Aegean Cabin Crew

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες ! Ξέρει κανείς μετα απο πόσες περιπου μέρες σου τηλεφωνούν αφου έχεις περάσει από την συνέντευξη;
 
Αγάπες μου!
Επειδη σας καταλαβαίνω απόλυτα και έχω περάσει στο στάδιο άγχους και απορίας, είμαι ιπτάμενη στην aegean αρκετα χρονια, ότι χρειαστείτε πάρτε το θάρρος και στείλτε μου προσωπικό μήνυμα για να σας βοηθήσω.

Αυτό που θα σας πω μετά από τόσα χρόνια εργασίας είναι ότι είναι ΔΎΣΚΟΛΗ δουλειά με δυστυχώς χαμηλό μισθό. Αξίζει να το κυνηγήσετε για αρχή αλλά μετά να έχετε στόχο για εξωτερικό διότι οι ελληνικές αεροπορικές εταιρείες δεν πληρώνουν!
 
Raptojohn":bi6jeko3 said:
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες ! Ξέρει κανείς μετα απο πόσες περιπου μέρες σου τηλεφωνούν αφου έχεις περάσει από την συνέντευξη;

Εάν η απάντηση τους είναι αρνητική, σου στέλνουν ένα mail σχετικά σύντομα. Εάν η απάντηση αργήσει πάνω από 2-3 βδομάδες μάλλον θα χτυπήσει το τηλέφωνο σου για πολύ θετικά νέα! :) αργούν να καλέσουν διότι πρέπει να κανονίσουν για την εκπαίδευση σας το group στο οποίο θα μπείτε και την ημερομηνία που ξεκινάτε. Οπότε εάν τους παίρνει χρόνο να σας καλέσουν είναι καλό σημάδι. Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία στείλτε μου προσωπικό μήνυμα θα χαρώ να σας βοηθήσω
 
Αγάπες μου γλυκιές.

Θέσεις πληρωμάτων καμπίνας άνοιξαν και για την βάση της Θεσσαλονίκης. 25/11

Στείλτε τα βιογραφικά σας.
 
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να κάνω αίτηση για τις νέες θέσεις εργασίας πληρώματος καμπίνας στη Θεσσαλονίκη. Πόσο περίπου είναι το διαθέσιμο χρονικό περιθώριο για να στείλουμε τα βιογραφικά μας από την ημερομηνία ανακοινωσης και μετά από πόσο καιρό γίνεται η συνέντευξη συνήθως ; Θα με βοηθούσε πολύ αν κάποιος/α γνωρίζει και περισσότερα επί του θέματος να επικοινωνήσει μαζί μου. Θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ!
 
Καλησπέρα GeorgeKons,
όσο η αγγελία τους είναι ανεβασμένη πάει να πει ότι έχεις το περιθώριο να στείλεις βιογραφικό, άλλα εγώ θα σου πρότεινα να στείλεις άμεσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα την κατεβάσουν και κλείσει η αγγελία τους για την βάση της Θεσσαλονίκης. Δεν μπορούμε να μιλήσουμε με ακριβής μέρες μετά αφού στείλεις το βιογραφικό σου, γιατί όλο αυτό θέλει και μία διαδικασία. Αρχικά, να τους πείσεις με το cv σου και να σε καλέσουν για συνέντευξη, έπειτα θα σου πουν οι ίδιοι την ημερομηνία και ώρα. Στο περίπου θα έχεις 1 εβδομάδα να προετοιμαστείς για την συνέντευξη έπειτα από το τηλεφώνημα τους/mail τους. Καλή επιτυχία!
 
Ευχαριστώ για την έγκαιρη απάντηση. Επειδή είμαι εξωτερικό αυτή τη στιγμή γι αυτό ήθελα να ρωτήσω. Θα τα βολέψω χαχα
 
Μια μεγάλη απορία έχω εγώ. Στέλνω εδώ και 2 χρόνια το CV μου (εφόσον ανεβάζουν αναζήτηση κάθε μήνα) και δεν έχω πάρει απάντηση ποτε. Ούτε με e-mail, ούτε τηλεφωνικά. Είμαι 22. Ξέρω 3 γλώσσες, Ρωσικά που είναι μητρική μου γλώσσα, αγγλικά και ελληνικά. Έχω χαρτιά, έχω δουλέψει στην Ελλάδα κανονικά - ρεσεψιόν, σέρβις. Τώρα σπουδάζω στη νομική Αθηνών. Με την εμφάνιση μου δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ούτε με το ύψος + βάρος. Γιατί δεν έχω λάβει απάντηση ποτε μα ποτε;
 
Σοφία μου έτσι όπως διαβάζω τα προσόντα σου εγω θα σου είχα δώσει θετικότατη απάντηση.
Από εμένα είναι ναι!
 
Μα, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο. Κάθε φορά που βλέπω κορίτσια να τους παίρνουν τηλέφωνα για συνεντεύξεις, να τους παίρνουν για δουλειά - απογοητεύομαι όλο και περισσότερο. Δεν τα παρατάω βέβαια ακόμα και έπειτα από 2 χρόνια, αλλά όσο περνά ο καιρός, τόσο και περισσότερο χάνω ελπίδα.
 
Top