TUS Airways

Υπάρχουν καλά, κακά και συνήθως πολυ Σκ,,τά σε μια εταιρεία.
Το να γραψει κάποιος κάτι δημόσια επειδή είναι πικραμένος απο τη δουλειά του το θεωρώ ανώριμο και δεν υπάρχει λόγος.
Θα δεξεις και άσχημο χαρακτήρα . Αλλωστε εδω μέσα υπάρχουν πολλοί εργαζόμενοι σε εταιρειες. Αν εσυ για παραδειγμα εκραζες συνέχεια την Αιγαίου και μας έλεγες τα πάντα για αυτη την εταιρεία, εγω ως εργαζόμενος σε αλλη εταιρεία, πως να σε πάρω σοβαρα ? και αν χρειαστεί αργοτερα να ζητήσεις δουλειά γιατί να σε πάρω ?
Στο μεταξύ μας όμως είναι άλλο θέμα, εκεί μπορείς να πεις μεχρι και τι νουμερο σουτιέν φοράει η cabin crew manager. :D
 
Φίλε TASOS μιας όπως βλέπω έχεις σχέσεις και με την IATA η οποία κατά καιρούς μας δίνει στατιστικά στοιχεία, σε παρακαλώ να διαβάσεις ξανά το μήνυμά μου και να μην μου επιτίθεσαι. Εγώ έγραψα πως θα ήταν εγκυρότερο να μας γράψει κάποιος εργαζόμενος (έστω πρώην) στην εταιρεία την παρούσα κατάσταση και να μην αερολογούμε ή να υποθέτουμε. Εσύ το πήρες διαφορετικά. Θα μπορούσα να σου απαντήσω με ΠΜ αλλά επειδή με κατηγόρησες ότι κράζω συγκεκριμένη εταιρεία, σου λέω ότι και πάλι κάνεις λάθος. Ποτέ μου δεν έκραξα αλλά η γνώμη μου είναι διαφορετική από κάποιων άλλων και εκείνοι κράζουν εμένα. "Κοντός ψαλμός αλληλούια". Απλά γράφω την γνώμη μου (όπως κάνουμε όλοι μας άλλωστε) για μερικά θέματα που γνωρίζω και τις περισσότερες φορές με στοιχεία. Για τον συγκεκριμένο λόγο από τις 22/03 άνοιξα νέο θέμα που αφορά τις επιπτώσεις του κωρονοιού στις Ελληνικές εταιρείες αλλά πήγε στα σκουπίδια. Δηλαδή τους τελευταίους μήνες δεν έγινε καμία αλλαγή στις εταιρείες? Δεν μειώθηκε ο στόλος, πετάνε όλα τα α/φη, δεν έγιναν περικοπές δρομολογίων, ανανεώθηκαν οι συμβάσεις, δεν έγιναν απολύσεις, δεν προβλέπονται απολύσεις, δεν μειώθηκαν ή δεν προβλέπετε μείωση μισθών, πάνε όλα καλά? Αν όλα είναι καλά τότε μπράβο στους Διοικούντες. Αν όμως έγινε κάτι από τα παραπάνω, τότε που είναι το πρόβλημα να το μάθουμε από την ποιο έγκυρη πηγή δηλαδή τους εργαζόμενους μιας και οι Διοικούντες δεν το πούνε ποτέ? Δηλαδή είναι κακό να μάθει κάποιος που ενδιαφέρετε να προσληφθεί σε κάποια εταιρεία ότι οι εργαζόμενοι εκεί δουλεύουν από χόμπι και δεν πληρώνονται?
 
CHRISTOS55":1cg2ro3l said:
Απορώ όμως κάθε φορά γιατί δεν γράφει κάτι κάποιος από τους εργαζόμενους της κάθε εταιρείας την πραγματικότητα. Τόσο πολύ ευχαριστημένοι είναι όλοι τους και πληρώθηκαν να μην πούνε τίποτα? μήπως φοβούνται ή περιμένουν κάνοντας τους καλούς να τους επαναπροσλάβουν? Αυτό αφορά όλες τις εταιρείες. Δηλαδή είναι όλα καλά και δεν συμβαίνει τίποτα? Τότε μπράβο μας.
Μιας και επαναλαμβάνεται το ίδιο post σε διαφορετικά topics ας παραθέσω την απάντηση μου (αντί να την ξαναγράφω) πριν πολλούς μήνες σε άλλο θέμα και σε ίδιο post με το άνωθεν.

viewtopic.php?f=76&t=10201&p=206230#p206230

Μην κάνουμε τον κόπο να ξαναγράψουμε το ίδιο πράγμα σε αυτό ή σε άλλο θέμα γιατί θα διαγραφεί ως επανάληψη μηνύματος.
 
CHRISTOS55":2634ky61 said:
Φίλε TASOS μιας όπως βλέπω έχεις σχέσεις και με την IATA η οποία κατά καιρούς μας δίνει στατιστικά στοιχεία, σε παρακαλώ να διαβάσεις ξανά το μήνυμά μου και να μην μου επιτίθεσαι. Εγώ έγραψα πως θα ήταν εγκυρότερο να μας γράψει κάποιος εργαζόμενος (έστω πρώην) στην εταιρεία την παρούσα κατάσταση και να μην αερολογούμε ή να υποθέτουμε. Εσύ το πήρες διαφορετικά. Θα μπορούσα να σου απαντήσω με ΠΜ αλλά επειδή με κατηγόρησες ότι κράζω συγκεκριμένη εταιρεία, σου λέω ότι και πάλι κάνεις λάθος. Ποτέ μου δεν έκραξα αλλά η γνώμη μου είναι διαφορετική από κάποιων άλλων και εκείνοι κράζουν εμένα. "Κοντός ψαλμός αλληλούια". Απλά γράφω την γνώμη μου (όπως κάνουμε όλοι μας άλλωστε) για μερικά θέματα που γνωρίζω και τις περισσότερες φορές με στοιχεία. Για τον συγκεκριμένο λόγο από τις 22/03 άνοιξα νέο θέμα που αφορά τις επιπτώσεις του κωρονοιού στις Ελληνικές εταιρείες αλλά πήγε στα σκουπίδια. Δηλαδή τους τελευταίους μήνες δεν έγινε καμία αλλαγή στις εταιρείες? Δεν μειώθηκε ο στόλος, πετάνε όλα τα α/φη, δεν έγιναν περικοπές δρομολογίων, ανανεώθηκαν οι συμβάσεις, δεν έγιναν απολύσεις, δεν προβλέπονται απολύσεις, δεν μειώθηκαν ή δεν προβλέπετε μείωση μισθών, πάνε όλα καλά? Αν όλα είναι καλά τότε μπράβο στους Διοικούντες. Αν όμως έγινε κάτι από τα παραπάνω, τότε που είναι το πρόβλημα να το μάθουμε από την ποιο έγκυρη πηγή δηλαδή τους εργαζόμενους μιας και οι Διοικούντες δεν το πούνε ποτέ? Δηλαδή είναι κακό να μάθει κάποιος που ενδιαφέρετε να προσληφθεί σε κάποια εταιρεία ότι οι εργαζόμενοι εκεί δουλεύουν από χόμπι και δεν πληρώνονται?

Ρε συ Χρήστο ειναι σαν να έχεις τη μύγα με αυτα που μου λες :D :D :D
Αρχικα δεν σε εκραξα, εβαλα και emoticon στο τελος. Επίσης, για τη συγκεκριμένη εταιρεια που λες οτι σε κατηγορώ εγραψα για παραδειγμα. Οσο για τα υπολοιπα τα εχω γραψει τι πιστεύω . Τέλος να σε ενημερώσω οτι δουλευεα σε αεροπορικες εταιρείες και ήμουν και εγώ πικραμένος αλλά δε θα μιλήσω ποτέ άσχημα, δημόσια, για πρώην εργοδότες μου. Με καφέ και φίλους και πρωην συναδέλφους ναι εχω κράξει και είναι λογικό. Καταλαβαινεις πως το εννοω .. :D

Υ.γ Δεν σε κράζω, στα γράφω φιλικά
 
To οποίο θα λαβει το 5B-DDK (το εχει παρει ηδη, εχουν μπει και τα στικερ της εταιρειας).
 
Νεκρανάσταση..Ξεκινησε να πουλάει LCA-JMK,JSI,PVK..Από 12 Ιουλίου ξεκινάει πτήσεις

 
Την Μυκονο την εβγαλε, εβαλε την Σαντορινη και δειχνει και ενα TLV-ZTH
 
Εν τω μεταξυ περασε στα πολυ ψιλα, οτι η ισραηλινη Global Knafaim αγορασε 49,9% της εταιρειας στα τελη Μαϊου, επενδυοντας 5εκ €. Ετσι θα εχει και τη δυνατοτητα για προσβαση σε Α332 και Α333 (το leasing department της εταιρειας εχει στη διαθεση του απο 2 αεροσκαφη του καθε τυπου).
 
Η εταιρία ψάχνει κυβερνήτες για Α330 και για Α320, περιμένουν ακόμη τρία Α320 και ένα Α330.
 
Top