Υποτροφία aegean

Ευχάριστο πολύ για την απάντηση. Φέτος δίνω πανελλήνιες :cry: Και μετά στρατό και γράφομαι για ηλεκτρολόγος μηχανικός και πάω για την υποτροφία της Aegean. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πολύ διάβασμα το να γίνεις πιλότος γιατί δεν παίρνω απάντηση όταν ρωτάω ιπτάμενους
 
Δεν είναι τόσο το περιεχόμενο, απλά το ότι ο χρόνος είναι πολύ περιορισμένος που το καθιστά απαιτητικό.
Για το θέμα της aegean έχει γίνει το selection για όλο το 2019 και το πρόγραμμα είναι κλειστό. Το αν θα το ανοίξει ξανά στο μέλλον εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.
 
vagk":2mzjx6y8 said:
Ευχάριστο πολύ για την απάντηση. Φέτος δίνω πανελλήνιες :cry: Και μετά στρατό και γράφομαι για ηλεκτρολόγος μηχανικός και πάω για την υποτροφία της Aegean. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πολύ διάβασμα το να γίνεις πιλότος γιατί δεν παίρνω απάντηση όταν ρωτάω ιπτάμενους
Αντιλαμβάνεσαι ότι το να ρωτάς αν κάτι θέλει πολύ διάβασμα δεν έχει αντίκρυσμα και ουσία έτσι ;
 
Παράκληση: Αν κάποιος από αυτούς που έχουν επιλεγεί από την Aegean για το συγκεκριμένη εκπαίδευση διαβάζει το παρών, να μας ενημερώσει για το ποιο είναι το τελικό συνολικό κόστος της εκπαίδευσης (το προσωπικό εννοώ) και αν σε αυτό συμπεριλαμβάνεται και η εκπαίδευση επί κάποιου τύπου α/φους. Έχει αρχίσει η εκπαίδευση?
 
Δεν είμαι στο πρόγραμμα της Aegean.

Η εκπαίδευση έχει ξεκινήσει. Και στην Egnatia και στην Global. Η πρώτη 30αδα έχει μπει ήδη (15+15). Αναμένεται μέσα στο 19 να ξεκινήσουν και οι υπόλοιπες 30αδες.

Το κόστος της εκπαίδευσης αναφέρεται στους όρους που είναι δημοσιευμένοι στην σελίδα της Aegean και της Olympic Air.

Η Aegean δίνει τα 30.000 ευρώ της εκπαίδευσης, και τα υπόλοιπα 37.000 (αν δεν κάνω λάθος) + τα 15.000 του Type rating τα πληρώνει είτε ο υποψήφιος είτε η Aegean ως μορφή δανείου και ο υποψήφιος δεσμεύεται για κάποια χρόνια και έχει κάποιες κρατήσεις.

Υ.Γ. Το κοστολόγιο το λέω με επιφύλαξη, δεν είμαι σίγουρος να είμαι ειλικρινής. Μπορεί να κάνω λάθος.
 
giannis_oa":243ma0x2 said:
vagk":243ma0x2 said:
Ευχάριστο πολύ για την απάντηση. Φέτος δίνω πανελλήνιες :cry: Και μετά στρατό και γράφομαι για ηλεκτρολόγος μηχανικός και πάω για την υποτροφία της Aegean. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πολύ διάβασμα το να γίνεις πιλότος γιατί δεν παίρνω απάντηση όταν ρωτάω ιπτάμενους
Αντιλαμβάνεσαι ότι το να ρωτάς αν κάτι θέλει πολύ διάβασμα δεν έχει αντίκρυσμα και ουσία έτσι ;


Είναι καθαρά υποκειμενικό το αν χρειάζεται διάβασμα ή όχι. Αυτό που μπορούμε να κάνουμε εμείς είναι να δώσουμε για γενική ιδέα. Για αυτό και εγώ ήμουν ιδιαίτερα γενικός και όχι συγκεκριμένος.
 
Καλησπέρα! Μιας και έχει βγει πάλι στον αέρα η υποτροφία της Aegean γνωρίζει κάποιος τι περιέχει ακριβώς το Compass Aptitude Test? Και αν υπάρχει κάποιο λογισμικό που να καλύπτει τις απαιτήσεις αυτού? (Σύμφωνα με τα δεδομένα της AEGEAN πάντα)
 
Top