Aegean's Airbus Α320 Family

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Όσον αφορά το -ΝΕΟ, ίσως να χρησιμοποιείται όπως προαναφέρθηκε για εκπαίδευση ή ίσως να γυρίζουν / φωτογραφίζουν κάτι, και να μην είναι εύκολο να μετακινηθεί αυτός ο εξοπλισμός απο το -ΝΕΟ σε κάποιο απο τα υπόλοιπα ωστε να πετάξει και αυτό. Ποιός ξέρει.
 
Το καθεστώς απόκτησης του ΝΕΟ είναι ίδιο με των ΝΕΑ, ΝΕΒ?
 
Μια εικασία έκανα, δεν είναι κάτι παράξενο, είναι ανέξοδο και φυσιολογικό. Δεν χρειάζεται να είσαι στο αέρα για να δοκιμάσεις τους φούρνους, ούτε τον υπόλοιπο εξοπλισμό που θα χρησιμοποιούν καθημερινά τα πληρώματα καμπίνας. Δεν τους βάζεις σε familiarisation flight χωρίς να έχουν κάνεις μια μικρή εκπαίδευση σχετική με το νέο εσωτερικό.

[offtopic]Συγνώμη και από εμένα για την παρεξήγηση. [/offtopic]
 
[offtopic]Δεν είμαι πεφωτισμένος, είμαι ιέρρειος. Δεν ειρωνεύτηκα εσένα (ζητώ ταπεινά συγχώρεση αν το εξέλαβες έτσι), την Α3 ειρωνεύτηκα. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ακούσει κάτι και δεν έχει βγει και κανείς να υπερασπιστεί του γιατί το ΝΕΟ δεν πετάει, οπότε δεν ξέρω και τι να πιστέψω πχια.[/offtopic]
 
Toυ εγκαθιστούν sliding carpet στο αμπάρι. Είναι ένα εξτραδάκι που ΔΕΝ εγκαθίσταται απο την γαλλίδα μαμά.

Θα πάρουν σειρά και τα άλλα δυο. Και για να προλάβω (λογικες) απορίες του στυλ "δεν μπορούσαν να το εγκαταστήσουν όσο τα είχαν κάτω πριν τα εγκαίνια;'', η εταιρεία που κατασκευάζει τα sliding carpets άργησε την παράδοση. :cool:
 
Ευχαριστούμε! Τι μαθαίνει κανεις... Τώρα διαβάζω fun facts για τα sliding carpets
 
Τωρα ξεκινάει και το SX-NEO για την παρθενική του revenue flight για το Μοναχο (A3 806)
 
Α320neo seat pitch

Πέταξα με -ΝΕΑ και -ΝΕΒ και μου θύμισαν τις παλιές κακές εποχες της μπουμπούς (SX-BBU)! :wall:
Πίσω το seat pitch είναι αισχρό, οι τουαλέτες στενές, όπως και το galley για τα πληρώματα, που έχουν πρόβληματα εξοικείωσης, ως αναμένεται.
Ευτυχώς στη μία πτήση το σύστημα μου έδωσε την σειρά 5 χώρις χρέωση.

Γενικά η εμπειρία χειροτερεύει.
 
Και σημερα η Α3500 ειχε το "exelixis"... :wall: :wall: :wall:

:rant:

(οπερ γαρ μεθερμηνευομενον, τζαμπα χαρηκα το πρωι)
 
Top