Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Ναι, βάλε τους κι άλλες ιδέες. Αν μπορούσαν, θα έβαζαν και upfront τις τελευταίες σειρές των ATR.
 
Θα υπάρχει και κουρτινάκι στα Q400 για διαχωρίζει την C από την Y ; :banana:
 
Τί προσφέρουν εκεί; Έχουν τη διπλανή θέση ελεύθερη; Αν ναι, μάλλον δεν είναι τόσο κακή ιδέα. Γιατί ιδιαίτερα τώρα υπάρχει κόσμος που δεν θέλει αυτόν τον συνωστισμό στο αεροπλάνο και είναι διατιθέμενος να πληρώσει κάτι έξτρα για να το αποφύγει. Και αν απ΄ την άλλη πλευρά δεν έχουν και τόσο υψηλές πληρότητες, γιατί να μην το πουλάνε;
 
Κοιτώντας την διάταξη καμπίνας του Q400 στο ExpertFlyer φαίνεται ξεκάθαρα πως η διπλανή θέση είναι κενή.
 
Δεν ξερω τι προσφέρει εκει, ξερω ομως οτι μπηκα να κανω τσεκ-ιν σε go light fare και οι θεσεις που μεχρι προτινος ηταν δωρεαν-δλδ απτη μεση και πισω τωρα ειναι με χρεωση..Διαλεξα την σειρα 23...3ε η μια στα domestic.. :evil: :evil: Πότε αρχισε αυτο το βιολι; Στα flex παραμενουν δωρεαν αυτες--προς το παρον
 
Καλησπέρα και από εμένα. Η ερώτηση μου έχει ως εξης: Αγοράστηκαν εισιτήρια για 4μελη οικογένεια με έναν κωδικό κράτησης. Οι θέσεις που θα τους δωθουν δωρεάν και τυχαία κατά το τσεκ ιν, είναι όλοι μαζί (πτήση SKG-CHQ-SKG, 3+3 θέσεις διαμόρφωση αφους) ή θα πρέπει να πληρώσω όπως και να έχει τα 3ευρα; Ευχαριστώ.
 
Επιτέλους! Η Olympic Air, μέλος της Aegean Group, καινοτομεί και ξεκινά τη διάθεση ναύλων Business ΚΑΙ για το στόλο των Q400, στα δρομολόγια ATH-JTR και ATH-JMK. :thx:

Δώσε μας κι άλλο πόνο, ΟΑ!

Α, θα θυμηθούμε τις ωραίες αυτές μέρες που πηγαίναμε στο νησάκι με τις 1 έως 12 σειρές πρίμιουμ ικόνομι με κρύα σαλάτα ζυμαρικών και σσσσοκολατάκι από το παπαγκαλίνο και τις υπόλοιπες 9 σειρές με την πλέμπα....
 
Και όχι μόνο αυτό. Θα έχουμε KAI τη διπλανή θέση κενή! :party:

Τάσο, μου θύμησες κάποια έκτακτη πτήση ΟΑ επί εποχής MIG, όταν γινόταν ένας χαμός με τις απεργίες της ΠΝΟ, με Q400 από JTR που είχε Premium Y μέχρι και τη σειρά 19 από τις 21 κι επειδή δε μπορούσαν να πάνε το κουρτινάκι μέχρι το τέλος, το είχαν ονομάσει "virtual divider".
 
lefas":3orjnujf said:
Καλησπέρα και από εμένα. Η ερώτηση μου έχει ως εξης: Αγοράστηκαν εισιτήρια για 4μελη οικογένεια με έναν κωδικό κράτησης. Οι θέσεις που θα τους δωθουν δωρεάν και τυχαία κατά το τσεκ ιν, είναι όλοι μαζί (πτήση SKG-CHQ-SKG, 3+3 θέσεις διαμόρφωση αφους) ή θα πρέπει να πληρώσω όπως και να έχει τα 3ευρα; Ευχαριστώ.

Τελικά, ναύλος go light, κατά το check in, μας έδωσε θέσεις σε σειρά. Οπότε, δεν υπήρχε πρόβλημα και όλοι ταξίδεψαν μαζί. Αντίστοιχη περίπτωση παλαιότερα, στην αγαπημένη αεροπορικη εταιρεία, δε έγινε κάτι αντίστοιχο και υπήρχε σχετική επιβαρυνση.
 
Ερώτηση σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος από προηγούμενες χρονιές, πότε συνήθως βγάζει η Aegean προσφορές για πτήσεις εξωτερικού; πχ έβγαλε μέσα στον Σεπτέμβριο, θα βγάλει ξανά πχ τον Νοέμβριο;
 
Top