ATH/LGAV Athens TRAFFIC

Προσοχή-Προσοχή!

Boeing 707 Fuerza Aerea Brasilera (!!!) στο Α44 του LGAV. Μέχρι τις 8 αύριο το πρωί δέν κουνιέται. Για πιό μετά θα μας πεί κάποιος συγκεκριμένος ;)

Όσοι πιστοί κλπ κλπ κλπ
 
Είναι ήδη κάτω το αεροπλάνο,απο χτές στις 1530 τοπική, στο Α43. Tu154, RA-85645 (άν δέν κάνω λάθος), της Rossiya (aka PutinAvia ;) )
 
Επειδη ισως εχω χασει επεισοδια, προχθες ειδα Fokker 100 της αλβανικης Albatros Airlines (ZA-AVA) και εμεινα ZA(A)VOS :D .
http://www.airliners.net/open.file/948992/M/
Τι εχουμε? Νεα εταιρεια schedule?
 
GP707":2e0p5ilz said:
Τι εχουμε? Νεα εταιρεια schedule?

Απότι φαίνεται είναι wet lease από την Montenegro Airlines (ZA-AVA ex YU-AOK) Ξεκίνησε από 10 Ιουνίου από Τίρανα για Κωνσταντινούπολη, μελλοντικά σχέδια περιελάμβαναν ATH, Antalya, London, Pristina and SKG ex Tirana
 
GP707":11bvka15 said:
Επειδη ισως εχω χασει επεισοδια, προχθες ειδα Fokker 100 της αλβανικης Albatros Airlines (ZA-AVA) και εμεινα ZA(A)VOS :D .
http://www.airliners.net/open.file/948992/M/
Τι εχουμε? Νεα εταιρεια schedule?

Στο real-time toy AIA αύριο υπάρχει το εξής :
Arrival:
Tirana LBW 4H 271 23/12/05 20:40
Departure:
Tirana LBW 4H 272 23/12/05 21:40
 
Από το real-time του ΑΙΑ :

Arrival:
Dubai AAR OZ 550 12/01/06 14:00

με αναχώρηση μια ώρα αργότερα επίσης για Dubai...

Με δεδομένο ότι ΟΖ-->Asiana, ξέρει κανείς κάτι :?: :?:

p.s. Καλάρεσε στην Asiana η Αθήνα με τους Ολυμπιακούς :?: ;)
 
Βγηκε μια φημη οτι απο χθες το βραδυ ειναι ενα 747 κατω, με μπλε ουρα και πιθανον χωρις τιτλους. Αναμενουμε επιβεβαιωση, αναγνωριση και φωτογραφια απο τους "μεσα". ;)
 
GP707":31hs0lqk said:
Βγηκε μια φημη οτι απο χθες το βραδυ ειναι ενα 747 κατω, με μπλε ουρα και πιθανον χωρις τιτλους. Αναμενουμε επιβεβαιωση, αναγνωριση και φωτογραφια απο τους "μεσα". ;)
Εγω ρωταω, εγω απανταω. :D
747-200F πρωην ATLAS χωρις τιτλους και μπλε ουρα ηρθε για BA (Global Supplies) N506MC(???).
O 7-4-7 ειχε μια συναντηση μαζι του (να του πει 1-2 λογακια :mrgreen: ) οποτε προσδοκουμε φωτο.
 
Top