Air Sea Lines

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Και ο Αγιος Κοσμάς που "έπαιζε" επίσης θα καθυστερούσε πολύ να υπογραφή σύμβαση λόγο άλλου διαγωνισμού... Προοφανώς αφού μπόρεσαν να πάρουν το ΟΚ για το Λαύριο, δεν χρειάζεται να κάνουν κάποια άλλη κίνηση για άλλο μέρος στην Αττική.. Ηδη έχει συγκοινωνία για εκεί λόγο του Λιμανιού, είναι και κοντά στα νησιά του Αιγαίου και όλα μια χαρά :)
 
Έπεσε σήμερα στα χέρια μου το τεύχος Σεπτεμβρίου της ΤTG Hellas.Σε αυτό υπάρχει συνέντευξη του κ. Ασσαριώτη, δντη πωλήσεων της Air Sea Lines. Σας παραθέτω σημεία αναφορών:

:arrow: Έναρξη δρομολογίων προς Ιθάκη, Λευκάδα, Ζάκυνθος, Κεφαλλονιά με αμφίβια υδροπλάνα (με ρόδες κάτω από τους πλωτήρες) στα αεροδρόμια των νησιών, πλην Ιθάκης (παραλία Αφάλες), μέχρι να γίνουν χαράξεις υδροδρομίων.
:arrow: έναρξη δρομολογίων προς Πρίντεζι από Πάτρα και Κέρκυρα.
:arrow: δημιουργία 7 κόμβων: Κέρκυρα, Πάτρα, Αθήνα (Λαύριο ή Ωροπός ή Φάληρο), Κυκλάδες (Ίος , Σύρος), Κρήτη, Δωδεκάνησα, Θεσ/νίκη.
:arrow: Επέκταση σε ευρωπαϊκό έδαφος που υπάρχει ανάγκη ύπαρξης υδροπλανικής μεταφοράς.
:arrow: Παροχή εκδρομικών τουριστικών πακέτων (χειμώνα - καλοκαίρι).
:arrow: 30 υδροπλάνα μέσα στα επόμενα 4 χρόνια. Υπάρχει η δυνατότητα στην Ελλάδα να δρουν μέχρι και 70.
 
Μια χαρά! Αντε να πάμε κανα ταξιδάκι από Κέρκυρα στην Ιταλία!! :)
 
captainjumbo":2hwel495 said:
...δημιουργία 7 κόμβων: Κέρκυρα, Πάτρα, Αθήνα (Λαύριο ή Ωροπός ή Φάληρο), Κυκλάδες...

Κάπου πήρε το μάτι μου ή το αυτί μου ότι έκλεισαν συμφωνία με Λιμενικό Ταμείο Λαυρίου.

Κώστας
 
sv1xv":6mwkllmw said:
captainjumbo":6mwkllmw said:
...δημιουργία 7 κόμβων: Κέρκυρα, Πάτρα, Αθήνα (Λαύριο ή Ωροπός ή Φάληρο), Κυκλάδες...

Κάπου πήρε το μάτι μου ή το αυτί μου ότι έκλεισαν συμφωνία με Λιμενικό Ταμείο Λαυρίου.

Κώστας

Ναι και εμένα..6 ποστς πιο πάνω :twisted:
 
ΝΕΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΤΗΣΕΩΝ ΤΩΝ ΥΔΡΟΠΛΑΝΩΝ - ΠΕΤΟΥΝ ΠΡΟΣ ΖΑΚΥΝΘΟ ΚΑΙ ΙΘΑΚΗ

Το αναλυτικό άρθρο (24.10.06) από την εφημερίδα της Πάτρας "Η ΗΜΕΡΑ":

http://www.imeranews.gr/detail.php?id=17046

και το αναλυτικό πρόγραμμα των πτήσεων:

http://www.airsealines.com/?page=schedule

Γιώργος
 
Προσλήψεις Χειριστών στην Air Sea Lines

Γεια σε όλους,

Επισκεπτόμενος κανείς τη σελίδα της Air Sea Lines, βλέπει πως υπάρχει έντυπο για αποστολή βιογραφικού με σκοπό την πρόσληψη χειριστών.

Ξέρει κανείς από εσάς εάν αυτό είναι αληθές, ότι δηλαδή έχουν σκοπό να πάρουν κόσμο ή απλά είναι εκεί για σκοπούς πληρότητας της ιστοσελίδας;

Έχω στείλει βιογραφικό εδώ και καιρό και δεν πήρα απάντηση, γι'αυτό ρωτάω.

Σας ευχαριστώ...
 
Πάντως ένα είναι σίγουρο , πως στους καλοκαιρινούς μήνες και με το ύψος πτήσης , νομίζω ότι τα Θαλλασοπούλια θα δίνουν εντυπωσιακές εικόνες των πελάγων μας και των νησιών μας.. :D :D είδα ένα αφιέρωμα στο Mega , έδειχνε το μοναστήρι στους απόκρυμνους βράχους της Αμοργούς (δεν θυμάμαι το όνομά του) από ένα θαλλασοπούλι αφ' υψηλού !!

Άσε που θα πηγαίνεις επιτέλους γρηγορότερα στα όμορφα αλλά απομακρυσμένα νησιά μας και δεν θα χρειάζεται Α) να περιμένεις ση λίστα αναμονής της Ολυμπιακής Β) να χαπακόνεσαι σε ένα κοινό σκυλοπνίχτη !! (είπες κάποιος για Αγούδημο;; :1: )
 
Και σε Κεφαλλονιά και Λευκάδα η AirSea Lines/Pegasus Aviation


Η Κεφαλλονιά και η Λευκάδα προστίθενται από τις 13 Νοεμβρίου στο δίκτυο προορισμών της εταιρείας υδροπλάνων AirSea Lines/Pegasus Aviation, που εκτελεί πτήσεις από το λιμάνι της Πάτρας προς τα νησιά του Ιουνίου και τα Ιωάννινα.

Η εταιρεία, σε σχετική ανακοίνωση, αναφέρει ότι με την ευκαιρία συμπλήρωσης δύο χρόνων λειτουργίας της, προσφέρει από 13 Νοεμβρίου μέχρι και 13 Δεκεμβρίου, έκπτωση 20% στις υπάρχουσες τιμές εισιτηρίων για το σύνολο των προορισμών του δικτύου της.

ΑΠΕ-ΜΠΕ
 
Top