Τα χρώματα της Aegean (livery)

  • Thread starter alex2
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Το rendering είναι αίσχος..οι κινητήρες φαίνονται άσπροι ενώ ξέρουμε στην πραγματικότητα ότι είναι μπλέ..
 
Στέφος":109dw0pj said:
Μαλλον καπως ετσι θα ειναι.. Για την ιστορια, αν το ονομα ειναι ετσι, θα ειναι για πολλες μπατσες. Οχι οτι το υπολοιπο ειναι καλυτερο.. Ακολουθει τις οδηγιες της Star Alliance. Βαρετο σε σημειο αυτοκτονιας.


Δεν νομίζω να είναι κάπως έτσι γιατί όπως βλέπουμε και στην φωτογραφία τα σημεία που κύκλωσα είναι διαφορετικά το ένα με το άλλο.
 

Attachments

  • Untitled-4.jpg
    Untitled-4.jpg
    215 KB · Προβολές: 1.412
Τα livery τα έχω φτιάξει καιβτα δύο εγώ. Το ένα πρωτού μάθουμε ότι οι κινητήρες είναι μπλέ και το άλλο χθες.

Προσωπικά πιστέυω οι γλάροι δεν θα μείνουν ίδιοι.. υπομονή μέχρι τις 19!
 
Γιατί το κρύβουν τόσο καιρό το νέο χρώμα?
 
Άντε πάλι "γιατί το κρύβουν"!!!! Διαβάστε και λίγο το παρόν θέμα λίγο πιο πριν. Όλες οι εταιρίες έτσι κάνουν όταν αλλάζουν livery. Η αποκάλυψη γίνεται σε επίσημη παρουσίαση. Απλά εμείς εδώ το έχουμε τερματίσει πια το θέμα.
Απορώ με την υπομονή ορισμένων να γράφουν τα ίδια πράγματα και να αρχίζουν ατελείωτες υποθέσεις για το πως θα είναι ή το πως θα μοιάζει ή πως θα είναι οι τίτλοι κλπ. Το βαλτώσαμε πλέον. Ακόμα κι αυτοί οι ίδιοι που ειρωνεύονται την αναμονή της παρουσίασης και το πόσο έχουν όλοι ασχοληθεί χωρίς λόγο, αυτοί είναι που συνεχίζουν τις θεωρίες "συνωμοσίας" του νέου χρωματισμού.
Υπομονή λίγο ακόμα...
 
Καλησπέρα,

Με λίγα φίλτρα απο το photoshop ... διακρίνεται το λογότυπο και λίγο η ουρά σύμφωνα.. απο φώτο με την σημερινή πτήση
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    245,2 KB · Προβολές: 3.564
Απλα τραγικο...εντελως charterαδικο χωρις κανενα κυρος...κανει το παλιο livery να μοιαζει πολυ καλυτερο....αραγε ποσα πληρωσαν για αυτη την <<παιδικη>> ζωγραφικη;;;
Κριμα....
 
αραγε ποσα πληρωσαν για αυτη την <<παιδικη>> ζωγραφικη;;;

Συγγνώμη κιόλας, αλλά κάπως δίνεις το δικαίωμα να γυρίσει να σου πει κάποιος "την επόμενη φορά να στο δώσουν εσένα να το κάνεις καλύτερο".

Καταρχήν εκφέρεις γνώμη χωρίς καν να το έχουμε δει πλήρως / στην αποκάλυψη του. Δεύτερον, υπάρχει κάποια λογική πίσω από την (όποια) βαφή (πέραν του προφανούς που έχει να κάνει με την άσπρη άτρακτο = εξοικονόμηση βάρους). Μήπως θα ήταν καλό να ακούγαμε και ποια είναι αυτή από αυτούς που την έφτιαξαν πριν σχηματίσουμε μια ολοκληρωμένη γνώμη;

Τέλος, επειδή έχω εμπειρία στο να δουλεύω με ανθρώπους που σχεδιάζουν πράγματα (προϊόντα, συσκευασίες, websites και πολλά άλλα), η έρευνα, η δουλειά και η σκέψη πίσω από τέτοιου είδους κινήσεις rebranding είναι (συνήθως) εξαιρετικά ενδελεχής και σοβαρή. Επιπλέον δεν γνωρίζουμε τι ζητήθηκε από τους designers να φτιάξουν και να τονίσουν.

