Aegean Cabin Crew

Elenaellen":165h2djh said:
Κάθε εμπόδιο για καλό δεν λένε ; Ίσως δεν ταιριάζαμε σε αυτά που ήθελαν. Είχα πάει και εγώ σε αυτή την αεροσυνοδό και μου είχε πει πάνω από 1,60 θέλουν.
Σου είχε ετοιμάσει το βιογραφικό??
 
Οχι μόνο interview coaching αλλά τελικά δεν έφτασα ως εκεί. Έχεις πάει και εσυ ;;
 
Όχι είπα θα τα καταφέρω αλλά τελικά δεν.Εγω έφτανα στη συνέντευξη αλλά με κοβαν.
 
Καλημέρα.
Εγώ κορίτσια μου δουλευω στην εταιρια και πήγα τοτε χωρίς κανένα μέσο και μάλιστα ήμουν πολύ αγχωμένη γιατί άκουγα παντού ότι χρειάζεται μεσο. Να σημειωσω οτι ειχα κοπει στο παρελθον 2 φορες παρα το υψος μου (πολύ πιο πανω απο 1.60, ειμαι αντικειμενικα ψηλη). Τα χαρτιά μου και την προετοιμασία για τη συνέντευξη την έκανα μόνη μου και αφιέρωσα πολυ χρόνο. Έψαξα στο ίντερνετ να βρω τρόπους να τα κάνω ευπαρουσιαστα και επαγγελματικα και είδα βίντεο για το πως να στέκομαι ως παρουσία σε τέτοιου είδους επαγγελματικες περιστάσεις. Είδα μέχρι και πως να καθομαι διακριτικα στην καρέκλα. Ε, αυτή τη φορά που τα έκανα όλα αυτά με πηραν. Και το ξαναλέω, δεν είχα κανένα απολύτως μέσο και ούτε ποτέ ήταν όνειρο ζωής για μένα, απλά ήθελα να το ζήσω όσο μου το επιτρέπει η ηλικία μου. Με αυτό, θέλω απλώς να σας πω ότι η εταιρία κάθε φορά και ανάλογα με τα μεχρι τωρα δεδομένα και αναγκες της μπορεί να αναζητά κάτι άλλο. Μην ξεχνατε οτι ειναι μια ελληνικη εταιρια που εχει πιο πολυ περιφερειεακη εμβελεια και αρα ειναι ακομη μικρη σε μεγεθος για τα διεθνη δεδομενα, αν και αναπτυσσεται οσο περνανε τα χρονια. Δεν ειναι σαν την Emirates που ειναι κολοσσός και έχει ανάγκη τεράστιο αριθμό υπαλλήλων έτσι ώστε να είναι πιο ελαστική με τα κριτήρια της. Είναι η πιο γνωστή και καλή στην Ελλάδα και γι αυτό έχει ζήτηση αλλά από τη στιγμή που δεν είναι τεράστια πρέπει αναγκαστικά να πάρει περιορισμένο αριθμό υπαλλήλων οπότε συγκεκριμενοποιει πολύ τα κριτήρια της. Προσπαθήστε ξανά αν το θέλετε πολύ και κάποια στιγμή θα τα καταφέρετε. Ούτε κι εγώ το πίστευα ποτέ ότι θα τα καταφέρω.
 
Συγχαρητήρια κοπέλα μου!δικαιωμα τους να παίρνουν οποίες θέλουν.
 
RoseGoldWings":3n5z3wdx said:
...Τα χαρτιά μου και την προετοιμασία για τη συνέντευξη την έκανα μόνη μου και αφιέρωσα πολυ χρόνο. Έψαξα στο ίντερνετ να βρω τρόπους να τα κάνω ευπαρουσιαστα και επαγγελματικα και είδα βίντεο για το πως να στέκομαι ως παρουσία σε τέτοιου είδους επαγγελματικες περιστάσεις. Είδα μέχρι και πως να καθομαι διακριτικα στην καρέκλα...

Να μια σωστή προετοιμασία, χωρίς sos και αντίsos. :great:
Το bold δικό μου.
 
ξερετε ποσες συνεντευξεις κανουν αυτην την περιοδο; καποια πρεπει να εγινε στις 26/9, αλλη μια σημερα 1/10. ξερετε ποσες θα γινουν/εχουν γινει;
 
Γίνονται αρκετές όλο το χρόνο,μια φίλη μου έχει μεθαύριο.
 
Γεια σας!! ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποιες κοπέλες από τη συνέντευξη στις 27/9 που να έχουν ήδη ειδοποιηθεί για εκπαίδευση;;
 
Καλημέρα! :D έχει ειδοποιηθεί κάποια κοπέλα για εκπαίδευση που πέρασε από συνέντευξη 2/10;
 
Top