Δρομολόγια Aegean

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Νέα Δρομολόγια

STN/Stansted ;)
 
Re: Νέα Δρομολόγια

μακαρι να βαλει για κεφαλονια!!!αντε να σπασει το μονοπωλιο γιατι το να πληρωνει κανεις 200 ευρω στην ΟΑ για να πεταξει με αυτα τα παλια ελικοφορα(καπου διαβαζα οτι επρεπε να ειχαν αποσυρθει εδω και χρονια)δεν ειναι και οτι καλυτερο!ουτε για τη τσεπουλα μας ουτε για την ψυχολογικη μας κατασταση... :twisted: μακαριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σωστά απλά τώρα θα πληρώνετε 200 ευρώ και με την Α3..ειδα πόσο λειτουργησε ο ανταγωνισμός μεταξύ ΟΑ και Α3..εκει που είχε μονοπώλιο η ΟΑ έχουν..δυοπώλιο :(

παντως εγώ και την παρασκευή και χθες ρώτησα τις αεροσυνοδούς στην Α3 για τα νεα δρομολογια και μου το παίξαν κινέζες.."δεν ξερουμε ακόμα,θα δούμε δείτε την ιστοσελίδα κτλ..."...μα λέω είναι δυνατόν σε 2 μήνες αρζίζουν τα δρομολόγια και δεν ξέρετε που θα πετάτε όταν σε άλλες εταιρίες τα έχουν ήδη ανακοινώσει από τελη δεκεμβρίου,αρχές γεναρη..? απαντηση: ---- :rolleyes:
 
Re: Νέα Δρομολόγια

spotterakis":3nzw4mdq said:
παντως εγώ και την παρασκευή και χθες ρώτησα τις αεροσυνοδούς στην Α3 για τα νεα δρομολογια και μου το παίξαν κινέζες.."δεν ξερουμε ακόμα,θα δούμε δείτε την ιστοσελίδα κτλ..."...μα λέω είναι δυνατόν σε 2 μήνες αρζίζουν τα δρομολόγια και δεν ξέρετε που θα πετάτε όταν σε άλλες εταιρίες τα έχουν ήδη ανακοινώσει από τελη δεκεμβρίου,αρχές γεναρη..? απαντηση: ---- :rolleyes:

Πάντως αεροσυνοδοί & φροντιστές δεν είναι και οι πλέον αρμόδιοι για να σε ενημερώσουν για τα μελλοντικά σχέδια και τα δρομολόγια της εταιρείας. Υπάρχουν πιο σχετικά τμήματα που μπορείς να απευθυνθείς.
 
Re: Νέα Δρομολόγια

Ίσως γιατί τα δρομολόγια δεν ξεκινήσουν τέλη Μάρτη, αλλά στο φουλ εαρινό (Ιούνιο+).
Το Λονδίνο σίγουρα πάντως, καθώς περιμένει τα 321 που θα έρθουν αν δεν κάνω λάθος Μάη.
 
Re: Νέα Δρομολόγια

Σε δημοσίευμα της Aegean Times λέει ότι στις 30/3 αρχίζει το δρομολόγιο προς Λήμνο.

«Συγκεκριμένα, με αεροσκάφος 112 θέσεων θα πραγματοποιείται καθημερινά ένα δρομολόγιο το οποίο θα ξεκινά στη 1 το μεσημέρι και θα επιστρέφει από τη Λήμνο στις 2:20 το μεσημέρι.»
 
Re: Νέα Δρομολόγια

xristos":3jumqvdj said:
Πάντως αεροσυνοδοί & φροντιστές δεν είναι και οι πλέον αρμόδιοι για να σε ενημερώσουν για τα μελλοντικά σχέδια και τα δρομολόγια της εταιρείας. Υπάρχουν πιο σχετικά τμήματα που μπορείς να απευθυνθείς.

σίγουρα έχεις δίκιο αλλα δεν ξέρω καποιο αρμόδιο τμήμα στην εταιρία,καποια διεύθυνση να απευθυνθώ..εάν ξέρει κανείς να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα..
 
Re: Νέα Δρομολόγια

Τι να σου πω... Στείλε ένα e-mail ή πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά της και ζήτα κάποιο τμήμα δημόσιων σχέσεων λογικά.
 
