Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει Star Alliance Upgrade μέσω της σελίδας του Miles +Bonus?

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση σε μια πτήση με SAS και συνεχώς μου βγάζει το μήνυμα:
Sorry, your request cannot be completed at this time. Please try again later.

Να φανταστώ, θα με συμβουλεύατε να επικοινωνήσω μέσω τηλεφώνου? :mrgreen:
 
Μήπως είναι bug στο σύστημα της Star Alliance; Γιατί το ίδιο μήνυμα το πήρα και σε προσπάθειες με Star Alliance upgrade μέσω Miles & More…

Και ναι, τηλεφωνικά μπορούσα να κάνω το upgrade , δηλ. δεν ήτανε πρόβλημα διαθεσιμότητας κλπ.
 
Έχει καταφέρει κάποιος να το κάνει από τη σελίδα?
Γιατί και μένα το ίδιο συνέβει με LH και SWISS.



thanosp":24rqtezv said:
Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει Star Alliance Upgrade μέσω της σελίδας του Miles +Bonus?

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση σε μια πτήση με SAS και συνεχώς μου βγάζει το μήνυμα:
Sorry, your request cannot be completed at this time. Please try again later.

Να φανταστώ, θα με συμβουλεύατε να επικοινωνήσω μέσω τηλεφώνου? :mrgreen:
 
Καλησπέρα,

Πρόσφατο ταξίδι στο DUS, με CHQ-ATH και ATH-DUS, το 2ο μέλος με business challenge upgrade, που εγινε δεκτό. Ενώ τα μίλια για το πρώτο σκέλος εχουν πιστωθεί κανονικά, για το δευτερο δεν βλέπω ακόμα κάτι. Διαβάζω οτιγ ενικά τα μίλια θα ειναι του αρχικού ναύλου. Εχει περάσει μια εβδομάδα από το ταξίδι. Πρέπει να καλέσω κέντρο, ή ειναι λογική μια καθυστέρηση;

Ευχαριστώ
 
Το έπαθα κι εγώ.. Κάνε αίτημα για καταχώρηση και πάρτους τηλέφωνο. Κάποιο πρόβλημα έχει λέει το σύστημα.
 
Τι φάση
Πέταξα σήμερα από SKG προς DUS και 2 ώρες αφότου έφτασα τα μίλια είχαν ήδη περαστεί στον λογαριασμό
(Και επειδή έχω γενέθλια σήμερα μου έστειλαν mail με ευχές και 500 μίλια εξαργύρωσης :) )
 
Γενικοτερα η πιστωση μιλιων μετα απο Upgrade ειναι λιγο περιεργη. Η διαδικασια παλια ηταν να καλεις στο call center μετα την πτηση ωστε να τα πιστωσουν εκεινοι. Πλεον πρεπει να κανεις εσυ Claim τα μιλια χειροκινητα απο τον λογαριασμο σου στο site της Aegean και θα πιστωθουν περιπου μια εβδομαδα μετα το Claim. Υπαρχουν και περιπτωσεις που πιστωθηκαν αυτοματα χωρις καμια παραπανω ενεργεια οπως αναφερθηκε και πιο πανω.
 
Στις τελευταίες μου πτήσεις με upgrade (με κουπόνια) τα μίλια πιστώθηκαν αυτόματα, αν και με κάποια καθυστέρηση των περίπου 1-2 εβδομάδων. Ενώ στις άλλες πτήσεις όντως πιστώνονται πλέον μετά από κάποιες ώρες.
 
Σε ένα άλλο θέμα, οι gold δε θα πρέπει κάποια στιγμή να έχουν δωρεάν επιλογή οποιασδήποτε θέσης στο αεροπλάνο; Πρώτη φορά πετάω με Aegean eco εδώ και κάποια χρόνια (καθώς δε ζω Ελλάδα), και ενώ οι πρώτες σειρές είναι άδειες, στις πίσω δεν πέφτει καρφίτσα. Σε λίγο θα βγούμε εκτός limits :mrgreen: Πέραν της πλάκας, είναι εντελώς κουλό να μην υπάρχει αυτό το εντελώς κλασικό προνόμιο για gold, είναι από τα βασικά σε κάθε εταιρία (βλ. Qantas, emirates etc.)
 
Μεγάλο θέμα...
Έχουμε στείλει δεκάδες παράπονα στα οποία απαντούσαν ότι θα το δουν κτλ κτλ και το αποτέλεσμα ήταν ένα χρόνο μετά να αυξήσει τις τιμές χωρίς καν να ενημερώσει
 
Top