Astra Airlines

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Jetflight όσες φορές έκανα πόστ η εξέφρασα την γνώμη μου (λίγες φορές) το έκανα μετά απο πολύ σκέψη. Δεν θα έκανα κάτι για να τραβήξω τα βλέμματα των άλλων. Μάλλον ήταν λάθος μου να πω πως γνωρίζω ποιος βρίσκεται πίσω απο αυτή την εταιρεία. Απλώς δεν θέλω να αποκαλύψω ποιος είναι.Εφόσον λες ότι ξέρει η εφορία πάρε τηλ. και πες τους να σου πούνε.Εγώ δεν χαρακτηρίζομαι για τα ψέματα μου.Για να το λέω πάει να πει πως ξέρω.
Βέβαια εσύ θα λες τι να ξέρει ένα παιδί 21 ετών και ειδικά με πέντε δημοσιεύσεις μόνο.Μεγάλο λάθος. Απλώς δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις.Κάθε μέρα διαβάζω όλες τις δημοσιεύσεις.Είναι το πρώτο πράγμα που κάνω κάθε φορά που ξυπνάω.Όπως και τώρα που απαντάω.Και για να κλείσω, αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε μια θέση σε μια εταιρεία που είναι δυνατόν να ξέρω αυτό που ανέφερα.Δεν ασχολούμαι ξανά με το πόστ.Ευχαριστώ!!!!
 
Αγαπητέ nsap ,

Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική αυτή.
Ξέρεις κάτι που ΔΕΝ μπορείς να αποκαλύψεις (και το σέβομαι) .
Ποιος ο λόγος λοιπόν να μπεις στον κόπο να γράψεις ένα μήνυμα επ' αυτού??????

Αφού δεν μπορούσες να πέις το όνομα τι χρησιμότητα είχε στους υπολοίπους χρήστες του forum αυτή σου η γνώση???

Για αυτοπροβολή??? Μα όπως λές δεν την έχεις ανάγκη......

Ποιος ο λόγος λοιπόν??? :wall: :wall: :wall:
 
Δεν καταλαβαίνω την επίθεση εναντίον του nsap. Ξεκαθάρισε τη θέση απο την αρχή ότι εφόσον δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημα απο την εταιρεία δεν θα είναι αυτός που θα βγει και θα το πει. Τόσο παράξενο σας φαίνετε? Και επειδή αρχίσαν οι εικασίες και άρχισαν να πέφτουν ονόματα απλά σας διόρθωσε. Ας περιμένουμε μια πιο επίσημη ανακοίνωση και αφήστε ήσυχο τον άνθρωπο.
 
Συγχαρητήρια φτάσαμε στα 15 post για ενα αστείο (να μην πω κάτι άλλο....) θέμα...
Δηλαδή ως προς τι η μυστικότητα??? Δεν μου φαίνονται πολύ σοβαρά αυτά για καινούρια εταιρεία.... μόνο όσοι φοβούνται δεν αποκαλύπτουν την ταυτότητα τους...
ο φίλος ο nsap (φυσικά δεν φταίει αυτός) θα θυμάται (για να μην πω θα ξέρει σίγουρα..από εκει που είναι...) πως η Αιγαίου από τότε που ξεκίνησε τις προγραμματισμένες πτήσεις (όταν είχε το lear δεν την θυμάμαι καλά) πάντα στα φυλλάδια που μοίραζε είχε την σφραγίδα Viib του ομίλου Βασιλάκη από τα πολύ πρώτα της χρόνια...(pocket τρίφυλλο με τα τότε 2 πρώτα avro Ίων και Δευκαλίων)...
 
thanosp":2xjcceqj said:
Δεν καταλαβαίνω την επίθεση εναντίον του nsap.

Καμία επίθεση. -

Απορίες διατυπώνονται ώς προς την χρησιμότητα του post του.

Δεν ξέρω αν είναι σύνηθες να βγαίνει κάποιος να postαρει "Έχω ένα μυστικό αλλά δεν σας το λέω" !!!

Αν είναι τόσο μυστικό (και είναι αφού κανείς σε αυτό το δραστήριο Forum , πλην του συγκεκριμένου , δεν γνωρίζει) προσωπικά δεν καταλαβαίνω αυτή την τακτική.


Αφού δεν μπορεί τι ήταν αυτό το post "Teaser" , όπως λένε στα τηλεοπτικά δρώμενα????
 
