LGAT news

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
no frills":3defnm9y said:
Ο ECCLESTONE ήρθε Ελλάδα με σκοπό την δημιουργεία f1 circuit(στα πρότυπα του gp της μελβούρνης) στο ελληνικό...μακάρι να αρπάξουμε την ευκαιρία...είνα καθαρά στο χέρι του Καραμανλή.

Κάντο edit γιατί ξεφεύγει λίγο.. ;) Ο πρώτος ο... πικρόχολος το άφησε το σχόλιο του... ;)

:mrgreen: 7four7 :mrgreen:
 
ξεφεύγει δεν ξεφεύγει...είναι αλήθεια.....όλα τα μέσα έπαιξαν την είδηση....και πλέον μιλάμε για φ1....και όχι για πρωτάθλημα τύπου φ1(λέγε με ...α1...) όπως έγινε το καλοκαίρι.
όποιος γουστάρει αεροσκάφη από την αεροναυπηγική τους πλευρά γουστάρει και φ1.... αν απλώς ψάχνει νηολόγια.....οκ.... πιστεύω πως το ferrari 2003ga δεν θα του είναι αρκετό... ;) :D
 
afou telika re pedia eipane oti DE tha ginei sto elliniko F1 kai ayto to eipane kairo prin oxi twra i ektos kai an exw xasei episodia :oops:
 
έχασες επεισόδια.....ο μπέρνι ήρθε αυτές τις μέρες στην ελλάδα...η πίστα είναι κάτι ορατό πλέον.και μιλάμε για πίστα που θα προορίζεται απ'ευθείας για φ1...όχι για μια πίστα που ίσως διοργανώσει φ1...όπως έλεγαν το καλοκαίρι....
 
Kata tin tapeini moy gnomi oyte spitia kai polykatoikies tha xtistoyn mesa sto LGAT alla oyte kai F1 tha yparxei.

Pithanotero senario einai me ta dedomena olokliros h ektasi na paramenei etsi opos exei simera diladi ...ena egkataleleimeno palio aerodromio 5.500 stremmaton toy opoioy oi diadromoi tha epanergopoiithoyn logo ethnikis asfaleias. To dimosieyma mila gia aeroporikes egkatastaseis oi opoies leitourgoyn kai den boroyn na stamatisoyn (fantasteite na gyrnaei to radar dipla sto pyrgo elenxoy kai liga metra parapera na xtizetai mia yperpolytelis polyorofi polykatoikia !!! E de ginetai)

Aloste den yparxei xrima gia F1. Mono mia epomeni kybernisi (poios xerei) borei na parei mia kali apofasi yper tis sotirias toy LGAT.
Xerei kaneis na mas pei ti enooyn otan lene notia kai anatoliki pleyra ?
 
file no frills ontos exw xasei episodia ;)
file themi egw pisteyo legontas notia k anatoliki meria ennoun olo to anatoliko ta terminal dld mexri k pistes 33 katofli etc!
twra oson afora ta radar k to KEA to ergostasio aeroskafwn de prokite na metakinithei apo kei TPT dioti den iparxoun poroi gia na ginei kati tetio pragma to opoio to gnorizo apo atoma mesa apo to KEA ;)
pantws provlepw k go to ipoloipo aerodromio pou exei apomeinei na paramenei gia poliiiiiii kairo etsi se ayti ti katastasi opia apofasi k an parthei eite gia F1 eite gia buildings! ;)
tapini mou gnomi panta! ;)
 
Το έχω πεί, και θα το ξαναπώ: στο Ελληνικό πρέπει να γίνει μουσείο πολιτικής αεροπορίας. Ένας χώρος αφιερωμένος στην αξιόλογη αεροπορική ιστορία της χώρας μας, οπου να την βρίσκουν όσοι "ψάχνουν νηολόγια"... Όποιος διαφωνεί με αυτό, ΙΜΗΟ, απλά δέν έχει θέση σ αυτό το forum. Τώρα τα περι Formula 1 και Formula 101 τα ακούω βερεσέ. (Αυτά είναι για ψαγμένες αεροναυπηγάρες, όχι για ταπεινους νηολογιοψάχτες)

no frills":yl2hjeds said:
όποιος γουστάρει αεροσκάφη από την αεροναυπηγική τους πλευρά γουστάρει και φ1....