Το "δεν μου αρέσει κάτι" είναι απολύτως θεμιτό. Και σίγουρα εδώ δεν απαιτείται να κάτσει κάποιος και να γράψει πχ ότι "το γαλάζιο που εμφανίζεται στο ουραίο φτερό, δεν είναι και πολύ ωραίο, γιατί xxxxxxx". Αλλά από το δεν μου αρέσει κάτι, μέχρι ότι πλήρωσαν για παιδική ζωγραφική, δείχνει άγνοια.
 
avro7446":3d0vpcbt said:
Καλησπέρα,

Με λίγα φίλτρα απο το photoshop ... διακρίνεται το λογότυπο και λίγο η ουρά σύμφωνα.. απο φώτο με την σημερινή πτήση

Προσωπικά το όνομα πολύ μεγάλο μου φαίνεται.. λες και έχει κενό ανάμεσα στα γράμματα..
 
mrk":1v06unqg said:
αραγε ποσα πληρωσαν για αυτη την <<παιδικη>> ζωγραφικη;;;

Συγγνώμη κιόλας, αλλά κάπως δίνεις το δικαίωμα να γυρίσει να σου πει κάποιος "την επόμενη φορά να στο δώσουν εσένα να το κάνεις καλύτερο".

Καταρχήν εκφέρεις γνώμη χωρίς καν να το έχουμε δει πλήρως / στην αποκάλυψη του. Δεύτερον, υπάρχει κάποια λογική πίσω από την (όποια) βαφή (πέραν του προφανούς που έχει να κάνει με την άσπρη άτρακτο = εξοικονόμηση βάρους). Μήπως θα ήταν καλό να ακούγαμε και ποια είναι αυτή από αυτούς που την έφτιαξαν πριν σχηματίσουμε μια ολοκληρωμένη γνώμη;

Τέλος, επειδή έχω εμπειρία στο να δουλεύω με ανθρώπους που σχεδιάζουν πράγματα (προϊόντα, συσκευασίες, websites και πολλά άλλα), η έρευνα, η δουλειά και η σκέψη πίσω από τέτοιου είδους κινήσεις rebranding είναι (συνήθως) εξαιρετικά ενδελεχής και σοβαρή. Επιπλέον δεν γνωρίζουμε τι ζητήθηκε από τους designers να φτιάξουν και να τονίσουν.

Το "δεν μου αρέσει κάτι" είναι απολύτως θεμιτό. Και σίγουρα εδώ δεν απαιτείται να κάτσει κάποιος και να γράψει πχ ότι "το γαλάζιο που εμφανίζεται στο ουραίο φτερό, δεν είναι και πολύ ωραίο, γιατί xxxxxxx". Αλλά από το δεν μου αρέσει κάτι, μέχρι ότι πλήρωσαν για παιδική ζωγραφική, δείχνει άγνοια.


Εχεις δικιο οτι δεν το εχουμε δει πληρως..θα περιμενω λιγο..
Τωρα ως αναφορα την ερευνα και το τι ζηταει καθε εταιρια μην παιρνεις κι ορκο καθως και για την απηχηση του κοινου...σου θυμιζω το κραξιμο στην ΒΑ
για τις ουρες του world images logo που ηταν τραγικο....και δεν νομιζω να μην εγινε αντιστοιχη ερευνα απο την BA...
Τελος παντων δεν θα κοψουμε και φλεβες εν τελει αν αυτο τους αρεσε...ολα καλα :D
 
Top