Oman Air στην Ελλάδα

Δεν ξέρω πόσο στο δίνει η Oman, αλλά το google flights μου βγάζει Qatar στα €1.015. Αν η απόκλιση τιμής δεν είναι τραγική, προσωπικά θα έκλεινα με Qatar
 
624e! Σημαντική διαφορά θα έλεγα..
 
Εαν παιζει τετοιο θέμα με την Oman Air και δεδομενου οτι δεν ξερει κανείς ποτε θα ξαναπετάξουν τα ΜΑΧ, γιατι δεν κοιτάς κ αλλες επιλογες;(Scoot, THY,EY,GF etc)
 
danichro":3610pmmu said:
624e! Σημαντική διαφορά θα έλεγα..

Όντως. Αν είσαι ευέλικτος με την ημερομηνία επιστροφής, σε περίπτωση που σου αλλάξει την πτήση, και δεν σε πειράζει αν έρθεις 1-2 μέρες μετά, κλείστο. Επίσης, μπορεί από Μασκάτ να σε προωθήσει την ίδια μέρα μέσω άλλης πόλης εν τέλει.
 
Πρόσφατα ταξίδεψα γιά CAN με την ΟΜΑΝ και ήταν συνεπέστατη στις ώρες αναχωρήσεων και με εξαιρετικό σέρβις. Νομίζω ότι στην θέση σου θα την επέλεγα πάλι.
 
Μα τι είναι αυτά που γράφετε; Και είμαστε αεροπορικό site; είπαμε να προωθείτε εταιρείες που έχετε συμφέροντα αλλά όχι και να υποβαθμίζετε το αεροπορικό επίπεδο. :rant:
H Oman Air προγραμματίζει να επαναφέρει τα 737ΜΑΧ που έχει, αν μέχρι εκείνη την ημερομηνία ΔΕΝ επιτραπούν στα α/φ να πετούν ΤΟΤΕ η εταιρεία θα κάνει το δρομολόγιο ΑΤΗ με Β737-800 όπως το κάνει και τώρα.
Έχουμε στοιχεία πόσες πτήσεις έχει ακυρώσει;
Τον Αύγουστο ΔΕΝ έχει ακυρώσει καμία πτήση και είναι συνεπέστατη στην ώρα αναχώρησης από ΑΤΗ μόνο μία μέρα είχε 30 λεπτά καθυστέρηση. Αλλά έφτανε στο MCT στην ώρα της.
 
AirNamibia":c1pqz1z8 said:
....είπαμε να προωθείτε εταιρείες που έχετε συμφέροντα....

Παρακαλώ όπως δημοσιεύσεις τα στοιχεία σύμφωνα με τα οποία κάποιο μέλος έχει "συμφέροντα" σε κάποια εταιρία. Αν δε σου αρέσει η ελευθερία λόγου και η ανταλλαγή απόψεων/προτάσεων (και δη όταν τις ζητάει ένα μέλος), είσαι ελεύθερος να αποχωρήσεις από το φόρουμ.
 
Προσωπικά η Oman μου αρέσει σαν αεροπορική, όσες φορές έχω πετάξει μαζί τους (short haul, όμως, πάντα) ήταν μια χαρά και το service και η ακρίβεια, και τα πάντα. Επίσης, το MCT έχει όσες φορές έχω πάει ΠΑΡΑ πολύ καλό προσωπικό που πραγματικά σε διάφορες περιπτώσεις πήγε above and beyond για να με βοηθήσει. Τα lounge ήταν επίσης μια χαρά. Επίσης η πόλη (και η χώρα) είναι φανταστική, σε περίπτωση που μπορείς να κάνεις ένα stopover, πιθανώς η πιο όμορφη και ενδιαφέρουσα χώρα στην περιοχή.

Παρεμπιπτόντως δεν έχω ούτε μετοχές στην Oman Air, ούτε στο αεροδρόμιο του Muscat :banana:
 
AirNamibia":2qq71fsu said:
Μα τι είναι αυτά που γράφετε; Και είμαστε αεροπορικό site; είπαμε να προωθείτε εταιρείες που έχετε συμφέροντα αλλά όχι και να υποβαθμίζετε το αεροπορικό επίπεδο. :rant:
H Oman Air προγραμματίζει να επαναφέρει τα 737ΜΑΧ που έχει, αν μέχρι εκείνη την ημερομηνία ΔΕΝ επιτραπούν στα α/φ να πετούν ΤΟΤΕ η εταιρεία θα κάνει το δρομολόγιο ΑΤΗ με Β737-800 όπως το κάνει και τώρα.
Έχουμε στοιχεία πόσες πτήσεις έχει ακυρώσει;
Τον Αύγουστο ΔΕΝ έχει ακυρώσει καμία πτήση και είναι συνεπέστατη στην ώρα αναχώρησης από ΑΤΗ μόνο μία μέρα είχε 30 λεπτά καθυστέρηση. Αλλά έφτανε στο MCT στην ώρα της.
Παρακαλούμε με φειδώ τα χρώματα της γραμματοσειράς. Οκ να τονίσουμε μια πρόταση (που ακόμα και αυτό είναι άσκοπο να χρωματίζουμε το post) αλλά όχι και να φτάνουμε στην υπερβολή. Γίνεται κουραστικό και στο διάβασμα πλέον
 
AirNamibia":64ccxomg said:
Έχουμε στοιχεία πόσες πτήσεις έχει ακυρώσει;
Τον Αύγουστο ΔΕΝ έχει ακυρώσει καμία πτήση και είναι συνεπέστατη στην ώρα αναχώρησης από ΑΤΗ μόνο μία μέρα είχε 30 λεπτά καθυστέρηση.Αλλά έφτανε στο MCT στην ώρα της.


Mα μόνη της η εταιρεία ανακοίνωσε πόσες δεκαδες αυξημένες πτήσεις τον Αύγουστο. Μεταξύ των και για Αθήνα.
 
Top