www.airpics.gr / www.airpics.net

plekkas":1hu22bus said:
@ TOGA
Το site δεν έχει καθόλου flash. :)

Ουπς! Πιάστηκα αδιάβαστος. Τα μενού και τα fade effect πώς γίνονται αν όχι με flash? :oops:
 
Αν και με τον φίλο TOGA τα είπαμε με ΠΜ...

Να πω λοιπόν ότι το site δεν έχει καθόλου flash.

Το menu είναι εναλλαγή εικόνων και τα παράθυρα με τα εφέ τους είναι java script.

Σίγουρα το εφέ δημιουργεί μια καθυστέρηση και ίσως τις επόμενες μέρες αφαιρεθεί.

Να πω επίσης ότι αρκετοί από εσάς με έχουν ενημερώσει ότι τα παράθυρα κρύβονται με αποτέλεσμα να μην μπορεί κάποιος να τα κλείσει γιατί δεν φαίνονται τα κουμπιά.

Αυτό συμβαίνει σε ανάλυση μικρότερη από 1024x768 ή σε αυτή την ανάλυση αλλά με μεγαλύτερο taskbar ή περισσότερα toolbars στον browser.

Μια λύση θα ήταν το F11 το οποίο και σε IE και FF κάνει full screen τον browser.

Και πάλι υπενθυμίζω ότι όσοι έχετε κάνει register θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας μέσω του e-mail που έχετε λάβει. Αν δεν το έχετε λάβει ακόμα πείτε μου με ΠΜ για να σας το στείλω πάλι.
 
plekkas":1mx5x5ah said:
Αν δεν το έχετε λάβει ακόμα πείτε μου με ΠΜ για να σας το στείλω πάλι.

'Η να κοιταξετε το φακελο με τα σπαμ, μηπως και κατεληξε εκει! (ετσι ειχε γινει και σε μενα, πριν απο πολλες, πολλες βδομαδες.. ;))
 
Ένα μικρό update. :)

:arrow: Πλέον στη σελίδα μπορεί κάποιος να δει και την μεγαλύτερη έκδοση της κάθε φωτογραφίας

:arrow: Η σελίδα «Browse» έχει χωριστεί σε σελίδες για καλύτερη πλοήγηση.

:arrow: Στο κάτω μέρος κάθε σελίδας που προβάλει μια φωτογραφία έχει προστεθεί το URL της φωτογραφίας εάν θέλει κάποιος να παράθεση το Link για μια φωτογραφία που έχει το site. Το link αυτό επιτρέπει επίσης τη προβολή της φωτογραφίας έκτος site σε νέο browser.

Ελπίζω ότι μέσα στο Σαββατοκύριακο που θα υπάρχει χρόνος θα γίνουν τα στατιστικά του site που ξέρω ότι αρκετοί από εσάς θα θέλατε.

Ευχαριστώ σε όλους όσους έχουν κάνει εγγραφή και κυρίως σε όσους ανέβασαν ή θα ανεβάσουν τις φωτογραφίες τους. :great:
 
Παναγιώτη, ένα ακόμη πρόβλημα παρουσιάζεi όταν:

> στο παράθυρο browse ανοίξω μια εικόνα
> κάνω κλικ στο lagre
> κλείνω την εικόνα και επιστρέφω στην καρτέλα browse

--> τότε δεν μπορώ να κάνω scroll. Ακόμη και αν κλείσω το παράθυρο και το ξανανοίξω δεν δέχετε scrolling.
 
Το είχα παρατηρήσει και εγώ αυτό που λες Άκη.
Προσπαθούσε ο Κωστής (co-founder και web programmer) να βρει τη λύση αλλά δεν έφτιαχνε με τίποτα.

Τελικά απόψε τη βρήκε τη λύση!!! :banana:

Το scroll στη σελίδα “browse” πλέον μένει στη θέση του ότι και να κάνεις. (ελπίζω :) )
 
Πολυ καλη εργασια. να εισαστε καλα
 
Άλλη μια μικρή αλλαγή.

Αντί για τις 5 πιο πρόσφατες φωτογραφίες τώρα στην αρχική σελίδα εμφανίζονται συνολικά 10.

Σε μορφή carousel ανα 2. Ελπίζω να σας αρέσει και περιμένω σχόλια. :)

PS: Τις καναμέ 100! αντε και στις 1000 :)
 
Παιδια, δεν με αφηνει να κανω upload. Μολις παταω το ¨κουμπι" εμφανιζεται για λιγο η φορμα, και μετα χανεται.

Επισης, διατηρηστε την βαση δεδομενων σας ποικοιλη και ενδιαφερουσα. Μην δεχεστε ολοιδιες φωτο γιατι αλλαζει μονο ενα γραμμα στο νηολογιο (οπως στο pp.net που κοροιδευουμε) ;)
 
Φίλε seven4seven

Αν και έχουν ανέβει φωτογραφίες την ίδια ώρα περίπου που έγραψες το post σου, το δοκίμασα και εγώ και δουλεύει κανονικά.

Κάνε άλλη μια προσπάθεια και πες μου.
 
Top