αλλά δε καταλαβαίνω τι θέμα υπάρχει αν εσύ φοράς φακούς επαφής κ βλέπεις ακόμα κ με 4 βαθμούς?
 
Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Εύχομαι το καλύτερο.
 
Konstantinaf":3ss7w25x said:
Effiekfs":3ss7w25x said:
Συγγνωμη για.την παρενθεση, μήπως γνωριζετε.που ειναι τα γραφεια της. aegean και συγκεκριμενα το κτιριο 57?
Ευχαριστώ πολύ
Λογικά σου έχουν στείλει οδηγίες για το πώς να πας.Στο επίπεδο των αφίξεων απέναντι από το σοφιτελ έχει ένα βανακι της aegean που σε μεταφέρει στο κτίριο κ περνά συγκεκριμένες ώρες.Λογικα σου έχουν στείλει mail με τα δρομολόγια
Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Σημερα με καλεσαν και μου είπαν πως θα μου στειλουν μειλ,αλλα δεν ελαβα κατι. Ειναι.μακριά απο το.αεροδρόμιο?γνωριζεις?
 
Effiekfs":1mc8l3s0 said:
Konstantinaf":1mc8l3s0 said:
Effiekfs":1mc8l3s0 said:
Συγγνωμη για.την παρενθεση, μήπως γνωριζετε.που ειναι τα γραφεια της. aegean και συγκεκριμενα το κτιριο 57?
Ευχαριστώ πολύ
Λογικά σου έχουν στείλει οδηγίες για το πώς να πας.Στο επίπεδο των αφίξεων απέναντι από το σοφιτελ έχει ένα βανακι της aegean που σε μεταφέρει στο κτίριο κ περνά συγκεκριμένες ώρες.Λογικα σου έχουν στείλει mail με τα δρομολόγια
Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Σημερα με καλεσαν και μου είπαν πως θα μου στειλουν μειλ,αλλα δεν ελαβα κατι. Ειναι.μακριά απο το.αεροδρόμιο?γνωριζεις?
Θα σου στείλουν αύριο το μέιλ.Ειναι λιγάκι μακριά από το αεροδρόμιο δε πας με τα πόδια θα χαθείς.Με το βανακι θα πας.Θα σου στείλουν οδηγίες.
 
Σ ευχαριστώ πααρααα πολυ...μακαρι να μου στειλουν μειλ γιατί.δεν εχω.ιδεα.
 
Ξέρετε μέχρι ποτε θα καλούν για συνεντεύξεις; Πληρώ όλα τα προσόντα αλλά δεν με έχουν καλέσει για συνέντευξη Κ γνωρίζω αγγλικά πολύ καλά και γαλλικα. Έχω στείλει βιογραφικο από τον Αύγουστο
 
Μετά από δυο απορρίψεις στην Aegean( έχοντας κληθεί και τις δυο για συνέντευξη), πλέον ως αεροσυνοδός στην Emirates εδώ και ένα χρόνο,και μετά από διάφορες συζητήσεις με Ελληνίδες συναδέλφους που δουλεύουμε μαζί η συμβουλή μου ίσως και η ποιο σίγουρη απάντηση σε όλες που ρωτάτε για την εταιρία είναι πως τουλάχιστον ένα μεγάλο ποσοστό προσλαμβάνεται με μέσο.
Δεν εκφράζω την απογοήτευση μου μιας και που το όνειρο μου το κατάφερα απλά είναι κάτι που ακούγεται αρκετά .
Απογοήτευση έχω που η ίδια μου η χώρα με απορρίπτει και ένα άλλο κράτος μου παρέχει όχι μόνο την δουλειά αλλά την ιατρική μου κάλυψη ,το σπίτι μου μέχρι κ το γυμναστήριο που θα πάω.
Ψάξτε το σε κάποια άλλη αεροπορία και μη φοβάστε με αυτά που ακούτε ...τέτοια ασφάλεια δεν ένιωσα ούτε στην χώρα μου !
 
Top