Αναζήτηση οικονομικών πτήσεων

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
το dealber

είναι η νέα επιχειρηματική δραστηριότητα του Νίκου Κοκλώνη του τύπου που είχε φτιάξει το airfasttickets

Προσωπικά μπορεί με τα φοβερά εκπτωτικά κουπόνια ππου εδινε να είχα πάει εκεινο το καλοκαίρι δωρεάν διακοπές σε Ηράκλειο και Ρόδο, όμως στο τέλος του καλοκαιριού μου έφαγε περίπου 40 ευρώ (Ενώ σε πολύ κόσμο έφαγε πολλά χρήματα)

προσωπικά θα πρόσεχα πολύ πριν πάρω κάποια προσφορά
 
καλυτερο internet site για ξενοδοχεια - αεροπορικα εισητηρια

καλησπερα και χρονια πολλα . θα ηθελα καποιες προτασεις για ιντερνετικα sites συγκρισης τιμων ξενοδοχειων (σαν το trivago)
και συγκρισης αεροπορικων εισητηριων (σαν το skyscanner) .
εχω ακουσει για το travelpony.com ????
ευχαριστω και καλη χρονια

p.s εαν ειμαι offtopic παρακαλω για την μεταφορα της δημοσιευσης.!
 
Για αεροπορικά εισιτήρια για μένα αξεπέραστο είναι το https://www.gr.kayak.com/flights
Έχει και ξενοδοχεία, αλλά για αυτή την δουλειά δεν το έχω χρησιμοποιήσει.
 
Θέλω αυτό το καλοκαίρι που μας έρχεται να κάνω ένα μίνι τουρ στα ελληνικά νησιά μόνο με πτήσεις, είναι νωρίς να τα κλείσω από τώρα ή παίζουν προσφορές αργότερα.?
 
θέλεις να πετάξεις από νησί σε νησί απευθεάς; αυτό μάλλον είναι πιο δύσκολο από το να πετάς μέσω αθηνών, καθώς νομίζω ότι μόνο η skyexpress κάνει τέτοιες πτήσεις (αντε και η aegean από Ρόδο), και τα εισιτήριά της δεν είναι φθηνά, ούτε ξέρω να σου πω πότε να κλείσεις

Επίσης δώσε μου μία ιδέα ποια νησιά σε ενδιαφέρουν. Τα πιο γνωστά (οπότε μπορείς να πετάξεις και με volotea μύκονο, σαντορίνη, ηράκλειο) ή νησιά της άγονης γράμμής.

Πάντως αν μιλάμε για aegan/oa η φθηνότερη τιμή που θα βρείς είναι από Αθήνα προς νησί 41ευρώ και από νησί προς Αθήνα με 19ευρώ. Όποτε βρεις τέτοια τιμή κλείστη. Συνήθως βγαίνουν προσφορές, μέχρι το καλοκαίρι θα βγουν 2-3 αλλά μπορεί να δεις την τιμή αυτή και σε άσχετη στιγμή. Βέβαια εσένα σε βολεύει να κλείσεις ένα ενιαίο εισιτήριο από νησί σε νησί μέσω αθήνας ή και θεσσαλονίκης σπανιότερα(ο συνδυασμός δεν είμαι σίγουρος πόσο βγαίνει).
 
valentinovissi":25qmbriv said:
Θέλω αυτό το καλοκαίρι που μας έρχεται να κάνω ένα μίνι τουρ στα ελληνικά νησιά μόνο με πτήσεις, είναι νωρίς να τα κλείσω από τώρα ή παίζουν προσφορές αργότερα.?

