Coronavirus και αεροπορία - Εξελίξεις και επιπτώσεις

Εχει κανείς πρόσβαση στο eurocontrol να δει καπου ένα γράφημα που μου είπαν οτι υπαρχει που δείχνει 3 σενάρια για ανάκαμψη της κίνησης μέχρι το τέλος το 2020; Εχει λέει ένα αισιοόδοξο, ένα μέτριο και ένα απαισιόδοξο σενάριο. Εγώ δεν κατάφερα να το βρω κάπου προς το παρόν. Βλέπω μόνο τα γραφήματα που βάζει στην σελίδα τους στο facebook, αλλά δεν το έχει βάλει εκεί αυτό.
 
Re: Spotting in Athens (LGAV/ATH)

Σήμερα το μεσημέρι.
Medical aid to Athens.
AN-124-100
 

Attachments

  • E016656E-4073-4856-AFC2-406F8BDF9D0F.jpeg
    E016656E-4073-4856-AFC2-406F8BDF9D0F.jpeg
    193,9 KB · Προβολές: 1.506
geo13pao":1nzp0353 said:
Σε λίγη ώρα προσγειώνεται και το Antonov An-124 (UR-82007) στην Αθήνα μέσω Almaty από την Tianjin.

Βίντεο από την άφιξη του στο LGAV και φωτογραφίες από το εσωτερικό: https://www.tovima.gr/2020/04/01/societ ... -tin-kina/

Προσγειώθηκε στις 13:14 τοπική, εκτελώντας την πτήση ADB3303: https://www.flightradar24.com/data/airc ... 7#244dbc8d
 
Γιατί ακατονόμαστος;;;

Πολύ ενδιαφέρουσες πτήσεις.
 
Χιουμοριστικά το είπα ;)
 
Όχι. Για καύσιμα σταματάει. Πτήση επαναπατρισμού αλλά όχι Ελλήνων. Συνεχίζει για Παρίσι
 
Δεν έχει λογική να έφυγε απο Καμποτζη και να πηγαινει Παρισι μεσω Αθηνων οταν στη προηγουμενη πτηση ,
( Βαση του flightradar24 history flights )
απο αυτη είχε φύγει απο Μαδριτη και επεστρεψε Μαδριτη απο Μπαλι που ειναι πιο μακρυα χιλιομετρικα αισθητα μπορω να πω χωρις ανεφοδιασμο.
Και εγω πιστευω επαναπατρισμος καποιων ελληνων που ξεμειναν στη Καμποτζη και βγαιναν σε καποια δημοσιογραφικα sites οτι τους ζητουσαν 4500 ευρω απο τη Γαλλικη πρεσβεια για να μπουν σε πτηση με γαλλους για ευρωπη...
Το θέμα είναι αν το κράτος δλδ εμείς σαν φορολογούμενοι πληρώσαμε το ποσό επειδη καποιοι εν μεσω πανδημιας (κορωνοιου) θελησαν να διακοπαρουν... :rolleyes:
 
Αυτό πληροφορήθηκα και πιθανώς να στέκει λόγω του μικρού ground time. Μπορεί όμως να συμβεί για διάφορους λόγους όπως λόγω καιρού και αντίθετων ανέμων κατά τη διάρκεια της πτήσης. Όταν πχ κάποιες φορές κατέβαινε η Qantas στο Ελληνικό πηγαίνοντας για Ρώμη.
Το σίγουρο είναι ότι μετά από μια ώρα στο έδαφος αναχώρησε για Παρίσι
 
Top