in-flight service

  • Thread starter rouho
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Να υποθέσω τότε ότι αν σου συμβεί κάτι παρόμοιο θα το προσπεράσεις επειδή:
1. Μεγάλο παιδί είσαι, αντέχεις
2. «Έλα μωρέ τώρα, νεράκι του Θεού ήταν, να δεις τι γίνεται στις άλλες εταιρίες»
3. Δεν κατηγορούμε ποτέ τους Έλληνες

Μάλιστα...
 
Σε πρόσφατη πτήση στο Παρίσι, δεν υπήρχε σαλάτα στο γεύμα και στα δύο σκέλη. Δεν θυμάμαι να ίσχυε σε άλλα πολύ πρόσφατα ταξίδια στο Λονδίνο και Μαδρίτη αλλά και Παρίσι. Έχουμε περικοπές;
 
Air Greece":1k37b6l9 said:
Αυτό το έχω διαβάσει το 1982 στο περιοδικό High Life τής ΒΑ. Το διηγόταν χιουμοριστικά ένας αρχιφροντιστής. Έριξαν στον επιβάτη μάλλον πρώτης θέσης, ποτό ή σάλτσα, στο παντελόνι του. Τού το πήραν, τού το έπλυναν, το έβαλαν για να στεγνώσει στο φούρνο μικροκυμάτων και τού έκαναν μία ωραία τρύπα. Αλλά (!) τού το παρέδωσαν σε άψογο αγγλικό στυλ σε ασημένιο δίσκο. Συμπέρασμα: μην κατηγορείς τους Έλληνες...

Χιλιες φορες να μεινεις με λερωμενο παντελονι στο αεροπλανο παρα να μεινει κανεις με το σωβρακο στο καθισμα ωστε να το καθαρισουν... Λογικα το ποτο θα ελουσε και το εσωρουχο. Παλι καλα που δεν του ζητησαν να το βγαλει κι αυτο ωστε να το καθαρισουν. :twisted: :D
 
Πέταγα από CDG χθες με business (btw από τα καλύτερα γεύματα που έχω φάει εν πτήση) και η υπεύθυνη πληρώματος μου είπε οτι από 1.1.2022 επιστρέφουν και τα ζεστά γεύματα στην Οικονομική, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει την πληροφορία;
Μένει να δούμε αν θα επιστρέψουν και τα αλκοολούχα ποτά.
 
Εχθές ο κολλητός μου που πέταξε για Λονδίνο οικονομική, μου είπε πως τους είχαν ομελέτα για πρωινό..οπότε λογικά το παρέχουν ήδη
 
Επιστροφη απο Στοκχολμη 30-12 σε business και ναι τα αλκοολουχα εχουν επιστρεψει και εννοειται και τα ζεστα γευματα.
 
Και εγώ που ταξίδεψα μιλανο τέλη Νοεμβρίου είχε τα πάντα όπως πριν εκτός της ζέστης πετσέτας και του ποτού καλωσορίσματος
 
Last edited by a moderator:
Σήμερα στην business υπήρχε το pre departure drink, νερό πορτοκαλα αφρώδης πόνος. Δεν εμφανίστηκαν ζεστές πετσέτες, το γλυκό παρέμεινε μικρό και στον δίσκο μαζί με την σαλάτα και το κυρίως.
 
Δεν ξέρω αν ήταν καταλάθος, αλλά όντως αυτό που σερβίρει η aegean είναι αφρώδης πόνος :mrgreen:
 
Ωχ, η αυτόματη διόρθωση χτύπησε, αλλά θα το.αφησω έτσι :)
 
Top