CFU/LGKR Corfu TRAFFIC

Aφού μας κακομαθαίνεις καλή μας connie , είσαι πια υπεύθυνη να μας ενημερώνεις για τις κινήσεις του -LAL στην CFU. Κανόνισε την πορεία σου...Δεν θα κάνουμε ράλυ στην επικράτεια... :D ;)
 
Το μελος Savas εκτος απο τα απειρα απανταχου ταξιδια του, φημιζεται για την εκπληκτικη τυχη του στο spotting. Ετσι λοιπον ειχε κανονισει spotting trip στη CFU αυτο το ΠΣΚ μη γνωριζοντας φυσικα για το LAL, και ως δια μαγειας... του εκατσε :shock: αν και μεσω βροχερου καιρου. Φυσικα μου το ανακοινωσε γεματος ικανοποιηση :D δια τηλεφωνου. Παντως μου ειπε οτι το ετοιμαζουν για αναχωρηση αυτη την ωρα...
 
Χτες,Σάββατο 8 Ιουνίου κατέβηκε το πανέμορφο Α340 Των Αυστριακών με την επετειακή της Φιλαρμονικής της Βιέννης!Φωτογραφία θα έχουμε σύντομα!
 
OEO, pou einai to 340?Fantastike Pilote :D

To savato tha eimai ekei :D
:twisted: :twisted: :twisted:

yg:kai sas yposxomai foverh photo
 
προσωπικά θα βρίσκομαι στην Κέρκυρα αυτό το ΣΚΔ.
όποιος είναι τριγύρω και βρίσκεται εκεί, ε ας κάνει ένα μικρό search παρά το κανόνι.
κάπου εδώ μέσα τrιγυρνά η φάτσα μου.
spot it και φωνάξτε με... ;) :D
 
Το Σαββατο που μας περασε ημουν απο τις 9 το πρωι στο μπαλκονι τις Κυριας Αννας με ενα χαμογελο τεραστιωδες, το φραπε, μου και το VHF στους 122.35 (ΑPP) ετοιμος για την επελαση του Α343,ακουω λοιπον καποιον Κυβερνητη να λεει Austrian Airline και τα γνωστα και ο Πυργος να του απανταει Clear for landing at 34.Ετοιμος λοιπον για τη φωτογραφια ,ερχοταν,ερχοταν,και εμφανιστικε αυτο https://www.airliners.gr/community/album ... ic_id=8103

:?: :?: :?: :?:

Αδικια μεγαλη,περιμενω τη φωτογραφια που λετε οτι υπαρχει :)

υγ:Εγω παντως υποσχεθηκα φωτο και σας την παραθετω..
 
Tην μίκρυνα και τη συμπίεσα όσο γινόταν, μόνο και μόνο για να πάψει αυτή η απίστευτη δυσπιστία, που δέν πιστεύω οτι συνεχίζεται ακόμα.
https://www.airliners.gr/community/album ... ic_id=8104
Εντάξει άπιστοι Θωμάδες? :shock:

ΥΓ: Κai Tak, άν του είπε "clear to land 34" τότε σίγουρα δέν ήσουν στην Κέρκυρα. :D
 
Απλά για ενημέρωση σχετικά με το Α340 των Αυστριακών:

Το τελευταίο 340 της εταιρίας αυτής που ήρθε στην Κέρκυρα ήταν αυτό μετ α χρώματα της φιλαρμονικής που ανέβασε και ο 747.Δυστυχώς δεν ξαναήρθε για τον εξής λόγο:Η Austrian δεν είχε άδεια να κατεβάσει αυτό το πανέμορφο θηρίο στο νησί με αποτέλεσμα τις λιγοστές φορές που ήρθε να πληρώνει πρόστιμο 6000 ευρώ τη φορά.Επομένως δεν τους συνέφερε και δεν ξανάστειλαν.Τώρα αντί για το 340 στέλνουν ένα Fokker 100 και ένα 320 ή 321 την ίδια ώρα σχεδόν.Τώρα αν ξαναέρθει το 340 θα ενημερώσω το συντομότερο δυνατό,αν και χλωμό το βλέπω.
 
mimithem":2bcb8x3v said:
Απλά για ενημέρωση σχετικά με το Α340 των Αυστριακών:

Το τελευταίο 340 της εταιρίας αυτής που ήρθε στην Κέρκυρα ήταν αυτό μετ α χρώματα της φιλαρμονικής που ανέβασε και ο 747.Δυστυχώς δεν ξαναήρθε για τον εξής λόγο:Η Austrian δεν είχε άδεια να κατεβάσει αυτό το πανέμορφο θηρίο στο νησί με αποτέλεσμα τις λιγοστές φορές που ήρθε να πληρώνει πρόστιμο 6000 ευρώ τη φορά.Επομένως δεν τους συνέφερε και δεν ξανάστειλαν.Τώρα αντί για το 340 στέλνουν ένα Fokker 100 και ένα 320 ή 321 την ίδια ώρα σχεδόν.Τώρα αν ξαναέρθει το 340 θα ενημερώσω το συντομότερο δυνατό,αν και χλωμό το βλέπω.

Γιατι δεν έβγαλε άδεια? Απαιτεί χρόνο η άδεια να βγεί ή είναι ακριβή και δεν τους συνέφερε? Κάποιες περισσότερες πληροφορίες ? :)
 
Top