Τα χρώματα της Aegean (livery)

  • Thread starter alex2
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Στην ουσία, η Aegean έχει δύο liveries: το επίσημο με την γκρι κοιλιά και την χαρακτηριστική κόκκινη γραμμή λίγο πιο πάνω και την eurowhite σε δυο τρια νοικιαζόμενα αεροσκάφη της.

Πείτε μου ότι είμαι παράξενος αλλά μου αρέσει πολύ η δεύτερη. Βασικά, αν ανανέωνε το livery θα ήθελα να δω eurowhite με το υφιστάμενο μπλε, απλά οι γλάροι στο κάθετο σταθερό να είναι πιο αναγνωρίσιμοι ( όχι πετσοκομένοι όπως τώρα ) και η γραμματοσειρά της Aegean να αλλάξει σε κάτι πιο μοντέρνο και να είναι πιο μεγάλη σε μέγεθος.
 
Μου κάνει εντύπωση που επιμένει να κρατά το παλιό “G” στα αεροπλάνα της, ενώ το έχει αλλάξει οπουδήποτε άλλου, από την ιστοσελίδα μέχρι τα υγρά μαντηλάκια...
 
Cross αυτο που λες δεν το εχω παρατηρησει. Τωρα που το λες το διαπιστωσα. Απο ποτε ειναι ετσι?
 
Μπορείς να δείξεις την αλλαγή που λες...θεωρω οτι η Α3 πολύ δυσκολα θα αλλάξει γραμματοσειρά μιας και είναι custom. Livery θα μ αρεσε να εκανε αναστροφή των χρωμάτων των γλάρων, να εξαφανιζόταν το γκρι και επίσης γενικά δεν έχω καταλάβει τη ρόλο βαράει το κόκκινο αλλα οκ......Συμφωνώ όμως οτι η γραμματοσειρά είναι τρισάθλια
 
Ορίστε κύριοι, άλλαξε το "G", η ανανέωση έγινε. Σε 20 χρόνια πάλι. Πάντως το livery δεν είναι και αυτό στην custom γραμματοσειρά, σωστά;
 
Θα ηταν ωραια ευκαιρια αφου φετος ειναι και τα 20α γενεθλια μηπως με την παραλαβη του πρωτου 320neo το χειμωνα δουμε καποια αλλαγη!
 
Βασικά , είναι εφικτό να βαφτεί ένα airbus σε ρετρό ΟΑ χρώματα ; Γίνεται κάτι τέτοιο ; Επιτρέπεται ας πουμε ;
 
Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και η γκρι κοιλιά και η κόκκινη γραμμή.
 
Προσωπικά θα ήθελα να δω μια παραλλαγή, όχι όμως full eurowhite. Θα ήθελα να κυριαρχεί το μπλε

Μου αρέσουν αυτή και αυτή με κάποιες μικρές μεταβολές για να μην θυμίζουν Air Moldova και LAN Chile αντίστοιχα
 
giannis_oa":2odrbtki said:
Βασικά , είναι εφικτό να βαφτεί ένα airbus σε ρετρό ΟΑ χρώματα ; Γίνεται κάτι τέτοιο ; Επιτρέπεται ας πουμε ;

Πολλά θα μπορούσαν να γίνουν. Προσωπική μου εκτίμηση, είναι ότι αν ήταν στο χέρι τους, θα εξαφάνιζαν εντελώς το brand της ΟΑ, όπως έκαναν με Cronus και Air Greece. Ήδη την έχουν υποβαθμίσει σε (εν μέρει εικονικό) αερομεταφορέα πτήσεων Εσωτερικού και Κύπρου και με στόλο αποκλειστικά ελικοφόρων. Τι ψάχνουμε τώρα...
 
Top