Aegean Cabin Crew

Αναμένουμε λοιπόν! Καλή επιτυχία!!
 
Καλησπερα ! Αν κάποιος/α ειδοποιηθεί για Θεσ/νικη ας μας ενημερώσει να ξερουμε!
 
Καλημερα! Ποια μέρα είχες πάει για συνέντευξη ; :)
 
Καλησπέρα σας, ήμουν και εγώ στην συνέντευξη την Πέμπτη που μας πέρασε. Εάν ενημερωθεί καποια, ενημερώστε και εμάς :)
 
Θέλω να πιστεύω πως αύριο μεθάυριο θα έχουμε απάντηση..εγώ είχα πάει Τετάρτη :D
 
Γεια σας!

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και είμαι και εγώ μία από τις πολλές κοπέλες που ονειρεύονται μία θέση στην αεροπορία! Είχα στείλει βιογραφικό στην Aegean και πέρασα από συνέντευξη τον Απρίλιο του '19. Αν και ήμουν πολύ προετοιμασμένη και καθώς πρέπει κάτι πήγε λάθος -δεν γνωρίζω τι- και τελικά κόπηκα. Στεναχωρήθηκα γιατί ήθελα πολύ να πετάξω και να ζήσω το επάγγελμα αυτό. Λόγω του ότι είμαι φοιτήτρια και μένω στην Αθήνα δεν υπάρχουν πολλές αεροπορικές εταιρείες στις οποίες θα μπορούσα να απευθυνθώ. Ωστόσο, επειδή εξακολουθώ να το θέλω, ξανά στέλνω βιογραφικό κατά καιρούς όμως το τηλέφωνο δεν χτυπά... Γνωρίζει κανείς από γνωστό/ή ή από εμπειρία εάν ξανά καλούν υποψηφίους που έχουν περάσει στο παρελθόν από συνέντευξη; Και αν ναι μετά από πόσο καιρό; Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Καλημέρα Falik.

Δεν θέλω να ακούω για καμία απογοήτευση, συμβαίνουν αυτα και μπορείς να δουλέψεις ακόμη πιο σκληρά για την επόμενη σου συνέντευξη. Θεωρητικα η εταιρία κρατάει το βιογραφικό σου για 6 μήνες και σου λένε ότι για κάθε ενδεχόμενο, μέσα σε αυτούς τους μήνες μπορεί να σε ξανά καλεσουν. Εγώ σου προτείνω να μην το αφήσεις στο δικό τους χέρι και με την επόμενη ευκαιρία να ξανά στείλεις το βιογραφικό σου, αλλά θέλει να περάσει κάποιος καιρός για να ξανά στείλεις.
Εάν θέλεις στείλε μου μήνυμα να μου πεις για την διαδικασία της συνέντευξης να δούμε μαζί τι πήγε λάθος οπότε την επόμενη φορά να πάμε δυναμικά, μεθοδικά και σωστά. Έχω βοηθήσει αρκετά κορίτσια από το φόρουμ. Θα χαρώ να βοηθήσω. Φιλάκια
 
Καλημέρα έμαθα ότι ξεκίνησαν να παίρνουν τηλέφωνο από τις συνεντεύξεις που έγιναν την προηγούμενη εβδομάδα.... πήραν καμία;;;
 
Marakiccm":2253mrvl said:
Καλημέρα Falik.

Δεν θέλω να ακούω για καμία απογοήτευση, συμβαίνουν αυτα και μπορείς να δουλέψεις ακόμη πιο σκληρά για την επόμενη σου συνέντευξη. Θεωρητικα η εταιρία κρατάει το βιογραφικό σου για 6 μήνες και σου λένε ότι για κάθε ενδεχόμενο, μέσα σε αυτούς τους μήνες μπορεί να σε ξανά καλεσουν. Εγώ σου προτείνω να μην το αφήσεις στο δικό τους χέρι και με την επόμενη ευκαιρία να ξανά στείλεις το βιογραφικό σου, αλλά θέλει να περάσει κάποιος καιρός για να ξανά στείλεις.
Εάν θέλεις στείλε μου μήνυμα να μου πεις για την διαδικασία της συνέντευξης να δούμε μαζί τι πήγε λάθος οπότε την επόμενη φορά να πάμε δυναμικά, μεθοδικά και σωστά. Έχω βοηθήσει αρκετά κορίτσια από το φόρουμ. Θα χαρώ να βοηθήσω. Φιλάκια




Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση! Σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα !
 
Top