Aegean Cabin Crew

Καλησπέρα

Είχες προϋπηρεσία ?

Δεν έχω λάβει καμία απάντηση
 
Από Αθήνα είσαι;
Προϋπηρεσία ναι μικρή .. αλλά όχι στην Aegean..
έχεις ακούσει κάτι για εκείνους που έχουν προϋπηρεσία;
 
Από Θεσσαλονίκη
Δεν έχω ακούσει κάτι αλλά προσπαθώ να καταλάβω ,έχουν καλέσει τα κορίτσια χωρίς προϋπηρεσία και Όσες έχουν είναι στην αναμονή μέχρι σήμερα τουλάχιστον ! Θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει να μας πει εάν έχει ολοκληρωθεί η επιλογή τον ατόμων !

Γνωρίζει κάποιος αν σε κόβουν εάν έχεις ταττου σε μη εμφανές σημείο και το δηλώνεις στην συνέντευξη ?

Ευχαριστώ
 
Δεν γνωρίζω να σου πω με σιγουριά, όμως εγώ όταν πήγα πέρυσι το είπα για να είμαι καλυμμένη. Εξαρτάται βασικά το σημείο. Εμένα π.χ. βρίσκεται πίσω στην πλάτη σε σημείο που μπορεί να φαινόταν ελάχιστα από το φόρεμα που φοράνε οι κοπέλες. Ελάχιστα όμως μπορεί και καθόλου. Ωστόσο το είπα και το διευκρίνισα κιόλας καλού κακού, ότι δηλαδή δεν βρίσκεται σε εμφανές σημείο. Ζήτησαν να το δουν και μου απάντησαν πολύ διπλωματικά. Δεν κατάλαβα δηλαδή εάν αποτέλεσε εμπόδιο τελικά στην πρόσληψή μου. Εάν ωστόσο ξέρεις ότι σίγουρα δεν φαίνεται δεν υπάρχει λόγος να το πεις πιστεύω ;)
Και να το είπες όμως από την στιγμή που δεν είναι σε εμφανές σημείο λογικά δεν αποτελεί λόγο απόρριψης
 
Εσεις που δεν εχετε ειδοποιηθει θετικα, εχετε λαβει εως τωρα καποιο e mail απορριψης;
 
Προς το παρων οχι..Εγω ημουν στη συνεντευξη της Παρασκευης..
 
FAlik
Σε πήρανε δηλαδή ?
 
Δεν ήμουν απόλυτα σαφής έχεις δίκιο.
Όχι δυστυχώς... Όμως δεν τα παρατάω θα ξανά προσπαθήσω εάν μου δοθεί η ευκαιρία!
 
Ίσως έπαιξε ρόλο το ταττου έλαβες αρνητικό μαιλ? Και αν ναι μετά από ποσό καιρό ?
 
Έλαβα ναι. Εντός 7 ημερών μας είχαν πει αν θυμάμαι καλά. Αλλά αυτό διαφέρει από συνέντευξη σε συνέντευξη. Ίσως να οργανώνουν ακόμα τα γκρουπ. Όλοι ειδοποιούνται πάντως ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
Μην απογοητεύεσαι!
 
Top