Καταλαβαίνω την ιδιαιτερότητα του εγχειρήματος και ότι είμαστε σε αεροπορικό φόρουμ, αλλά το καλοκαίρι αξίζει να κάνεις τέτοια περιοδεία ακτοπλοϊκώς.
Εκτός κι αν εννοείς να πετάξεις μεταξύ Ρόδου-Κρήτης ή Βορείου- Νοτίου Αιγαίου ή π.χ. μεταξύ Αιγαίου-Ιονίου μέσω Αθηνών.
 
ckabi":1r4nmu47 said:
θέλεις να πετάξεις από νησί σε νησί απευθεάς; αυτό μάλλον είναι πιο δύσκολο από το να πετάς μέσω αθηνών, καθώς νομίζω ότι μόνο η skyexpress κάνει τέτοιες πτήσεις (αντε και η aegean από Ρόδο), και τα εισιτήριά της δεν είναι φθηνά, ούτε ξέρω να σου πω πότε να κλείσεις

Επίσης δώσε μου μία ιδέα ποια νησιά σε ενδιαφέρουν. Τα πιο γνωστά (οπότε μπορείς να πετάξεις και με volotea μύκονο, σαντορίνη, ηράκλειο) ή νησιά της άγονης γράμμής.

Πάντως αν μιλάμε για aegan/oa η φθηνότερη τιμή που θα βρείς είναι από Αθήνα προς νησί 41ευρώ και από νησί προς Αθήνα με 19ευρώ. Όποτε βρεις τέτοια τιμή κλείστη. Συνήθως βγαίνουν προσφορές, μέχρι το καλοκαίρι θα βγουν 2-3 αλλά μπορεί να δεις την τιμή αυτή και σε άσχετη στιγμή. Βέβαια εσένα σε βολεύει να κλείσεις ένα ενιαίο εισιτήριο από νησί σε νησί μέσω αθήνας ή και θεσσαλονίκης σπανιότερα(ο συνδυασμός δεν είμαι σίγουρος πόσο βγαίνει).
Η αλήθεια ήταν λίγο γενικό αυτό που ρώτησα αλλά δεν περίμενα απαντήσεις. Λοιπόν 8 Ιουνίου φεύγω από Αθήνα για Σάμο μέχρι εκεί καλά με 43 ευρώ όλα καλά αλλά μετά βλέπω κάτι 85αρικια με Skyexpress για 20λεπτη πτήση και τρελαίνομαι.
Θέλω να πάω Σάμο,Κω,Λέσβο,Χίο,Πάρο, τα κλασικά Κρήτη, Μύκονο, Σαντορίνη και Ρόδο ξέρω πως και που.
d|m|tr|s έχεις δίκιο για ακτοπλοοική σύνδεση αλλά σε αεροπορικό φόρουμ είμαστε. :great:
 
Καλησπέρα. Να ρωτήσω για το Kayak. Ο,τι αποτελέσματα βγάζει είναι αξιόπιστα ;

Βρήκα ένα εισιτήριο που με ενδιαφέρει (2 πτήσεις Aegean) που η διαφορά από τη σελίδα της Aegean είναι κοντά στα 200€. Πιο συγκεκριμένα από το Kayak με παραπέμπει στο tix.com.gr για να κάνω κράτηση. Εντάξει το Kayak είναι γνωστό, αλλά το tix.com.gr πρώτη φορά το είδα όταν έψαξα για το συγκεκριμένο ταξίδι. Έχει κλείσει κάποιος από αυτό ;

Αν το κλείσω, γίνεται κανονικά κράτηση και για τις 2 πτήσεις σε έναν κωδικό κράτησης, ώστε να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση καθυστέρησης κτλ ;
 
Άρα δε ρωτάς αν είναι το kayak αξιόπιστο αλλά το https://tix.com.gr...
 
Παρατηρώ ότι αν προσπαθήσω να κάνω μια κράτηση με Ryanair ενός ενήλικα με ένα παιδί με υποχρεώνει να αγοράσω +6 ευρώ τη θέση του ενήλικα, ενώ αν έκλεινα π.χ. για 2 ενήλικες δεν υπάρχει φυσικά αυτή η έξτρα χρέωση. Επί της ουσίας είναι ακριβότερο το απλό εισιτήριο ενήλικα-παιδιού από ότι δύο ενηλίκων, πράγμα που το βλέπω πρώτη φορά σε σχέση με οποιαδήποτε κράτηση έχω κάνει έως τώρα και με οποιοδήποτε μεταφορικό μέσο. Τι ανοησία είναι αυτή;
 
Top