Sky Express τιμολογιακή πολιτική

  • Thread starter jerry
  • Ημερομηνία δημιουργίας

jerry

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
04/01/2003
Μηνύματα
4.231
Likes
1.030
Website
www.air-born.gr
Ανοίγω αυτό το νήμα για πληροφορίες σχετικά με την τιμολογιακή πολιτική της GQ.

Με το λανσάρισμα της νέας σελίδας, λανσάρονται και οι νέοι ναύλοι!

Στους μη-άγονους προορισμούς παραμένουν 3 κατηγορίες ναύλων SkyFly, SkySave, SkySmart, με τους αντίστοιχους περιορισμούς στο βάρος αποσκευών (8, 15 και 23 κιλά) αλλά πλέον ο ναύλος skyfly δεν περιλαμβάνει lounge access + fast lane (στην Αθήνα). Ο skysave περιλαμβάνει lounge access ενώ ο SkySmart συμπεριλαμβάνει και lounge access + fast lane. Οι χρεώσεις για ακυρώσεις/αλλαγές εισιτηρίων είναι επίσης προσαρμοσμένες.

Στις άγονες γραμμές φαίνεται πως υπάρχουν 2 κατηγορίες ναύλων:
- O skybasic ο οποίος προσφέρει 6 κιλά χειραποσκευή + 15 κιλά αποσκευή αλλά όχι lounge + fast lane. Ο ναύλος αυτός φαίνεται πως πιάνει γραμμές μονοπωλιακές (π.χ. JTY, JKL, JSY) και προς το παρόν είναι ο μόνος διαθέσιμος για αυτές τις γραμμές.
- Ο ναύλος skybasic+ προσφέρει 8 κιλά χειραποσκευή + 23 κιλά αποσκευή καθώς και lounge + fast lane. Ο ναύλος αυτός φαίνεται πως πιάνει γραμμές άγονες μεν, με ανταγωνισμό δε (π.χ. PAS, JNX, KIT, JIK, ZTH κλπ) και προς το παρόν είναι μόνος διαθέσιμος για αυτές τις γραμμές.
 
Έχω κλείσει εισιτήρια για τα Χριστούγεννα που αναγράφουν ότι δικαιούμαι 13Kg παραδοτέα αποσκευή και 6Kg χειραποσκευή.
Μέχρι στιγμής δεν με έχουν ενημερώσει ότι αλλάζει κάτι και σε e-mail και inbox στο facebook δεν μου έχουν απαντήσει αν ισχύει η νέα πολιτική και για όσους έχουν ήδη εισιτήρια. Επίσης, δεν αναφέρουν για τη νέα πολιτική από πότε ισχύει στην ιστοσελίδα τους και αν ισχύει και για τα εισιτήρια που ήδη έχουν εκδοθεί.

Εγώ με τι βαλίτσα πρέπει να πάω να ταξιδέψω που δεν σηκώνουν ούτε τα τηλέφωνα?
 
Θα ταξιδεψεις με τους ορους που εχεις κλεισει το εισητηριο
 
Δεν ήξερα που να το βάλω, το online check-in της εταιρίας, λειτουργεί ποτέ??? ή πρέπει να πάω σαν τον μακακα στο αεροδρόμιο/
 
Το δεύτερο. Σαν τον παλιό καλό καιρό.
 
Τους έστειλα για πλάκα στην επικοινωνία και περιμένω να δω αν θα μου απαντήσουν. Ελπίζω να χουν τπτ καλό στο check in μην χάνω και χρόνο άδικα...Έχουν χάρη που άλλος μου έκλεισε το εισιτήριο!! Από εποχή Athens Αirways έχω να τους πετάξω
 
Σε εμένα πάντως λειτούργησε μία χαρά.
 
Σήμερα? Τη προηγούμενη Κυριακή ένας συνάδερφος δεν λειτουργούσε...τώρα δεν λειτουργεί....Απλά αναρωτιέμαι
 
Όχι, Κυριακή 30 Ιουνίου.
 
Στο check in που ρώτησα μου είπαν ότι λειτουργούσε...ένα μήνα πριν...αλλά δεν έχουν ιδέα αν τώρα έχει πρόβλημα
 
Top