Re: Νέα Δρομολόγια

spotterakis":2nfjib1u said:
σωστά απλά τώρα θα πληρώνετε 200 ευρώ και με την Α3..ειδα πόσο λειτουργησε ο ανταγωνισμός μεταξύ ΟΑ και Α3..εκει που είχε μονοπώλιο η ΟΑ έχουν..δυοπώλιο :(


οκ αλλα τουλαχιστον εξαλειφεται ο ενας απο τους δυο αρνητικους παραγοντες!θα ειμαι πιο ήρεμη οταν πεταω...!!!! :D

Edited: Πολλαπλά quotes
 
Re: Νέα Δρομολόγια

mrk":4px80qza said:
Καλησπέρα,

Έμαθα πριν λίγες μέρες από εργαζόμενο στην εταιρεία ότι πρόκειται να ξεκινήσουν δρομολόγια στο Λονδίνο (δεν ξέρω αεροδρόμιο), Παρίσι και Κωνσταντινούπολη.

Τελικά είχαμε επιτυχία 33%....

Ακολουθεί παράθεση από το naftemporiki.gr

Δύο καθημερινές πτήσεις προς και από το αεροδρόμιο Stansted του Λονδίνου, που θα εκτελούνται με τα ολοκαίνουργια AIRBUS A321 195 θέσεων, εγκαινιάζει από τις 15 Μαΐου η Aegean.

Από τις 2 Μαΐου 2008 εγκαινιάζεται μία καθημερινή πτήση προς και από Τίρανα, η οποία θα εκτελείται με jet αεροσκάφος AVRO RJ 100 112 θέσεων. Με την έναρξη του θερινού της προγράμματος, η Aegean εγκαινιάζει τις πτήσεις της προς και από την Λήμνο. Συγκεκριμένα από τις 30 Μαρτίου 2008 η εταιρεία θα εκτελεί 4 πτήσεις την εβδομάδα, ενώ από την 1η Μαΐου 2008 θα συνδέει την Αθήνα με την Λήμνο καθημερινά.

Επιπλέον από την 1η Μαΐου 2008 η Αegean εγκαινιάζει πτήσεις προς και από την Κεφαλονιά. Πιο αναλυτικά από 1η Μαΐου η εταιρεία θα εκτελεί τέσσερις πτήσεις την εβδομάδα, τον Ιούλιο 6 ενώ τον Αύγουστο μία πτήση καθημερινά. Οι πτήσεις και στους δύο προορισμούς θα εκτελούνται με jet αεροσκάφος AVRO RJ 100 112 θέσεων.

Tέλος, η Aegean ενισχύοντας τη σύνδεση Ελλάδας-Κύπρου προσθέτει νέες πτήσεις από Ηράκλειο και Ρόδο προς Λάρνακα. Έτσι κατά την καλοκαιρινή περίοδο θα συνδέει την Λάρνακα με Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο και Ρόδο με συνολικά έξι καθημερινές πτήσεις κατά μέσο όρο.

Edited: Που είναι το link προς το άρθρο?
 
Re: Νέα Δρομολόγια

Το link στην Ναυτεμπορική

http://www.naftemporiki.gr/news/static/ ... 472580.htm

Πλάκα έχει και αυτά που αναφέρει στο reporter.gr όπου επαναλμβάνονται οι Μεγαλοιδεατισμοί της Α3:

http://www.reporter.gr/default.asp?pid= ... aid=124800
....Τους προορισμούς Μόσχα, Βελιγράδι "θέλει" η Aegean Airlines, προκειμένου να διευρύνει την γκάμα των πτήσεων των αεροσκαφών της στο εξωτερικό. Μάλιστα, σύμφωνα με πληροφορίες του "R", η εισηγμένη αεροπορική εταιρεία θέλει τους προορισμούς προκειμένου να καταστεί μία από τις ηγέτιδες δυνάμεις στην περιοχή της Αν. Ευρώπης. Αλλωστε, οι ελληνικές επιχειρήσεις, η μετακίνηση στελεχών και επισκεπτών και μεταναστών είναι σημαντική, αποσπώντας ένα σημαντικό μερίδιο αγοράς. ...

viewtopic.php?f=14&t=3283&start=15&st=0&sk=t&sd=a
 
Top