ELLHNES STIS KYPRIAKES AEROGRAMMES????????

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Vre paidia poli koroideuetai tis K.A kai den maresei. mia xara aerogrammes einai kai me e3airetiki e3ipiretisi kai sevasmo.kai euxomai sindoma na 3anastathei sta podia tis kai na xanaginei i etaireia pou itan.kai oson afora gia to 1974 ola einai m :5: es. (edited by mods)
 
cype":21vn5hni said:
Vre paidia poli koroideuetai tis K.A kai den maresei. mia xara aerogrammes einai kai me e3airetiki e3ipiretisi kai sevasmo.kai euxomai sindoma na 3anastathei sta podia tis kai na xanaginei i etaireia pou itan.kai oson afora gia to 1974 ola einai m :5: es.
Φιλε cype, μαλλον το μοναδικο θεμα που εχεις διαβασει σε αυτο το φορουμ ειναι το παραπανω. Δεν νομιζω οτι στο συγκεκριμενο θεμα καποιος κοροιδευει τις Κ.Α. αλλα ουτε και το περιεχομενο του τοπικ ειναι η εξυπηρετηση, ο σεβασμος και η ανασταση των Κ.Α (πραγματα που εχουν συζητηθει εκτενως σε αλλα topics). Και βεβαια προσεχουμε λιγο τις "κακες λεξουλες". ;)
Κατα τα αλλα εχεις κατι να μας πεις επι του θεματος του αν προσλαμβανονται Ελληνες στις Κ.Α?
 
KARTER":2k9lirbw said:
EINAI ALH8EIA OTI STIS KYPRIAKES AROGRAMES DEN PAIRNOYN ELLHNES(AEROSYNODOYS KAI IPTAMENOYS FRONTISTES)??????
MOY TO LENE ALLA DEN GNORIZO AN ISXYEI GNORIZEI KANEIS TIPOTA ???????? :?: :?: :?:

OI K.A ton perasmeno Martio ekanan interview se Ellines gia cabin crew me base stin LCA, kai apo oti kserw, apo teli Apriliou petane kanonika olous tous typous A/C pou exoun. Kai vevaia min ksexname oti kai stin Eurocypria me base HER yparxoun kai Ellines. To klima pantws stis K.A me tous Ellines mathainw oti einai poly kalo....
 
NAI EXEI ELLHNES YPTAMENOUS FRONTISTES

PAIDIA ENAS FILOS MOY PROSFATA PROSELHFTHEI APO TIS K.A. GIA YPTAMENOS FRONTISTHS. TO PAIDI ATHINEOS. MAZI TOY ALLO ENA PAIDI APO KAVALA KAI DYO PAIDIA POLONIKHS KATAGWGHS. TA PAIDIA EKPAIDEYONAI TORA STH LARNAKA.APO OTI XERO TO KLIMA KATO EINAI POLY KALO KAI DINOYN IDIAITERH PROSOXH STOUS ELLHNES.TA PAIDIA DOSAN EJETASEIS SE EPITROPH STH LARNAKA KAI DEN XRIASTIKE VISMA. AYTO 100% EGYHMENO. AYTA GIA OSUS DEN EXOUN PSAXEI KALA TO ZHTHMA. THERMOUS XERETISMOYS.
 
Re: NAI EXEI ELLHNES YPTAMENOUS FRONTISTES

KARAVOLI":1chwuct5 said:
PAIDIA ENAS FILOS MOY PROSFATA PROSELHFTHEI APO TIS K.A. GIA YPTAMENOS FRONTISTHS. TO PAIDI ATHINEOS. MAZI TOY ALLO ENA PAIDI APO KAVALA KAI DYO PAIDIA POLONIKHS KATAGWGHS. TA PAIDIA EKPAIDEYONAI TORA STH LARNAKA.APO OTI XERO TO KLIMA KATO EINAI POLY KALO KAI DINOYN IDIAITERH PROSOXH STOUS ELLHNES.TA PAIDIA DOSAN EJETASEIS SE EPITROPH STH LARNAKA KAI DEN XRIASTIKE VISMA. AYTO 100% EGYHMENO. AYTA GIA OSUS DEN EXOUN PSAXEI KALA TO ZHTHMA. THERMOUS XERETISMOYS.

