Δρομολόγια Aegean

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
MAD δεν φευγει, ειναι 2 την βδομαδα..Η Βαρκελώνη μας άφησε..Παντως πιστεύω ακομα δεν εχουμε δει το τελικό πλανο γιατι όλα εξαρτωνται από την πορεία της πανδημίας μέσα κ έξω..Κ γενικα η διαθεση για ταξιδια στο εξωτερικό ειδικα, παει στο ναδίρ..

Aπό SKG στα χειμωνιάτικα εσωτερικού-πέραν της Αθήνας (από τα 7 τα 2 ειναι με neo) έχουμε:
-KGS 2w
-LXS/JIK 3w
-RHO 3w
-MJT 4w
-SMI 2w
-JKH 3w
-KLX 2w
-HER daily
-CHQ bye bye
 
Τελευταία πτήση προς MAD φαίνεται να είναι 01/11.
 
Το καλοκαιρινό πότε βγαίνει?? Από ισπανία καλοκαίρι ξέρουμε ποια θα γυρίσουν? IBZ να φανταστώ όχι
 
Καλή ερώτηση. Αυτή τη στιγμή είναι φορτωμένο το θερινό 2021 με τον αρχικό προγραμματισμό του 2020 (όταν δεν υπήρχε COVID).

Όπως καταλαβαίνετε, θα ακολουθήσουν "Προσφορές! Κλείστε να πετάξετε τώρα! Με έκπτωση εδώ, με διπλά μίλια εκεί" και σιγά, σιγά θα αρχίζουν να ροκανίζουν προορισμούς και συχνότητες μιας και δε νομίζω κανείς να πιστεύει πως από τα τέλη Μαρτίου θα επιστρέψουμε σε επίπεδα κίνησης προ-COVID. Άμα σκεφτούμε πως για το χειμερινό του 2020 γίνονται ακόμα και τώρα περικοπές, δεν πρόκειται να έχουμε καλή εικόνα για το τι θα γίνει στο θερινό 2021, παρά μόνο αν αυτό αρχίσει.
 
Θέλω voucher με +10% αξία!!!

Άρα απο Ισπανία τι θεωρητικά γυρνάει?
 
Ήδη για πτήσεις μου στα τέλη Μαρτίου μου ήρθαν αλλαγές στις ώρες με εναλλακτική την προσφορά voucher +10%.
 
Βλεπω μια υπεραισιοδοξη επέκταση δρομολογίων από τα νησια προς Ευρωπη, όπως τα παλιοτερα χρονια, για το ερχομενο καλοκαιρι..Και λέω υπεραισιοδοξη διότι αν παμε οπως περσι και ανοιξουμε Ιούλιο, όλος ο προγραμματισμος παει κατά διαόλου, ενω καποια δρομολόγια τα εχει "σηκώσει" ήδη από Απρίλιο! Άλλα ξεκινανε Μάιο και προστίθενται συχνότητες τον Ιούνιο..Για την ακρίβεια τα νέα δρομολόγια που βρηκα είναι:

HER-BER :D 2,3,6
HER-GVA 2,5
HER-LGW 2,3,5,6,7
HER-MXP 1,3,5
HER-PRG 1,4,6
HER-VIE 3,6
HER-WAW 2,4,7

CFU-LGW: DAILY
CFU-LYS 2,6
CFU-MXP 1,3,5
CFU-DME 2,6 (επαναφορα;)
CFU-FCO 1,3,5
CFU-VCE 4,7

JMK-LYS 4,7
JMK-MAD 2,5
JMK-MXP 1,3,6
JMK-NAP 4,7
JMK-CDG 2,5,7
JMK-FCO 1,3,4,6
JMK-VCE 1,3,6
JMK-ZRH 2,5

JTR-LGW 2,6
JTR-MAD 1,4
JTR-MXP 3,5,7
JTR-MUC 1,4
JTR-CDG 2,6
JTR-FCO 3,5,7
JTR-VCE 3,5,7
JTR-ZRH 1,4

Στη Θεσ/νικη , απο τα περσινα που δεν ειδαμε τελικα, δεν θα δουμε τα BRU, FCO, MXP, BCN..

SKG-BER 3,5,7
SKG-HAM 2,4,6
SKG-ZRH 1,3,5

Εχω την αισθηση οτι οι συνδεσεις των νησιων με Ιταλια ειχαν γινει και στο παρελθον..Οπως και για ενα μικρο διαστημα το HER-LGW
 
Επίσης, τα HER-MUC και HER-FRA γίνονται καθημερινά το βαθύ καλοκαίρι.

Ξέρει κάποιος να μας πει αν έχει δημιουργηθεί βάση στη Σαντορίνη και τη Μύκονο;
 
Top