AIA (Airlines and Destinations)

Mέχρι στιγμής έχουμε και λέμε..

30 ΜΑΡΤΙΟΥ : ΧΑΝΙΑ - RYANAIR
4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ : ΤΟΥΛΟΥΖΗ - RYANAIR
4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ : ΜΟΝΤΠΕΛΙΕΡ - TRANSAVIA FRANCE
15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ : ΜΑΣΣΑΛΙΑ - VOLOTEA
18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ : ΛΥΩΝ - VOLOTEA
19 ΑΠΡΙΛΙΟΥ : ΣΠΛΙΤ - VOLOTEA
24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ : ΚΙΕΒΟ (ZHULIANY) - JONIKA AIRLINES
12 ΜΑΙΟΥ : ΓΚΙΟΥΜΡΙ - RYANAIR
13 ΜΑΙΟΥ : ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ - AEGEAN AIRLINES
29 MAIOY : ΚΑΛΙΑΡΙ - VOLOTEA
2 MAIOY : ΜΠΕΡMΙNXΑΜ - AEGEAN AIRLINES
5 ΜΑΙΟΥ : ΜΠΙΛΜΠΑΟ - AEGEAN AIRLINES
8 IOYNIOY : ΡΙΑΝΤ - SAUDIA
9 IOYNIOY : OΔHΣΣΟΣ - JONIKA AIRLINES
18 ΙΟΥΝΙΟΥ : ΜΠΑΚΑΟΥ - BLUE AIR
18 ΙΟΥΝΙΟΥ : ΤΕΛ ΑΒΙΒ - CYPRUS AIRWAYS
21 IOYNIOY : ΛΒΙΒ - JONIKA AIRLINES
23 ΙΟΥΝΙΟΥ : ΣΑΝΓΚΑΗ - JUNEYAO AIRLINES
7 ΙΟΥΛΙΟΥ : KOYBEIT - ΚUWAIT AIRWAYS
 
Παιδιά καλησπέρα ξέρουμε που μπορώ να βρω παλαιότερα timetable brochures online; Αυτά που έβγαζε παλιά το Ελ Βενιζέλος, ιδανικά περίοδο 2002-2008. Έχω ψάξει στο website του ΑΙΑ αλλά τίποτα.
 
Δεν έχω πετύχει να υπάρχουν κάπου. Εγώ έχω από το 2005 και μετά, αν ψάχνεις συγκεκριμένο προορισμό/εταιρεία μπορώ να σκανάρω τις σελίδες.
 
ξερουμε κατι??
 

Attachments

  • Screenshot (108).jpg
    Screenshot (108).jpg
    367,9 KB · Προβολές: 2.195
Προφανώς είναι τουρίστες που επιστρέφουν στην πατρίδα τους.
 
Επαναπροώθηση λαθρομεταναστών στην χώρα τους.
 
Για μια πτήση της Aegean που πήρε το μάτι μου πριν από κάτι μέρες για Tabuk (Σαουδική Αραβία), γνωρίζει κανείς κάτι;
 
Ήθελα να ήξερα πόσοι λαθρομετανάστες ήταν στο αεροπλάνο αυτό;;;;;
 
aakunz":2dx3aqsq said:
geo13pao":2dx3aqsq said:
Σύμφωνα με το άρθρο, βλέπω μια εταιρία Jonika Airlines με retro boeing (737-300/400) να εκτελεί από φέτος τον Απρίλη, Κίεβο, Λβιβ, Οδυσσό προς Αθήνα..... Κοινός παρονομαστής, το ότι το sub-hosting του ΙΤ τους είχε αναλάβει η FlexFlight από τη Δανία, η ίδια πολιτική αποσκευών και η ίδια προχειρότητα με την οποία έχουν φτιαχτεί οι ιστοσελίδες τους. Ελπίζω ότι αυτή η προχειρότητα σταματά στην ιστοσελίδα.

Η πτήση κάθε Δευτέρα από Αθήνα για Lvov φέρει κωδικό W22148 (FlexFlight)..έχει πετάξει κανείς με το 300άρι τους..;; Φαντάζομαι είναι της Jonika όπως περιγράφει ο aakunz...
 
Επειδή δεν ήξερα που να το βάλω το παραθέτω εδώ.
Σύμφωνα με το παρακάτω άρθρο στα world's largest unserved routes βρίσκεται και το Αθήνα - Λος Άντζελες με 81,378 indirect επιβάτες . Γιατί καμία εταιρεία δεν έχει πάρει πρωτοβουλία να ξεκινήσει το δρομολόγιο? Κάτι είχε ακουστεί ότι η American σκέφτεται να το ξεκινήσει αλλά δεν υπάρχει κάτι νεότερο.

What Are The World's Largest Unserved Routes?

Worlds-Largest-Unserved-Routes.png
 
Top