ΟΚ. Δηλαδή άν σ αρέσει να τρώς κουτσομούρες αυτό σε καθιστά αυτόματα και enthusiast με τα υποβρύχια, ε? :stupid:
 
seven4seven":279j8ciy said:
Το έχω πεί, και θα το ξαναπώ: στο Ελληνικό πρέπει να γίνει μουσείο πολιτικής αεροπορίας. Ένας χώρος αφιερωμένος στην αξιόλογη αεροπορική ιστορία της χώρας μας, οπου να την βρίσκουν όσοι "ψάχνουν νηολόγια"... Όποιος διαφωνεί με αυτό, ΙΜΗΟ, απλά δέν έχει θέση σ αυτό το forum. Τώρα τα περι Formula 1 και Formula 101 τα ακούω βερεσέ. (Αυτά είναι για ψαγμένες αεροναυπηγάρες, όχι για ταπεινους νηολογιοψάχτες)

no frills":279j8ciy said:
όποιος γουστάρει αεροσκάφη από την αεροναυπηγική τους πλευρά γουστάρει και φ1....

ΟΚ. Δηλαδή άν σ αρέσει να τρώς κουτσομούρες αυτό σε καθιστά αυτόματα και enthusiast με τα υποβρύχια, ε? :stupid:

μόλις δέχτηκα ένα πμ λόγω της προηγούμενης έκφρασης μου. ζητώ συγνωμη. δεν ειχα σκοπο να θίξω καένα...ελπιζο όμως αναλογο πμ να δέχτηκεσ και εσύ μετά απο αυτό που έγραψες. :rolleyes:
μαάρι να ήμουν αεροναυπηγάρα.αλλά δεν είμαι. απλώς τα ενδιαφέροντα μου διαφερουν από τα δικά σου.

επίσης έχεις κάθε δικαίωμα να πιστεύεις πως η κουτσομούρα έχει τόση σχέση με τα υποβρύχια όση η φ1 με την αεροδυναμική των αεροσκαφών :oops: :oops: :oops: και εγώ έχω δικαίωμα να μην συμφωνώ μαζί σου.
 
seven4seven":2lmh2iex said:
Όποιος διαφωνεί με αυτό, ΙΜΗΟ, απλά δέν έχει θέση σ αυτό το forum.
Με βρίσκεις κάθετα αντίθετο, διότι για μένα κάθε γνώμη είναι σεβαστή αρκεί να είναι σωστά τεκμηριωμένη και να έχει κάποιες βάσεις. Σίγουρα οι περισσότεροι θέλουμε το Ελληνικό να έχει και στο μέλλον σχέση με την αεροπορία αλλά πρέπει να ακούμε και τις γνώμες της άλλης πλευράς.

Ας χαμηλώσουν λοιπόν οι τόνοι μιας και πιστεύω ήμαστε όλοι μας σε θέση να ανταλλάσουμε πολιτισμένα απόψεις χωρίς να τσακονώμαστε. Στο κάτω-κάτω τη γνώμη μας λέμε και τίποτε παραπάνω. ;)
 
Calm down παιδάκια, είμαστε σε δημοκρατικό forum, με ποικιλία ενδιαφερόντων. Ακόμα και αν αυτά γυρνάνε στην ουσία γύρω από ένα θέμα! Και εγώ είμαι αντίθετος με την ιδέα δημιουργίας F1 circuit στο LGAT, και την δημιουργία ενός αεροπορικού μουσείου δεν έχω κανένα λόγω να κατεβάσω καντήλια σε κανέναν που έχει αντίθετη άποψη! Παιδιά είναι και παιδεύονται.. ;) Στέλνω ένα PM, τους λέω με κόσμιο τρόπο που και γιατί διαφωνώ και έληξε! Τέτοιου είδους "παρεκτροπές" δεν είναι σημείο αναφοράς ενηλικων αλλα παιδικής χαράς! Και το λέω χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν!!!!


May the force be with you!

;)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top