Ενδιαφερον Νιαρχου για Ολυμπιακη!

Τίποτα δεν θα γίνει. Το έχουμε ξαναδεί το έργο και ως γνωστό, στα έργα το σίκουελ είναι χειρότερο από το πρώτο.
 
Από την πλευρά μου πάντως έχω βαρεθεί να ακούω για την Ολυμπιακή τον όρο "να σωθεί" που προφανώς σημαίνει να βρεθεί ένας "σωτήρας" ή αλλιώς αυτός που θα βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά. Ο Νιάρχος και το Ίδρυμά του νομίζω πως έχουν κάνει ήδη μιά μεγάλη προσφορά στην χώρα σχετικά με την έκταση στον παλιό ιππόδρομο κλπ κλπ και δεν ξέρω εάν επιθυμεί να κάνει και άλλη. Η νοοτροπία του επαίτη που έχουμε αναπτύξει γενικά με στεναχωρεί αλλά ταυτόχρονα μου προκαλεί αηδία. Κάθε φορά ο "σωτήρας" φέρει και ένα ωραίο όνομα, Νιάρχος, Emirates κα. αλλά ξεχνάμε κάτι πολύ ουσιαστικό, η Ολυμπιακή υπάρχει και λειτουργεί και καλό είναι παράλληλα προς την αναζήτηση επενδυτή (καμικάζι) να φροντίσει να δείξει ότι δεν τον χρειάζεται, δηλαδή να αγωνιστεί... (λέξη προσφιλής στους συνδικαλιστές) να αποδείξει ότι, για τους μεν εργαζομένους και συνδικαλιστές μπορεί να σταθεί στα πόδια της (ή στα φτερά της), για δε τους υπουργούς, τεχνοκράτες, φορομπιχθέντες πολίτες, επενδυτές ότι αξίζει να υπάρχει και ΜΠΟΡΕΙ να φέρει κέρδος. Τελευταίο post για Ολυμπιακή από πλευράς μου, έχει καταντίσει πολύ μονότονη οποιαδήποτε αναφορά στο θέμα.
 
Αν αυτά που χρωστά η ΟΑ συμψηφιστούν με αυτά που της χρωστά το κράτος, τότε όχι απλά ξεχρεώνει αλλά κερδίζει κιόλας. Το θέμα όμως είναι πότε και κατά πόσο θα υπάρξει συμψηφισμός χρεών και από εκεί και πέρα ας την πάρει όποιος θέλει. Προσωπική μου επιθυμία είναι να την αγοράσει κάποια εταιρία τύπου Qatar ή και Emirates. Τότε πράγματι θα αναβαθμιστεί κατά πολύ η εταιρία και το αεροδρόμιο επίσης. Είδωμεν...
 
chania μιλα για τον εαυτο σου εγω μενω εξωρερικο :p
 
Οκ ρε παιδες.. Και τωρα ολα αυτα πειτε μου που κολλανε στην ουσια, οτι καποιος εχει εκδηλωσει ενδιαφερον για την ΟΑ. Απο δω το γυρνατε, απο κει το γυρνατε, ολο τα ιδια λετε (οχι μονο εδω, αλλα και σε αλλα ποστ). Τι σχεση εχει το θεμα με το ποσα χρωσταει η ΟΑ και δεν ξερω εγω τι αλλο βλεπω εδω. (δεν το λεω εγω γιατι εγω το ξεκινησα το θεμα εδω, αλλα γιατι ειναι μια γενικη "αρρωστια", που βλεπω (-ουμε ολοι) πολυ συχνα.


:wall:

Αν εχετε να προσφερερτε καποιο σχετικο νεο, μια πληροφορια, τοτε καντε το. Τωρα τα ρεστα ειναι... [censored]
 
chania27":2t06skod said:
Για ποια χρέει αναφέρεσαι? Τα 400 εκ?
Εγώ και συ φίλε μου θα τα πληρώσουμε αυτά...δόξα το Θεό λεφτά υπάρχουνε!
Ναι ρε παιδιά, μια απ τα ίδια, ο λαουτζίκος θα πληρώσει τα χρέη... Σιγά μη δεχτεί ο Έλληνας κροίσος ιδιοκτήτης νησιού να αναλάβει και τα χρέη... Αν ήταν τόσο ψυχοπονιάρης δεν θα ήταν κροίσος στο κάτω κάτω...
Μου αρέσει που κάποιοι σχολίασαν "Αχ τι ωραία, επιτέλους ευχάριστα νέα!"
Που τα είδατε τα ευχάριστα?
 
όπως ειπώθηκε και πιο πάνω:
makedonas":15k8g2cg said:
Αν εχετε να προσφερερτε καποιο σχετικο νεο, μια πληροφορια, τοτε καντε το. Τωρα τα ρεστα ειναι...

Μην πλατιάζουμε χωρίς λόγο και χωρίς να έχουμε να προσφέρουμε κάτι στην πληροφορία του topic!
 
Top