Sky Express Airbus A320 Family

Όμορφο είναι!
Καλοτάξιδο και ασφαλές να είναι και με πολλά κέρδη για την εταιρία που τόλμησε σε δύσκολους καιρούς.
Πιστεύω ότι θα της «βγει» το εγχείρημα.

ΥΓ. Μου αρέσει που δεν του φόρεσαν τα raccoon eyes. Έλεος πια με αυτή την παράξενη μόδα που έχει νόημα μόνο για τα πανάσχημα cockpit windows του Α350. Στο Α320 νομίζω περιττεύουν και του χαλάνε κάπως τις διαστάσεις... :rant:
 
6cirlcles, δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο..νομίζω ότι δεν ταιριάζει στην οικογένεια των Α320.
 
6circles":1cyzz3mm said:
[...]

ΥΓ. Μου αρέσει που δεν του φόρεσαν τα raccoon eyes. Έλεος πια με αυτή την παράξενη μόδα που έχει νόημα μόνο για τα πανάσχημα cockpit windows του Α350. Στο Α320 νομίζω περιττεύουν και του χαλάνε κάπως τις διαστάσεις... :rant:

Αν και δεν ειναι επι του παροντος προς αναλυση, λογω off topic, θα σε πω μονο οτι ο λογος υπαρξης των "raccoon eyes" ειναι αλλος, και δεν εχει να κανει με μοδα.
 
Στα Α320 είναι μάλλον αποκλειστικά θέμα του πελάτη. Απόδειξη η Lufthansa που έχει Α320neo με μαύρο πλαίσιο στα παράθυρα του cockpit, αλλά έχει και χωρίς.

Η δε Jetsmart έχει και 320ceo με μαύρο πλαίσιο (κάποια, όχι όλα), προφανώς για να είναι ασορτί με τα neo που μόλις παρέλαβε.
 
Πρεμιέρα σήμερα για τις εμπορικές πτήσεις, μιας και το SXIOG φαίνεται πως εκτέλεσε την GQ210|1 (ATH-HER-ATH) και την GQ344|5 (ATH-JTR-ATH)
 
Γνωρίζουμε loadfactor? Εύχομαι να ευδοκιμήσει αυτή η τρελή κίνηση της εταιρίας
 
Πραγματοποίησε και την GQ254/55 ATH-CHQ-ATH

Καλοτάξιδο
 
Πραγματοποίησε ναυλωμένη πτήση
 
Top