LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Κοίτα δε νομίζω οτι χρήζει παραπάνω ανάλυσης. Κι εγώ μπορώ να πω οτι η κοπέλα μου είναι η ομορφότερη στην Ευρωπη και να το πιστεύω κιολας και να απορώ πως δε τους τρέχουν σε όλους τα σάλια όταν την βλέπουν. Απ' οτι φαίνεται η τουριστική κίνηση διαφωνεί πάντως.

Καλή συνέχεια στον αγώνα για τη 2η θέση που βγάζει στο Τσάμπιονς Λιγκ των αεροδρομίων. :mrgreen:
 
Καλά και εγώ έχω μεγάλη αγάπη, για το πρώην Φραπεδοπωλείον μας, που τώρα θα μετά ονομαστεί Coffe Shop, μετά το τέλος των έργων, όμως δεν κάνω και έτσι, εδώ οι Κρητικοί αντιστάθηκαν σε ολόκληρο Ράιχ, εμείς οι Πόντιοι θα τους βάλουμε στην θέση τους? Ας τελειώνω, με τις ασυναρτησίες μου και ας σοβαρευτώ, πέρα από το πρώτο πόδι, το αεροδρόμιο μας δεν έχει τίποτα άλλο να εξυπηρετήσει, είμαστε χωριό σε τουριστικές στατιστικές, δεν μπορούσε με φτάσουμε τις στατιστικές των Κρητικών, ας μην γινόμαστε αστείοι, όπως οι συμπατριώτες μας στην Λάρισα, που θέλουν λένε Αεροδρόμιο με συνδέσεις, σε ολόκληρη την Ευρώπη. Για όσους δεν με πιστεύουν, ας κάνουν μια αναζήτηση στο facebook για το group που άνοιξαν, όπου μέσα μπαίνει ο κάθε τσομπάνος δημοτικός σύμβουλος, γράφοντας ακόμα και για Αμερικές, σας παρακαλώ μην το κάνετε δεν είναι ωραίο, δεν σας έφτασε η Skygreece και το JFK? :with: :deadthread: :thx: :wall: :rant: :( :rolleyes: :twisted:
 
Πήγα προχθές τον γιο μου στο αεροδρόμιο στα πλαίσια σχολικής πενθήμερης εκδρομής. Έλεος το φραπέ 3,80 € !
 
Εντελώς πληροφοριακά, επιβεβαίωσα σήμερα πως η Α3 δίνει κανονικά ανταπόκριση στην Θεσσαλονίκη - είχαμε επιβάτες απο Αθήνα για Μόναχο.
 
Σε όλα τα αεροδρόμια συμβαίνει αυτό. Πάλι καλά που υπάρχει διατίμηση στο νερό. Δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σου.
 
Re: SKG/LGTS Thessaloniki TRAFFIC

Kalamariotis":2yso0jkx said:
Να δουμε ποτε επιτελους θα ξεπερασουμε το Ηρακλειο. Σε ποια αλλη χωρα στον κοσμο, το αεροδρομιο της δευτερης μεγαλυτερης πολης εχει λιγοτερη κινηση απο το αεροδρομιο μιας πολης με 5-6 φορες μικροτερο πληθυσμο;

Για να κλείσουμε με αυτό το άκυρο ερώτημα, δες τώρα πχ τις κινήσεις Ιανουαρίου και νομίζω από μόνος σου θα καταλάβεις ότι ο μόνιμος πληθυσμός μιας περιοχής μάλλον μικρή σημασία έχει για την αεροπορική κίνηση
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2020
Μακεδονία: 401.072
Ηράκλειο:98.486
 
Φωτογραφία που δείχνει την εξέλιξη των έργων στις 23/2/2020
 

Attachments

  • IMG_20200223_104344 (1).jpg
    IMG_20200223_104344 (1).jpg
    288,4 KB · Προβολές: 3.615
Re: SKG/LGTS Thessaloniki TRAFFIC

Μάρτιος:
Εσωτερικό: 65.999 απο 190.487 πέρσυ (-65.4%)
Εξωτερικό: 106.308 απο 247.207 πέρσυ (-57%)
Σύνολο: 172.307 απο 437.694 πέρσυ (-60.6)

Ά τρίμηνο 2020: 947.573 απο 1.194.143 πέρσυ (-20.6%)
 
Στα τέλη της δεκαετίας του ΄60 με φωτογράφησε ο πατέρας μου στον χώρο πιθανόν όπου ανεγείρεται τώρα ο νέος αεροσταθμός. Το αεροπλάνο είναι DC-6
 

Attachments

  • Airport6.jpg
    Airport6.jpg
    49,7 KB · Προβολές: 2.439
Aύριο μάλλον θα είναι μια ιστορική μέρα καθώς αναμένεται να ανοίξει στις 6 το πρωί ο νέος ολοκληρωμένος διάδρομος 10/28 μετά από περίπου 16 χρόνια.
 
Top