Aegean's Airbus Α320 Family

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω την παραπάνω σκέψη. Τι ακριβώς δεν σου αρέσει σε όλο αυτό; Εμένα αυτό που με «ξένισε» το είπα ( με ποιά οικονομική και επιχειρησιακή λογική παίρνεις ένα αεροσκάφος καινούργιο και το έχεις κρυμμένο και ανεκμετάλλευτο σε ένα υπόστεγο για περίπου 2 μήνες ; ) .

Εσύ φίλε aakunz θα μας πεις τι ευχάριστο ή μη ευχάριστο περιμένεις να γίνει μέχρι το καλοκαίρι; Έχω πρόβλημα με τους γρίφους :) ;)
 
Στην παραλια της Θεσσαλονικης ξερει το τι θα γινει ακριβος; Θα κανει καποιο low pass για να δει ο κοσμος το νέο αεροπλανο; πως το σκέφτονται αραγε;
 
Ακούω ότι θα κάνει low pass το καινούργιο α/φος που θα χρησιμοποιεί η Αιγαίου. Ε και? Τι σημαίνει αυτό? οι θεατές θα καταλάβουν κάποιες διαφορές από τα προηγούμενα και θα τρέξουν να βγάλουν εισιτήρια για να ταξιδέψουν? Δηλαδή θα αυξηθεί η επιβατική κίνηση? Πολύς ντόρος γίνεται τελευταία?????? Μικρά καλάθια !!!!!!!!!
 
Ονομάζεται στο χωριό μου τουλάχιστον brand awareness. Για τον ίδιο λόγο παίζονται διαφημίσεις για το ΝΕΟ στην τηλεόραση.
Έτσι λειτουργεί το marketing. Απο την άλλη βέβαια εσύ λες πως δεν πάνε καθόλου καλά τα πράγματα και παίζει να εξαγοραστεί η Αιγαίου από τους Κροάτες...
 
Γιατί στο Athens flying week τι κάνει? Διαφήμιση είναι και εμένα προσωπικά μου φαίνεται όμορφη + ευκαιρία για μερικές ωραίες φωτογραφίες....
 
Μια ερώτηση, το Α321neo ποτε περίπου θα παραδοθεί στην εταιρία; Νομίζω είχε μπει στην παραγωγή στις ίδιες μέρες, μαζι με τα 320neo.
 
Ονομάζεται στο χωριό μου τουλάχιστον brand awareness. Για τον ίδιο λόγο παίζονται διαφημίσεις για το ΝΕΟ στην τηλεόραση.
Έτσι λειτουργεί το marketing.

Γιατί στο Athens flying week τι κάνει? Διαφήμιση είναι και εμένα προσωπικά μου φαίνεται όμορφη + ευκαιρία για μερικές ωραίες φωτογραφίες....

Υπερθεματίζοντας στους προλαλήσαντες, η Aegean έχει κάνει διάφορα με τα αεροσκάφη της και στα πλαίσια του Athens Flying Week αλλά και στην γιορτή της αεροπορίας πριν 2-3 χρόνια στο Φάληρο αν θυμάμαι καλά.

Να μην συζητήσουμε ότι το να δεις ένα τέτοιο αεροπλάνο να πετάει αρκετά χαμηλά δεν είναι ένα σύνηθες φαινόμενο. Αν σου αρέσουν κιόλας, ευκαιρία να το απολαύσεις και να βγάλεις και φωτό.

Τέλος, μην ξεχνάτε ότι με αφορμή την έλευση των νέων αεροσκαφών, θα δούμε και το rebranding (νέα χρώματα, γραμματοσειρές κλπ κλπ).
 
CHRISTOS55":69ddb1i0 said:
Ακούω ότι θα κάνει low pass το καινούργιο α/φος που θα χρησιμοποιεί η Αιγαίου. Ε και? Τι σημαίνει αυτό? οι θεατές θα καταλάβουν κάποιες διαφορές από τα προηγούμενα και θα τρέξουν να βγάλουν εισιτήρια για να ταξιδέψουν? Δηλαδή θα αυξηθεί η επιβατική κίνηση? Πολύς ντόρος γίνεται τελευταία?????? Μικρά καλάθια !!!!!!!!!
Η καλύτερη διαφήμιση είναι αυτή. Και μάλιστα σαφώς πιο εντυπωσιακή από οποιαδήποτε άλλη σε τηλεόραση, ραδιόφωνο, αφίσες κλπ. Και φυσικά βοηθάει στο να κλείσει κάποιος πιο εύκολα με Aegean παρά με κάποια άλλη Ελληνική ή ξένη εταιρία όταν βλέπει τέτοιες κινήσεις που εντυπωσιάζουν όχι μόνο τον απλό πολίτη αλλά και τον κάθε σχετικό με την αεροπορία. Και φυσικά δεν γίνεται για να καταλάβουν διαφορές ο απλοί πολίτες των ΝΕΟ από τα CEO, αλλά για να διαφημιστεί για ακόμα μια φορά ότι η εταιρία παίρνει ολοκαίνουρια αεροσκάφη επενδύοντας στο μέλλον της. Αυτό είναι από μόνο του πολύ σημαντικό για τον δυνητικό επιβάτη και σίγουρα θα αποφέρει μόνο θετικά πρόσημα στην προτίμηση του.
Τώρα αν κάποιος θεωρεί "μικρά καλάθια" και "πολύ ντόρο" μια τέτοια επένδυση και μια τέτοια κίνηση που σαφώς και πρέπει να διαφημιστεί δεόντως από την εταιρία, είναι προσωπικό του θέμα και θεωρώ δείχνει μη αντικειμενικότητα.
 
Είδα τα 2 neo εκτός υποστέγων σήμερα κατά την τροχοδρόμησή μας. Όσο και αν τα χτυπούσε ο ήλιος δεν μπόρεσα να δω κάτι παραπάνω κάτω απο τα αυτοκόλλητα που δεν έχει αναφερθεί ήδη. Λίγη υπομονή ακόμα.
 
Top