ATC live in Greece

To VT-KAG ειναι, εστειλε αρκετα μηνυματα ACARS, μεταξυ των οποιων weather requests για LCPH και LCLK ;)
Ντοπιοι spotters ξεσηκωθειτε! :cool:
 
126.12 (ΓΚΑΣΠ!!!)

Πολύ περίεργα πράγματα ακούστηκαν το πρωί στο 126.12 (0800-0900).
Στο flight level 320 αναφέρθηκε από το ATC άγνωστος στόχος, ως unidentified flying object (U.F.O.). Η κυκλοφορία εκκενώθηκε από την περιοχή εκείνη και ερωτήθηκαν πολλά αεροσκάφη αν έχουν εν όψη το αντικείμενο!!!! Μετά άρχισαν να το μαζεύουν λέγοντας ότι είναι μη επανδρωμένο Hot-Air-Balloon….
 
o chardavelas to kserei? :D
 
Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά απ' ότι λένε σήμερα όλο το Αιγαίο είναι κατειλημένο από κάποια άσκηση (Τούρκων απ' ότι κατάλαβα) και πρέπει αυστηρά όλες οι πτήσεις να πηγαίνουν από αεροδιαδρόμους.. Πιθανόν να ήταν κάποιο μαχητικό ή κάτι άλλο, μέρος της άσκησης.
 
Air Traffic Control� ATC

Λοιπόν ψάχνω εδώ και καιρώ να βρω συνομιλίες από διάφορες συχνότητες! Συνομιλίες οι οποίες να έχουν καταγραφεί και να έχουν δημοσιευθεί σε κάποιο site! Όμως μέχρι τώρα το μόνο που έχω βρει είναι συνομιλίες σχετικά με καταστάσεις εκτάκτου ανάγκης!

Εγώ ψάχνω κανονικές συνομιλίες σε normal δηλαδή καταστάσεις! Έχω μπουχτίσει από emergency! :mad:

Λοιπόν έχει να προτείνει κάποιος φίλος κάτι�..?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων�.! :D



"Δεν μιλάω για scanners κτλ."
;)

Edited: Μεταφέρθηκε στο υπάρχον topic!
 
Μα καλά τι είναι αυτό???? :p Απλός καταπληκτικό!!!!! :D

Για εξηγείσαι μου λίγο τι συμβαίνει σε αυτό το site??? Από Ελλάδα έχει τίποτα???? :cool:

Και πώς επειλέγεις airport????
 
Κάτι που να έχει Ελλάδα??? Έχει κανείς τίποτα???

Δε λέω και αυτό ΤΕΛΕΙΟ είναι αλλά κάτι ελληνικό ρε παιδί μου....!

Περήμένω..... :cool:
 
Top