Τα χρώματα της Aegean (livery)

  • Thread starter alex2
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ελπίζω το σήμα μην γίνει σαν το open office σε κάθετο... Έλεος
 
ΟΚ, ας μην αναλωνόμαστε σε εικασίες και αφορισμούς για τις λεπτομέρειες ενός livery που δεν είναι ακόμα επίσημο. Λίγη υπομονή 20 μέρες ακόμα και μετά θα έχουμε άπλετο χρόνο να τους κράξουμε ή να τους συγχαρούμε. :deadthread:
 
Προβλήματα που έχει ο "πρώτος" κόσμος!!! :mrgreen: :mrgreen:
 
Παρα πολυ ομορφο! Πραγματικα ελπιζω να ειναι ετσι! Πολυ ωραιοι οι γλαροι. Μοντερνο και φρεσκο. Δειχνει μια κινηση. Δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο πολυ. Ειλικρινα μακαρι να ειναι οπως το δειχνει. Το μπλε επιτελους πηρε την σωστη του θεση.
 
seven4seven":3jmits1n said:
Συμπληρώνοντας, ο τύπος εδώ εξηγεί και πως «είδε» το νέο σήμα στο φωτοσοπ :

https://loneskyimages.blogspot.com/2019 ... ivery.html

(Ε ρε κάψιμο!)
Γιατί κάψιμο? Μπράβο του που έκατσε και ασχολήθηκε τόσο, αν είναι αυτό το livery μ'αρέσει, πολύ πιο ενδιαφέρον από το σημερινό.
 
Η χαζή ερώτηση της ημερας.
Πόσο πιθανόν είναι τα σήματα στο αεροπλάνο να μην έχουν βαφτεί στην Γαλλία αλλά να γίνει στην Αθήνα;
 
Δεν είναι χαζή ερώτηση, αλλά είναι 100% απίθανο.
Τα αεροπλάνα είναι βαμμένα και καλυμμένα με ειδικού τύπου αυτοκόλλητα ώστε να μπορούν να πετάνε με αυτά εφαρμοσμένα.
 
Η γραμματοσειρά δεν είναι κακή (οτιδήποτε βέβαια θα ήταν βελτίωση από το Arial/Bold/Italic), το logo προσωπικά δε μου αρέσει (περί ορέξεως πάντως). Τέτοια αφαιρετικότητα ούτε τα κουπιά της Τράπεζας Πειραιώς ///.

Ενός λεπτού σιγή για το τρίπτυχο 2 γλάροι/1 ήλιος -όπως ήταν ολόκληρο στα 737, πριν πετσοκοπούν όπως-όπως στα 320.

Δείτε το θετικά όμως, θα γίνει νέα "slang" μη σας πω και νέο emoticon.

-Me ti petas gia RAK?
-Me }}
-wOw, kleise upfront!
 
Εγώ καταλαβαίνω από το βίντεο (στη φάση που κάνουν rotate το παλιό logo και εμφανίζεται η διχρωμία τους με θάλασσα και ουρανό) ότι οι γλάροι άλλαξαν επι τούτου σε ένα σχήμα που θυμίζει και γλάρους αλλά και ψάρια, όπως το δει κανείς. Το διφορούμενο και η διχρωμία για πάνω και κάτω από τη θάλασσα είναι άκρως πετυχημένο σαν ιδέα έτσι ώστε να μοιάζει και στα δύο.
Δεν είναι λοιπόν απλά γλάροι σε deep turn επίθεσης Γιαπωνέζικων Zero στο Pearl Harbour αλλά μισοί γλάροι - μισά ψάρια.

Κι εγώ θα πω ότι μου αρέσει σαφώς το νέο livery από το παλαιό. Σίγουρα θα μπορούσε να γίνει καλύτερο αλλά όλα τα liveries παγκοσμίως θα μπορούσαν να γίνουν καλύτερα (με βάση τις προσωπικές προτιμήσεις του καθενός).

Εύγε και προχωράμε
 
Top