Aegean Cabin Crew

Εδώ όλες οι συζητήσεις σχετικά με το Ιπτάμενο Προσωπικό - Αεροσυνοδοί
SGM
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AEE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGAV
x 17

Re: Aegean Cabin Crew

Δημοσίευσηαπό SGM » 07 Νοέμ 2020, 20:24

Για ρώτα πρώτα να μάθεις πόσες προϊσταμένες καμπίνας απέλυσαν νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα και μετά έλα να μας ρωτήσεις ξανά.

Εάν δεν το έχεις καταλάβει έχεις κατακτήσει γραφική.
1 x

Nikiniki
Tourist
Tourist
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): Aeg
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): IATA
x 2

Δημοσίευσηαπό Nikiniki » 08 Νοέμ 2020, 12:01

Κορίτσια μου αν έχετε απολυθεί δεν φταίω εγώ σε κάτι.. ούτε είναι ανάγκη να ξεσπασετε την ειρωνεία σας πάνω μου. Αν πάλι επιβλέπετε και εσείς σε κάποια θέση πάλι δεν χρειάζεται να αποθαρρύνετε τον κοσμο. Ναι προφανώς ξέρω ότι υπάρχει ΚΡΙΣΑΡΑ αλλά το ενδεχόμενο να έχω και εγώ κρίση στο τι θα κάνω επαγγελματικά το συμμερίζεται κανεις σας;; Όποτε ναι θα γίνομαι γραφικότατη μέχρι να μάθω τα ενδότερα και τα νεότερα.
1 x

SGM
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AEE
x 17

Δημοσίευσηαπό SGM » 08 Νοέμ 2020, 13:08

Η λογική λέει πως όταν βλέπεις έναν τοίχο μπροστά σου (δλδ τεραστίων διαστάσεων παγκόσμια κρίση στον τομέα των αερομεταφορών με χιλιάδες κόσμου που χάνει την δουλειά του) κοιτάς να τον προσπεράσεις (δλδ να ψάξεις πέρα τον τομέα αυτό κάτι άλλο το οποίο σου αρέσει, είναι μέσα στις δυνάμεις σου, στις σπουδές σου, στις γνωριμίες σου, πιστεύεις πως θα έχει εξέλιξη κλπ.) και όχι να πέσεις επάνω του πιστεύοντας πως σπρώχνοντας τον τοίχο αυτός θα μετακινηθεί.

Είσαι ένας νέος άνθρωπος, αξιοποίησε τις δυνατότητες σου και την ορεξη σου για δουλειά και είμαι σίγουρος πως θα βρεθεί κάτι καλό, εποικοδομητικό και προσοδοφόρο για σένα.

Με εκτίμηση
6 x

Άβαταρ μέλους
z_pilot
First-Class
First-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGTS
x 44
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό z_pilot » 08 Νοέμ 2020, 13:29

Το είπαμε και το ξαναείπαμε αλλά δε νιώθεις.
Όταν σου λένε ότι οι αεροπορικές εταιρείες απολύουν κόσμο αβέρτα και εσύ ρωτάς για προσλήψεις δείχνεις ότι δεν αντιλαμβάνεσαι τί συμβαίνει γύρω σου.
Ξέχνα την aegean και κάθε αεροπορική για τα επόμενα 2-3 χρόνια. Βρες άλλη δουλειά. Σπούδασε κάτι. Μάθε μια ξένη γλώσσα. Κάνε κάτι δημιουργικό αντί να ρωτάς και να ξαναρωτάς για κάτι που δε πρόκειται να αλλάξει.
5 x
Aviate, Navigate, Communicate..

Truly superior pilots are those who use their superior judgment to avoid those situations where they might have to use their superior skills.

kotobloco
Economy-Class
Economy-Class
x 92

Δημοσίευσηαπό kotobloco » 08 Νοέμ 2020, 13:36

Ζουμε -επιβεβαιωμενα με αριθμους- στην καρδια της μεγαλυτερης κρισης που περασε ποτε η αεροπορια απο τον Δευτερο Παγκοσμιο Πολεμο και μετα. Αυτη τη στιγμη η Ευρωπη εχει -συμφωνα με την ΙΑΤΑ 11,000 απολυμενους πιλοτους και - φανταζομαι- τριπλασιο η τετραπλασιο αριθμο απολυμενων cabin crew.

Το μεγαλυτερο σωματειο πιλοτων της Βρετανιας εβγαλε ανακοινωση και επισημα αποτρέπει νεους να αρχισουν εκπαιδευση ως πιλοτοι γιατι δεν προβλεπονται νεες προσλήψεις εως το 2024.

Οι αριθμοι μιλάνε.

Οποιος θελει να κραταει τα ματια του και τα αυτια του κλειστα, ειναι δικο του προβλημα.
1 x
If you listen carefully enough, someone will tell you exactly the kind of person they are. Sit back, and listen.

kotobloco
Economy-Class
Economy-Class
x 92

Δημοσίευσηαπό kotobloco » 08 Νοέμ 2020, 14:00

Nikiniki έγραψε:Κορίτσια μου αν έχετε απολυθεί δεν φταίω εγώ σε κάτι..

Ποια ειναι η λογικη της παραπανω φρασης;

Οτι σου λενε ανακριβειες και κακίες επειδη αυτοι/ες απολυθηκαν;

Ή οτι ανεξαρτητα απο το αν απολύθηκαν εσυ θα προσληφθείς παρα ταύτα και δεν θες παρεμβολές;

Δεν καταλαβαινω.
0 x
If you listen carefully enough, someone will tell you exactly the kind of person they are. Sit back, and listen.

Άβαταρ μέλους
GP707
Συντονιστής
Συντονιστής
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AOA
x 688
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό GP707 » 08 Νοέμ 2020, 20:31

Αγαπητή Nikiniki, σε αυτό το φόρουμ όταν υπάρχει κάποια πληροφορία για ένα θέμα, παρατίθεται σχεδόν την ίδια μέρα. Οπότε αν υπάρξει κάποια αλλαγή σε σχέση με προσλήψεις σε αεροπορική εταιρία θα γραφτεί, να είσαι σίγουρη.
Με το να ρωτάς κάθε τόσο αν υπάρχει νεότερο και δεν προσφέρεις τίποτα στη συζήτηση και γίνεται κουραστικό.
3 x
΄΄΄΄΄__!__
\____o(''''')o____/

.........." " "

Άβαταρ μέλους
air dreamer
Economy-Class
Economy-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): EZY
x 2

Δημοσίευσηαπό air dreamer » 18 Νοέμ 2020, 12:20

Καλη μου Νικη επειδη κι εγω ειμαι στον χωρου σου λεω απλα πως η κατασταση ειναι για κλαματα...Απολυσεις φουλ,οσοι δεν εχουν απολυθει ειναι σε αναστολες και η κατασταση ειναι δραματικη..
Δυστυχως αυτο ολο επηρεαζει τον χωρο για παρα πολυ καιρο(μην πω και χρονια)..Δεν θελει κανεις να σου κοψει τα φτερα ,μην το παιρνεις προσωπικα..Δεν προκειται για καιρο να δεις προσληψες,το αντιθετο ναι..Κανε υπομονη αν τοσο το θες να φτιαξει η κατασταση κι ισως σε καποιες εταιριες του εξωτερικου να εχεις καλυτερη τυχη,αν και εκει τα ιδια ειναι..
2 x
Sky is not the limit anymore..

Επιστροφή σε “Ιπτάμενο Προσωπικό - Αεροσυνοδοί”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες