Booking.com μέσω Aegean

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας

GP707

Moderator
Staff member
Εγγραφή
04/05/2004
Μηνύματα
6.590
Likes
2.769
Περιοχή
LGAT, East Terminal
Website
www.flickr.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AOA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAT
Μιας και η Aegean έχει συνεργασία με την booking, κλείνω από εκεί τα ξενοδοχεία ώστε να παίρνω και τα διπλά μίλια με κάθε κράτηση ξενοδοχείου. Δυστυχώς όμως κάνοντας από εκεί την κράτηση δεν μπορείς να βαθμολογήσεις ή να αφήσεις γνώμη για τα καταλύματα που έχεις μείνει γιατί δεν είσαι συνδεδεμένος με κάποιο λογαριασμό της Booking.
Θεωρώ ότι από τη στιγμή που βάζεις στοιχεία και ειδικά όταν συμπληρώνεις τον M&B λογαριασμό σου θα έπρεπε να μπορείς να αξιολογείς τα ξενοδοχεία που έμεινες. Ούτως ή άλλως τα μίλια περνιούνται εφόσον μείνεις ο ίδιος στο κατάλυμα.

Έχω κλείσει αξιόλογα δωμάτια αλλά και δωμάτια αισχρά με παραπλανητικές φωτογραφίες που, ειδικά σε αυτά, χρειάζεται η αρνητική βαθμολογία. Αλλά δυστυχώς μέσω της Aegean αυτό δεν είναι εφικτό.

Άρα διαλέγεις ή μίλια ή βαθμολογία. Άραγε δεν είναι εφικτό και τα δύο;
 
Εάν έχεις λογαριασμό στην booking.com τότε μπορείς να προσθέσεις την κράτηση σου στο λογαριασμό σου. Μετά τη διαμονή μπορείς, με λίγο ψάξιμο, να βάλεις βαθμολογία. Δυστυχώς έχει μήνες που το έκανα και δεν θυμάμαι τα ακριβή βήματα :(
 
Αυτό σημαίνει ότι ούτε τις genius προσφορές σου βγάζει?
 
Όχι, οι κρατήσεις μέσω Aegean δε μετράνε για να ξεκλειδώσουν οι genius προσφορές.
 
Τα τελευταία 2 χρόνια τις κρατήσεις τις κάνω μέσα από το site της aegean, σχόλια και κριτική δεν μπορώ να κάνω (αν κ η εφαρμογή ρωτάει πως μου φάνηκε το ξενοδοχείο, check in ,κτλ) αλλά με δείχνει ως genius και μου βγάζει κ τις ανάλογες προσφορές.
 
Μπορει να τρέχει και μεσα από την Aegean διαφορετικό.
Όταν μπαίνω κανονικά μου δείχνει πάντα ότι χρειάζονται κι άλλες κρατήσεις για genius
 
Παρατήρησα σήμερα ότι από το site της Aegean αν θες να κάνεις κράτηση ξενοδοχείου δε σε κατευθύνει πλέον στην booking αλλά σε μια πλατφόρμα της Α3 που είναι ίδια με εμφανισιακά με την booking αλλά δεν αναφέρεται πουθενά η επωνυμία. Λόγω της νέας πλατφόρμας δεν μπορείς να κλείσεις ξενοδοχείο σε οποιαδήποτε πόλη του κόσμου αλλά μόνο στους προορισμούς της Α3 ή γύρω από αυτούς.

Αυτό σημαίνει τέρμα τα διπλά μίλια αν ταξιδεύεις σε χώρα που δεν εξυπηρετεί η Aegean...
 
Πάντως εμένα για ξενοδοχείο στην Νέα Υόρκη μου δίνει κανονικά διπλά μίλια. βέβαια η κράτηση έγινε πριν 1 μήνα σχεδόν οπότε ίσως κάτι να άλλαξε;;;;;
 
Η εμπειρία που είχα με το booking μέσω της A3 δεν ήταν καθόλου θετική: ήταν άλλες οι τιμές στο σαιτ τους και άλλες στο booking.com για το ίδιο ακριβώς ξενοδοχείο. Επίσης έβρισκα πολύ φτηνότερα τα ίδια ξενοδοχεία σε άλλα σαιτς και ουσιαστικά δεν το χρησημοποίησα ποτέ εκτός από μια φορά. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά κάντε μια έρευνα πριν πατήσετε το τελικό κλικ ;)
 
GP707":1j28b7ex said:
Παρατήρησα σήμερα ότι από το site της Aegean αν θες να κάνεις κράτηση ξενοδοχείου δε σε κατευθύνει πλέον στην booking αλλά σε μια πλατφόρμα της Α3 που είναι ίδια με εμφανισιακά με την booking αλλά δεν αναφέρεται πουθενά η επωνυμία. Λόγω της νέας πλατφόρμας δεν μπορείς να κλείσεις ξενοδοχείο σε οποιαδήποτε πόλη του κόσμου αλλά μόνο στους προορισμούς της Α3 ή γύρω από αυτούς.

Αυτό σημαίνει τέρμα τα διπλά μίλια αν ταξιδεύεις σε χώρα που δεν εξυπηρετεί η Aegean...
Πίσω στην κανονικότητα η booking μέσω της Α3. Να υποθέσω ήταν κάποια προσωρινή δυσλειτουργία... :rolleyes:
 
Top