Aegean Cabin Crew

Θα μιλησω για την διαδικασια στην Αθήνα αλλα πιστευω παρομοια θα ειναι.
Παμε ολα τα ατομα που εχουν καλεσει μεσα σε μια αιθουσα και μας μετρανε υψος και κιλα.
Υστερα δινουν ενα ψυχομετρικο τεστ της πλακας και μας δινουν περιπου ενα μισαωρο να απαντησουμε.
Στην συνεχεια ανα 3αδες ή 4αδες αναλογα μπαινουμε στην πρωσιπικη συνεντευξη οπου θα σε ρωτησουν πρωτο και κυριο να πεις για τον εαυτο σου και σιγουρα μια ερωτηση σε καθε γλωσσα που εχεις δηλωσει στο βιογραφικο σου οτι γνωριζεις. (Εκτος αν ειναι καμια περιεργη γλωσσα μην περιμενεις πχ κινεζικα)
Υστερα σας λενε οτι θα σας ενημερωσουν και γεια σας.
 
DevaQueen":3sma45fj said:
Καλησπερα, εχουν καλεσει καποιες για Θεσ/νικη την Πέμπτη; Αν πηγε καποια σε συνεντευξεις της Αθήνας πως ειναι διαδικασία γνωρίζει να μας πει;


Εγώ θα πάω την Πέμπτη στις 12.
 
Σας ειπαν να φοράτε συγκεκριμενα ρούχα; εμενα μου ειπαν μπλουζα με τιραντα, φουστα, γοβα η μπαλαρίνα. Εκαναν ελεγχο και στο ντύσιμο δηλαδή;
 
Σίγουρα θα κοιταξουν αν ακουσες αυτο που σε ειπαν εννοειται.
 
Ναι έτσι ακριβώς, και σινιόν χαμηλό τα μαλλιά.
 
Ναι λογικο. Εσυ christi1007 που πηγες Αθήνα, σας ειπαν αν θα υπαρξει και αλλη φαση συνεντεύξεων μετα την πρώτη ή ειναι μια και εξω
 
Ποση ωρα περιπου κραταει ολη η διαδικασία;
 
Κορίτσια καλησπέρα! Ξέρει κάποια εάν θα ξεκινήσει κι άλλος κύκλος συνεντεύξεων στη Θεσσαλονίκη? Δε με έχουν καλέσει ακόμη και θέλω να ξέρω αν έχω ελπίδες.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Top