Aegean's Airbus Α320 Family

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Μηδένα προ του τέλους...
Το σίγουρο είναι ότι το ελληνικό θα είναι ΝΑΑ.
Φαντάζομαι ότι τώρα πριν τη πρώτη πτήση δε θα το ξαναλλάξουν.
Θα φανεί...
 
Ωραιο παντως!!

Γιατι έχει την Γερμανική σημαια στην ουρα?
 
Γιατί έχει ακόμη γερμανικό νηολόγιο.
 
Ελπίζω να λήγουν σύντομα οι μισθώσεις από άλλα αεροσκάφη του στόλου γιατί έχω την εντύπωση ότι τα Α321 neo έρχονται την πιο λάθος ώρα...

Πάντως είναι όμορφα! :great:
 
Με το που θα έρθουν με το καλό κάποια παλαιότερα Α320 (3-4) ακούγεται έντονα εδώ και 2-3 βδομάδες θα "πάνε" κατά Sky Express μεριά... Για να δούμε αν υπάρχει και φωτιά εκτός από τον καπνό...
 
Τι θα τα κάνει η Sky Express τα A320? Να υποθέσω πως αυτός είναι ένας καλός τρόπος να σωθούν και οι δύο εταιρείες? Έτσι θα ζήσουνε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.
 
Χρήστο μου αυτό είναι μια ενδιαφέρουσα ερώτηση, ξέρεις ίσως καλύτερα από μένα πως αλλιώς προσεγγίζουν οι επιχειρηματίες τα βήματα τους κι αλλιώς εμείς οι έξω από το χορό. Εγώ μετέφερα αυτό που μου είπαν στην αρχή από το Ηράκλειο και μετά από εδώ...
 
nsap":13s487is said:
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα εξαμήνου και την interim financial report , οι παραδόσεις των ΝΕΟ έχει ως εξής:

2019: 1 x leased
2020: 2 x airbus order + 8 x leased
2021: 7 x leased
2022: 8 x airbus order
2023: 10 x airbus order
2024:10 x airbus order

Options (airbus order) :2024-2026.

Επίσης του χρόνου θα αγοράσουν 2x320ceo που είναι στο υπάρχοντα στόλο.

https://en.about.aegeanair.com/-/me...a3-notes-30-06-19-english.pdf?forceDownload=0


Ξέρει κάποιος ή υπάρχει σε κάποια σελίδα αλλαγή αυτού του αρχικού πλάνου λόγω covid- συνθηκών??
 
28/09 θα ανακοινώσει τα αποτελέσματα 6μήνου. Λογικά θα υπάρχει αναφορά και στα πλάνα για τον στόλο
 
Top