Γενικές (αεροπορικές) απορίες !!!

Meta thn tragodia me tous didimous sthn nyc ,xerei kaneis ypirkse apagorefsi ton ptiseon pano apo thn nyc ?dioti mou ekane trellh entiposh h overfly kinish kai eidika tis vradines ores apo politikes ptiseis :shock: ..................(aisthanthika ligo perierga akougontas ta kai vlepontas ta pano apo to kefali mou) kai gia tou logou to alithes ..... : https://www.airliners.gr/community/album ... ic_id=8266
 
6

ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ
γιατι απο οτι ξερω πολλες σχολες υποσχονται μαγευτικες πτησεις πανω απτο μανχαταν και το αγαλμα της.........ελευθεριας :D
 
μ

παρεπιπτωντος μηπως ξερει καποιος της χρονολογιες κατασκευης των

MD-80
MD-82
MD-83

αντιστοιχα,και αν παραγονται ακομα?
 
Re: μ

pilot767":22zbm4i4 said:
παρεπιπτωντος μηπως ξερει καποιος της χρονολογιες κατασκευης των

MD-80
MD-82
MD-83

αντιστοιχα,και αν παραγονται ακομα?

To MD-80 ksekinise to 1980 kai stamatise to 1999. ta -82 kai 83 ine paralages. Eksoterika idia alla me diafores sto varos... range ktl.

Alla gia na min to pezo eksipnos :) sto site tis Boeing exi oles tis info.

http://www.boeing.com/commercial/md-80-90/index.html

Afta :)
 
σ

ευχαριστω πολυ
ρωτησα για να ξερω συγκεκριμενα χαρακτηριστικα του α/φους που αγαπω και ειμαι ερωτευμενος :p

ΑΑΑΑ
αν θελετε να ξερετε ειμαι λατρης των α/φων που εχουν τους κινητηρες στο πισω μερος της ατρακτου

ΠΡΩΤΟ ΤΟ MD-80-82-83

MD-11
LEAR JET35-45
gulfstream
etc ;)
 
Re: σ

pilot767":1miorbs9 said:
ειμαι λατρης των α/φων που εχουν τους κινητηρες στο πισω μερος της ατρακτου

ΠΡΩΤΟ ΤΟ MD-80-82-83

MD-11
LEAR JET35-45
gulfstream
etc ;)


Το MD11 δέν τους έχει όλους πίσω. Έναν έχει.
 
α

δικιο εχεις,

αλλα εστω και με ενα πισω εμενα μαρεσει :D
 
ς

να ρωτησω κατι αλλο τωρα
σε 2-3 βδομαδες βγαινει το επισημο πορισμα για το δυστηχημα στο γραμματικο,θα μπορεσουμε να το βρουμε και να το διαβασουμε?? :rolleyes:
 
Re: α

pilot767":1rja9nfh said:
δικιο εχεις,

αλλα εστω και με ενα πισω εμενα μαρεσει :D

Kαλά, αυτό δέν το συζητάμε. Το 11άρι είναι κουκλάρα!
 
@pilot767
Σε κάθε ποστ υπάρχει και το κουμπάκι "επεξεργασία". Για δες το λίγο. Επίσης, για το τελευταίο σου ερώτημα υπάρχει και το κατάλληλο τοπικ. Όχι όλα εδώ. :evil:
 
Top