SKG/LGTS Thessaloniki TRAFFIC

Ενα εχω να πω: Ω ΡΕ ΜΑΝΑ ΜΟΥ!!! :shock:
Τι μπουλκουμε ηταν αυτο? και Livery και 300αρακι!!! Και εις ανωτερα. ;)
 
Ρε παιδιά,

χτες ακουσα ενα German air force στο Μακεδονια.Ξερετε τι ήταν?Ο Χρήστος θα ξέρει σίγουρα.Πάντως περνάνε αραιά και πού στρατιωτικά ξένων χωρών απο οτι έχω ακούσει.
Πριν κανα 2 χρόνια είχα δει και ένα tanker της Ολλανδικής αεροπορίας παρκαρισμένο(νομίζω KC-10),όταν είχα πάει και τελικά κοιμήθηκα και στην αίθουσα αναχωρήσεων!!

ΥΓ:Χρηστο επανήλθα,τελειώνω με εξεταστική και δασοπροστασία με αερολέσχη,και κανονίζουμε επιτέλους εκείνο το καφεδάκι στο sbarro(αντε να γνωριστούμε καμια φορά) :) :)
 
Ο Πρόεδρος Πούτσιν (όπως λέγεται ο άνθρωπος στην ρωσική), έρχεται για επίσημη επίσκεψη στην Αθωνική πολιτεία... :!: :!: :!:
Το αεροπλάνο του προσγειώνεται στην SKG την Πέμπτη το απόγευμα... :idea: :idea: :idea:
Γι αυτό και η ρωσική αεροπομπή με το IL62...
Το νου σας... :D
 
ta german air force rxontai gia stop sto skg ....
feugoun gia egypto meta.

exei 5 me 6 thn hmera .

shmera 4sep ekane kai anagastikh ena sthn vie logo fotias ston kinhthra...
 
enannos":1ykfnjts said:
χτες ακουσα ενα German air force στο Μακεδονια.Ξερετε τι ήταν?Ο Χρήστος θα ξέρει σίγουρα.Πάντως περνάνε αραιά και πού στρατιωτικά ξένων χωρών απο οτι έχω ακούσει.

Για τα C-160 απάντησε ο Τάσος παραπάνω. Σχετικά με άλλα στρατιωτικά που διέρχονται κατά καιρούς από το LGTS είναι αρκετά. Π.χ. τον Ιούλιο μας επισκεπτόταν ένα πορτογαλικό C-130, ενώ κατά καιρούς έρχονται και γερμανικά A310.

enannos":1ykfnjts said:
ΥΓ:Χρηστο επανήλθα,τελειώνω με εξεταστική και δασοπροστασία με αερολέσχη,και κανονίζουμε επιτέλους εκείνο το καφεδάκι στο sbarro(αντε να γνωριστούμε καμια φορά) :) :)

Ναι θα το κανονίσουμε, μόλις τελειώσω κι εγώ με την εξεταστική μου. Περισσότερα με PM... ;)
 
Αυτή τη στιγμή κατεβαίνει κι αυτό: TTF-9073.

IL-76MD ή An-124-100? :rolleyes: :rolleyes:
 
Για βοηθήστε με λίγο να αναγνωρίσω αυτό:

:arrow: http://users.auth.gr/~regnis/8_Tu-154.jpg

Προσγειώθηκε πριν λίγη ώρα, και έχει ICAO code: KKC

(Μήπως πρέπει να ανοίξουμε νέο topic, "μπαλκόνι spotting"?)

edited: Ok, πρόκειται για διαφορετικό livery της Kras Air... μόνο που δεν κολλάει το KKC μιας και αυτή έχει KJC.
 
Pantws me tin Ekthesi Thessalonikis tha prepei na exei ligi kinisi parapanw to Makedonia....
Alla mallon kai ta metra asfaleias tha einai analoga.....
 
Top