Aegean's Airbus Α320 Family

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Σοβαρα μιλατε οτι σας αρεσει? :puke:
 
seven4seven":1fxknr3k said:
Σοβαρα μιλατε οτι σας αρεσει? :puke:

Έλα ντε;;; Χωρίς να έχω δει και πάρα πολλά στη ζωή μου, έχω την εντύπωση πως είναι από τα πιο αδιάφορα χρώματα Α320 (για να μην πω κάτι χειρότερο). Και θεωρώ πως στα Β737 δείχνουν πολύ καλύτερα τα χρώματα αυτά. Αν εξαιρέσουμε λοιπόν τα χρώματα, το αεροσκάφος είναι πολύ ωραίο. Να δούμε και κάτι καινούριο στην Αθήνα (από ελληνική εταιρεία)...
 
entaksei poly plain .. alla apo thn stigmh pou den xoresan to logo sto tail giati den ALLAKSAN TO PAINT SCHEME??? auto den katalabenw.
 
Έτσι όπως δε χωράει το σήμα στην ουρά, είναι λες και έχει κοπεί κομμάτι από το κάθετο σταθερό... Λες και λείπει το rudder... Μόνο από το εσωτερικό του έχουμε πλέον κάποιες προσδοκίες.
 
ελπιζω και εγω να μην φανω κακος αλλα μου μοιαζει απο ασχημο εως απογοητευτικο livery για Α320...η ουρα φαινεται 'προβληματικη' σαν κατι να του λειπει...και χτυπαει πολυ ασχημα στο ματι με την πρωτη ματια...
Το μονο θετικο ειναι η διαφημιση του web site της εταιριας στο πισω μερος...
 
Ρε παιδιά, χαλαρώστε λιγάκι. Έχετε πάρει τη φωτογραφία και την έχετε καταθάψει. Δεν έχει τίποτα θετικό πια; Πάλι καλά που μερικοί θεώρησαν ότι έστω και το αεροσκάφος είναι ωραίο. Μια φωτογραφία είναι μόνο, η πρώτη δε. Μπορεί όταν το αεροσκάφος φτάσει στο LGAV να έχει υποστεί τροποποιήσεις στο χρωματισμό και να μην είναι όπως φαίνεται στην αρχική φωτογραφία. Σίγουρα υπάρχουν κάποια εμφανή ελαττώματα στον χρωματισμό, αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα έχουν εξαφανιστεί όταν το Α320 φτάσει εδώ. Κι επειδή διάβασα και κάποια σχόλια για το livery γενικότερα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Πρώτη φορά σε αυτή τη φωτό είδατε το livery της A3; Προς τι ο τόσος πανικός με το livery στο Α320; Όλοι ξέραμε το livery της Α3 και μπορούσαμε πάρα πολύ εύκολα να φανταστούμε το πως θα είναι σε ένα Α320. Μάλιστα, στην ιστοσελίδα της Α3 υπήρχε ένα δελτίο τύπου, στην αρχή του οποίου υπήρχε ένα μοντέλο Α320 με τα χρώματα της Α3 με διαφορετικούς κινητήρες από αυτούς που έχει τώρα. Άρα, όλοι ξέραμε το πως θα είναι πάνω κάτω. Προσωπικά, εμένα μου άρεσε αρκετά αυτό που είδα αρχικά και έσπευσα να γράψω αυτή τη δημοσίευση, γιατί εξεπλάγην με την μαζική επίθεση σε μια φωτογραφία.
 
Εν πάση περιπτώσει, φίλε ALSA, και επειδή είμαστε ήδη εκτός θέματος σε αυτό το thread και για να κλείσει εδώ το θέμα, κανείς δεν κάνει παράπονο για το livery της Α3, αλλά για την εφαρμογή του στα νέα αεροσκάφη. Τέλος λοιπόν το off-topic από εμένα.
 
ALSA":399072u5 said:
Ρε παιδιά, χαλαρώστε λιγάκι. Έχετε πάρει τη φωτογραφία και την έχετε καταθάψει. Δεν έχει τίποτα θετικό πια; Πάλι καλά που μερικοί θεώρησαν ότι έστω και το αεροσκάφος είναι ωραίο. Μια φωτογραφία είναι μόνο, η πρώτη δε. Μπορεί όταν το αεροσκάφος φτάσει στο LGAV να έχει υποστεί τροποποιήσεις στο χρωματισμό και να μην είναι όπως φαίνεται στην αρχική φωτογραφία. Σίγουρα υπάρχουν κάποια εμφανή ελαττώματα στον χρωματισμό, αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα έχουν εξαφανιστεί όταν το Α320 φτάσει εδώ. Κι επειδή διάβασα και κάποια σχόλια για το livery γενικότερα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Πρώτη φορά σε αυτή τη φωτό είδατε το livery της A3; Προς τι ο τόσος πανικός με το livery στο Α320; Όλοι ξέραμε το livery της Α3 και μπορούσαμε πάρα πολύ εύκολα να φανταστούμε το πως θα είναι σε ένα Α320. Μάλιστα, στην ιστοσελίδα της Α3 υπήρχε ένα δελτίο τύπου, στην αρχή του οποίου υπήρχε ένα μοντέλο Α320 με τα χρώματα της Α3 με διαφορετικούς κινητήρες από αυτούς που έχει τώρα. Άρα, όλοι ξέραμε το πως θα είναι πάνω κάτω. Προσωπικά, εμένα μου άρεσε αρκετά αυτό που είδα αρχικά και έσπευσα να γράψω αυτή τη δημοσίευση, γιατί εξεπλάγην με την μαζική επίθεση σε μια φωτογραφία.

Δεν επιτεθηκαμε στη φωτογραφια. Επιτεθηκαμε στην επιλογη της Α3 να συνεχισει να "φοραει" αυτο το αισχος και στα νεα της αποκτηματα. Αυτο παλι που λες, οτι μεχρι να ερθει LGAV θα εχει τροποποιηθει, δεν το καταλαβαινω. Τι δηλαδη, θα ξεκολλησει κανα sticker στο δρομο? Η θα αλλαζει χρωμα με τη θερμοκρασια?
Αυτα,που λες. Το livery το ξεραμε. Απλα ελπιζουμε να εξαφανιστει για κατι πιο ομορφο και πρωτοτυπο.


@admins: αν ειμαστε οφφ, καντε ενα σπλιτ εδω
https://www.airliners.gr/community/viewtopic.php?t=3379
οπου μιλαμε για τα "χρωματα" της Α3 ;)
 
Συγνωμη που το λεω αλλα το ολο livery της Α3 μου κανει σαν να ειναι ενοικιασμενα τα αεροπλανα και εχουν κολησει μονο το σημα στην ουρα....κατι σαν τα λευκα της ΟΑ ας πουμε...
Ηλπιζα οτι με τα Α 320 κατι θα αλλαζε οχι τοσο στους γλαρους οσο στο τοσο πολυ λευκο....
 
Λοιπόν, έγινε διάσπαση των τελευταίων posts που αφορούν τα Α320 της Aegean, σε αυτό το topic, μιας και το παλιότερο είχε μεγαλώσει αρκετά. Η συζήτηση περί των 320 συνεχίζεται εδώ.

Συζήτηση για το θέμα του livery της Aegean γενικά ας γίνει στο topic που ανέφερε ο seven4seven: https://www.airliners.gr/community/viewtopic.php?t=3379
 
Top