παντως πρεπει να ειχαν μεγαλη τυχη που καταφεραν και μπηκαν στη cyprus εκτος κι αν οι Κυπριοι τα εχουν οικονομησει τοσο πολυ που περιφρονουν ακομα και το επαγγελμα του flight attendant, μπορεις να μας πεις εαν ξερεις περιεχομενα απο τις εξετασεις? ξερεις ποτε θα ξανακανει προσληψεις?
 
i cyprus ontws pire ellines alla gia epoxiko proswpiko!!!oi kiproioi den pane na petaxoun epoxikoi gia oxi kai toso kala lefta gia kypro kai na minoun epoxikoi mia zwi san OA cabin staff!i cyprus distixws pernei to dromo tis OA antimetwpizontas provlimata.elpizw na xefigei!
 
Έλληνες και Κύπριοι

Παιδιά ακούστε, είναι γνωστόν ότι στις Κυπριακές Αερογραμμές επικρατεί μια συμπεριφορά "bad attitude" με πλήρωμα που αποτελείται από Κύπριους.

Και ναί, οι ΚΑ είναι η "OA" της Κύπρου, με μια διαφορά δεν θα κλέισει ακόμα!!

Δεν πάβει όμως οι Κύπριοι να είμαστε κι εμείς Έλληνες και ΟΧΙ τουρκοκύπριοι ή κάτι άλλο! Δεν έχουμε τίποτα εναντίων Ελλήνων και καλύτερα να γνωρίζουμε από ιστορία πρίν αρχήσουμε και μιλάμε για γεγωνότα παραποιόντας με τα δικά μας πιστεύω το τι είχε γίνει,με ως αποτέλεσμα να παραπληροφορούμε τον κόσμο για την Ιστορία ενός νησιού που υπέφερε και υποφέρει!

Κι αν διαβάσατε καλά τα σχόλια από Έλληνες Ελλαδας θα προσέξετε ότι όλο για αντιπάθεια και "πειράγματα" προς τους Ελληνοκυπριους είναι. Και ερωτώ εγώ τώρα : Η αντιπάθεια από εμάς προέρχετε;; (Κύπριους)

Με έχετε απογοητευσει με τα σχόλια σας, ναι ως κυπριακός λαός μας παρεξηγούν εύκολα, γιατί δεν μπορούν να μας καταλάβουν κι ευκολά και έχει και΄Κύπριους που το εκμεταλλεύονται λίγο ή πολύ αυτό,αλλά δεν θα ανεχτώ να δημοσιεύοντε περί ταίτιου θέματος σχόλια ρε παιδιά, ο κάθε λαός έχει και ένα ποσοστό που δεν μπορεί να τον αντιπροσωπεύσει αλλά ας μην πιανόμαστε απο ένα μικρό ποσοστό!

Εγώ την παραθέση μου την έκανα, το θέμα όμως είναι άλλο γι'αυτό δεν το ανέπτυξα πολύ.

Να είστε πάντα καλά

Good Luck With Whatever You Decide To Do..

Captain_G
 
Καλημέρα σε όλους,

Πρώτα πρώτα η λέξη ¨Έλληνες¨ είναι εντελώς λανθασμένη. Αυτό που θέλετε να πείτε μέσω των mail σας είναι κατά πόσο εργάζονται Ελλαδίτες στις ΚΑ....γιατί όπως θα έπρεπε να γνωρίζει ο καθένας μας, Έλληνες είναι και οι Κύπριοι, δεν είναι όμως Ελλαδίτες έτσι δεν είναι;

Επειδή εργάζομαι στις ΚΑ, μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι έχω συναδέλφους μου Ελλαδίτες και μάλιστα είναι πολύ καλοί επαγγελματίες και πάρα πολύ καλά παιδιά όλοι τους.

Όπως επίσης έχω πολλούς Κύπριους φίλους οι οποίοι εργάζονται σε ελλαδικές εταιρείες.

george koumis
 
Φίλε George Koumis,

Ας μην αρχίσουμε μία συζήτηση που δεν θα οδηγήσει πουθενά παρά μόνο στο να κλειδώθεί το τόπικ.

Το Έλληνες Υπήκοοι σε ικανοποιεί τουλάχιστον; Έτσι τουλάχιστον αναγράφεται στο διαβατήριο μου.
 
"Ελλαδιτες"? Καινουρια ορολογια? Τους Ελληνες που ζουν στην Αυστραλια,δηλ. να τους λεμε Αυστραλιτες? Να σοβαρευομαστε λιγο... :mad:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top