Καταλαβα ολα σιγα σιγα αρχιζουν να μου θυμιζουν παλια πραγματα.Και ποτε ρε παιδια θα φανερωθουν δηλαδη?Απ' οτι ειπε ο Χριστος απο Ιουλιο ξεκινανε.Να φανταστω για παραδειγμα οτι τα πληρωματα θα ειναι οι ξαδερφες και οι καθε ειδους συγγενεις αυτων που θα εχουν την εταιρεια?Γιατι πως στηνεται αυτη η εταιρεια οταν και καλα κανεις δεν ξερει τι κρυβεται απο πισω?Και αν εχει ηδη ασχοληθει αυτος ο σοβαρος κυριος ξανα στο παρελθον τι να φανταστει ο καθενας γι αυτην την εταιρεια?Μαλλον μας θαμπωσαν τα αστρα και το μπλε και τσαμπα χαρηκαμε.Τι να πω πια.Εχετε δει για παραδειγα την Afriqiyah στη Λιβυη.Μου φαινεται στην Αφρικη εχουν μεγαλυτερη επιτυχια οι αεροπορικες εταιρειες απο αυτη την καταπληκτικη Ευρωπαϊκη χωρα που ζουμε...
 
ivan_the_pilot":3odrzy2z said:
Mια σύντομη αναζήτηση για το όνομα Maja και είδα ότι πρόκειται για χορεύτρια(οχι το μυαλό στο πονηρό :p ) με πολυπολυτισμικές ρίζες. link

Θα υπάρχει κάποια καλύτερη εξήγηση για το όνομα...
 
Επειδη λοιπον η μυστικοπαθεια απο μονη της τραβηξε πολυ αυτο το θεμα και επειδη φαινεται οτι ο κοσμος το εχει τουμπανο κι εμεις κρυφο καμαρι το ch-aviation.ch ,αναφερεται στην εταιρια και γραφει: astra airlines is backed by greek tour operator interaviator.Με μια ματια στο διαδυκτιο ειδα οτι η εταιρια αυτη νοικιαζει αεροπλανα και ελικοπτερα(ετσι λεει τουλαχιστον) εχει διυθυνση Καρολου Ντηλ 6 στη Θεσσαλονικη και διευθυντης ειναι καποιος κ.Ζλατανης Ιωαννης.
Πρωτα απο ολα για να γραφει is backed μαλλον η ιδια εταιρια εχει ξανασχοληθει(που αυτοπροσδιοριζεται ως Τ.Ο) με τη συσταση αεροπορικης ετιαριας και δευτερον δεν ξερω αν ο το ιδιο ατομο που εγραψα το ονομα του ειναι και ο ιδιοκτητης αυτης της ετιαριας. Νομιζω μας εφυγε η περιεγεια που αγνωστο γιατι δε μας ελεγαν αυτοι που ισχυριζονταν οτι γνωριζαν , οπως δε θυμαμαι αυτον τον κυριο να εχει κανει κατι στο παρελθον.
 
Όσοι ασχολούνται στον κλάδο του τουρισμού κυρίως στη βόρεια ελλάδα γνώρίζουν τον κύριο Ζλατάνη και την INTERAVIATOR . Δεν χρειαζετε να πω ότι όσο τον ξέρω είναι απο τουσ καλούς ανθρώπουσ του κλάδου. ότι τσάρτερ εταιρείες έρχονται στην ελλάδα για να πάρουν έλληνεσ τουρίστες για νησιά και εξωτερικό τα κανονίζει ο εν λόγω κύριος

ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ .... ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΕΤΑΙΡΈΙΑ

Επειδή δεν λέγαμε το όνομα του ιδιοκτήτη δε σημαίνει και ότι το μπλέ αεροπλανακι και η εαιρεία ειναι για το ....

δεν εχει καμια σχέση .
 
Με εντυπωσιαζει ο τροπος που υπερασπιζεσαι την καινουρια εταρεια IATA/TASOS.Για το τι ειναι η εταιρεια καλυτερα ας αφησουμε να μας το αποδειξει η ιδια.Και το να ειμαστε καχυποπτοι στην Ελλάδα για τις αεροπορικες εταιρειες ειναι το πιο λογικο πραγμα με αυτα που εχουμε δει ολα τα χρονια στο παρελθον και βλεπουμε ακομη στο παρον.Δυστυχως πια καθε εταιρεια εχει να ξεπερασει κι αυτη την καχυποψια του ελληνα πολιτη.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top