Germanwings / eurowings στην Ελλάδα

Και συνεχίζουμε:

CGN - KVA (Καβάλα) open for sale 24/11/06 15h (Ελλάδας) --> http://www.germanwings.com

Ώρες και συχνότητες ακόμη άγνωστες! Μάλλον από 25.03.07 :!:
 
Ετσι ακριβως ειναι.

Kυριακη CGN-KVA 4U 978 04:35 - 08:15 , KVA-CGN 4U 979 08:45 - 10:35
Τριτη CGN-KVA 4U 978 06:30 - 10:10, KVA-CGN 4U 979 10:40 - 12:30


Με πολυ καλες τιμες, πχ την Τριτη 27.03. KVA-CGN 0,01 EUR, που με τους φορους βγαινει 19EUR.

Οχι ασχημα, οταν με το ΚΤΕΛ απο Καβαλα μονο μεχρι Θεσ/κη πληρωνεις 16EUR.
 
nomizw oti tha voithisei polous germanous i ptisi
mykonos-berlin k mykonos-kolonia............ :!: :!:
 
ckourli2":6hn229kw said:
nomizw oti tha voithisei polous germanous i ptisi
mykonos-berlin k mykonos-kolonia............ :!: :!:
??? Τι ακριβώς θέλεις να μας πεις; Γιατί εγώ πιστεύω ότι θα βοηθήσει και τον τουρισμό του νησιού ... :with:
 
Akis":3mfm7is9 said:
??? Τι ακριβώς θέλεις να μας πεις; Γιατί εγώ πιστεύω ότι θα βοηθήσει και τον τουρισμό του νησιού ... :with:

ennow oti pragmatika tha voithisei tous germanous giati i ellada einai apo tous prwtous proorismous tous :D :D

kai sigoura tha einai poli thetiko kai gia ti mykono alla kai gia ton ethniko tourismo.



GREECE WELCOMES A NEW MYTH.YOURS!
 
ckourli2":1902ojzd said:
ennow oti pragmatika tha voithisei tous germanous giati i ellada einai apo tous prwtous proorismous tous :D :D

Η Ελλάδα βρίσκεται στην 4η-5η θέση. Έχεις δίκιο. Μονο που μας περνάνε χώρες όπως Τουρκια και Ταϊλάνδη!


ckourli2":1902ojzd said:
kai sigoura tha einai poli thetiko kai gia ti mykono alla kai gia ton ethniko tourismo.

Μερικές στιγμές όταν διαβάζω αυτά που έχεις ποστάρει μου έρχεται το αίσθημα ότι διαβάζω σχολική εργασία (λεγε με "Έκθεση") ενός πιτσιρικα της 4ns δημοτικού! Πετάς μια πρόταση, πολιτικού περιεχομενου (εννοώ ότι πετάς κάτι ξεκάρφωτο χωρίς να το τεκμηριώσεις - όπως ένας πολιτικός ;) ) και ελπίζεις ότι θα περάσει απαρατήρητο.. Όπως είπε και ο GP707 σε άλλο post, πρόσεχε λίγο, δεν γράφουμε για να γεμίζουμε τον server.. ;)
 
Και η Καβάλα συνεχίζει. Τώρα υπάρχει και το δρομολόγιο STR - KVΑ κάθε Τρίτη από το ερχόμενο καλοκαίρι!

4U 2988|9 STR 1005 - 13:35 KVA 14:20 - 15:40 -2-----

Σαν Καβαλιώτης που είμαι μου αρέσει που ήδη οι εταιρίες έκλεισαν τα κενά που άφησε η Aegean στα δρομολόγια προς Γερμανία. Αν και φυσικά θα μου άρεζε περισσότερο να έβλεπα ελληνικές εταιρίες ... αλλά κοντά στο καθόλου ;)
 
Re: Germanwings στην Ελλάδα

Ας ξεθάψω κι εγώ ένα θέμα. Αφού η germanwings ανακοίνωσε ότι θα μειώσει τον στόλο της από 29 σε 25 αεροσκάφη έχουμε και το πρώτο ελληνικό δρομολόγιο που θα κοπεί το χειμώνα. Έτσι από το χειμερινό πρόγραμμα πτήσεων η gwi δεν πετάει πλέον στο Αθήνα - Κολωνία. Τι θα γίνει το καλοκαίρι 2009 ... θα δούμε. :rant:
 
Re: Germanwings στην Ελλάδα

που το είδες αυτό? στην ιστοσελίδα της 4U το δρομολόγιο διατηρείται 2 φορές την εβδομάδα, Τρίτη στις 15:00 και Σαββατο στις 20:10..και μόνο Σαββατο την δύσκολη περίοδο μετά τις γιορτές και μέχρι τις αρχές Μαρτίου..Μόνο το Στουτγκάρδη-αθήνα δεν θα υπάρχει το χειμώνα..τουλάχιστον έτσι δείχνει το flugplan του χειμώνα
 
Re: Germanwings στην Ελλάδα

Τελευταία πτήση είναι στις 11/11/2008. Κατά την περίοδο των εορτών η germanwings θα εκτελέσει μερικά δρομολόγια (4) και μετά μέχρι τέλη Μαρτίου δεν υπάρχουν πτήσεις. Έτσι υπάρχει και στην σελίδα της germanwings
 
Top