Easyjet στην Ελλάδα

  • Thread starter john
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Απευθείας δρομολόγιο για Άμστερνταμ για τις 7/11 με επιστροφή 10/11 με την Ο.Α στα 318€ τελική τιμή.Και με ενδιάμεσο με την Αλιτάλια στα 265€.Με την easyjet Αθήνα-Μιλάνο-Αμστερνταμ-Μιλάνο-Αθήνα θα μου κοστίσει μαζί με αποσκευή 89€+85€ 174€.Διαφορά διόλου ευκαταφρόνητη πιστεύω.Το μόνο μειονέκτημα βέβαια είναι ότι χάνεται η μέρα επειδή φτάνει αργά.
 
imaginas":2ufeguqa said:
Απευθείας δρομολόγιο για Άμστερνταμ για τις 7/11 με επιστροφή 10/11 με την Ο.Α στα 318€ τελική τιμή.Και με ενδιάμεσο με την Αλιτάλια στα 265€.Με την easyjet Αθήνα-Μιλάνο-Αμστερνταμ-Μιλάνο-Αθήνα θα μου κοστίσει μαζί με αποσκευή 89€+85€ 174€.Διαφορά διόλου ευκαταφρόνητη πιστεύω.Το μόνο μειονέκτημα βέβαια είναι ότι χάνεται η μέρα επειδή φτάνει αργά.

Να ευχεσαι μονο να μην εχει καμμια τρελλη καθυστερηση καποια απο τις 2 πτησεις σου λογω καιρου-ομιχλης στο ΜΧP. Μου ετυχε να δω( και οχι να βιωσω ευτυχως) 6ωρες καθυστερησεις τς EASY απο το Μιλανο για α ρ κ ε τ ο υ ς ευρωπαικους προορισμους λογω καιρου...
 
Ωχ μη μου λες τέτοια!Πιάνει ομίχλη εύκολα εκεί;
 
imaginas":cimou3fi said:
Απευθείας δρομολόγιο για Άμστερνταμ για τις 7/11 με επιστροφή 10/11 με την Ο.Α στα 318€ τελική τιμή.Και με ενδιάμεσο με την Αλιτάλια στα 265€.Με την easyjet Αθήνα-Μιλάνο-Αμστερνταμ-Μιλάνο-Αθήνα θα μου κοστίσει μαζί με αποσκευή 89€+85€ 174€.Διαφορά διόλου ευκαταφρόνητη πιστεύω.Το μόνο μειονέκτημα βέβαια είναι ότι χάνεται η μέρα επειδή φτάνει αργά.
Άρα μήπως στο κόστος να υπολογίσεις άλλα (περίπου) 100 ευρώ που θα πληρώσεις στο ξενοδοχείο το οποίο θα χρεωθείς κανονικά, αλλά η μέρα σου θα είναι χαμένη;
 
Η χαμένη μέρα είναι ένα θέμα,αλλά το ξενοδοχείο δε θα κοστίσει 100€ αλλά περίπου 60€.Οπότε η διαφορά που θα κερδίσω,είναι μια μέρα ακόμα στο Άμστερνταμ.
 
Ταξίδεψα για τρίτη φορά με ΕΖΥ και πρώτη απο Βερολίνο.Η αφεντιά μου στάθηκε καταρχάς τυχερός μια και δεν είχα καθυστέρηση καθόλου.

Βέβαια κάποιες άλλες πτήσεις είχαν καθυστέρηση.Μάλιστα για Μάλαγα νομίζω ήταν πάνω απο τρείς ώρες,ενώ και για Λίβερπουλ είχε σημαντική καθυστέρηση.Επίσης μεγάλη ταλαιπωρία στο check in μια και έκανα κάνα μισάωρο{παραπάνω} στην ουρά για να φτάσω στο γκισέ.Εντάξει Αυγουστος ήταν,Το πλήρωμα καλούτσικο και επαγγελματικό,φαγητό δεν δοκίμασα{κακές αναμνήσεις απο παλαιόερη πτήση}και καθαρό το σκάφος.

Παρότι κουνηθήκαμε αρκετά κατά την πτήση μπορώ να την χαρακτηρίσω την όλη εμπειρία με ΕΖΥ αξιοπρεπής!

Ελπίζω πάντως να μη κάνουν περικοπές στους ελέγχους των αεροπλάνων.
 
Λογικα η easy θα κανει καθημερινο το θεσσαλονικη-λονδινο πλεον..α ρε στελιο γλεντια !
 
Δύσκολοι καιροί για ευκολο-πρίγκιπες...

Η Easy κόβει από το χειμερινό της πρόγραμμα της πτήσεις της Τρίτης και της Πέμπτης από Παρίσι και Βερολίνο...

Επίσης κομμένη η δεύτερη πτήση από Μιλάνο που αποπειράθηκε να αρχίσει...
 
Πωω ρε παιδιά, ούτε μια κράτηση δε μπορεί να κάνει κάποιος με ήσυχο το μυαλό;

Έκανα το μεσημέρι μια κράτηση για Μιλάνο για δυο άτομα, μιας και οι τιμές για τέλη Νοεμβρίου ήταν εξευτελιστικές (περίπου 98Ε πήγαινελα 2 άτομα).
Βάζω τα στοιχεία, αλλά μου βγάζει ένα σφάλμα (ξέρετε... με σελίδα της easyjet εννοώ, όχι λόγω πρόβληματος σύνδεσης στο internet κλπ) που έλεγε πάνω κάτω ότι κάτι πήγε λάθος, ξαναπροσπαθήστε.
Ξαναπροσπαθώ, και μου βγάζει ότι η κάρτα μου δεν έχει λεφτά (λογικό όπως αποδείχτηκε εκ των υστέρων αφού μέσα στην κάρτα είχα 180Ε).
Ε φαντάστηκα ότι έβαλα κάποιο λάθος στοιχείο και αφού όταν ξαναπήγα να κάνω κράτηση είχε αυξηθεί η τιμή, αποφάσισα να κλέισω one-way Θεσσαλονίκη-Λονδίνο, σκοπεύοντας για επιστροφή να κάνω ξεχωριστή κράτηση για Αθήνα. Κόστος 60Ε. Στο στάδιο που σου χρεώνει την κάρτα, μου έβγαλε το ίδιο σφάλμα.

Πάω στην τράπεζα να τσεκάρω το υπόλοιπο, να δω γιατί δε γίνονται οι κρατήσεις και βλέπω ότι τα λεφτά είχαν αφαιρεθεί (160Ε περίπου, όσο οι πτήσεις).

Πάω στο account μου, και οι πτήσεις ήταν εκεί. Κάνω κλικ να δω λεπτομέρειες και πάλλι έβγαζε error page που λέει
"Συγνώμη αλλά προς το παρόν δεν είμαστε σε θέση να επεξεργαστούμε αυτά τα στοιχεία κράτησης. [rb02mx] "
, ενώ παράλληλα δε μου είχε σταλεί mail confirmation για καμιά πτήση (το είχα τσεκάρει και μετά την πρώτη κράτηση, πριν κάνω τη δεύτερη).

Παίρνω τηλέφωνο σε αυτό που λέει στην ιστοσελίδα, το αθηναϊκό αλλά δεν απαντάει. Έστειλα και ένα mail από το contact form του site τους...

Έχει τύχει σε κανένα σας κάτι παρόμοιο και αν ναι βρήκατε άκρη;

ΥΓ: Αν θεωρεί κάποιος moderator ότι δεν ταιριάζει εδώ το μήνυμα, ας το κάνει split. Ευχαριστώ.
 
@doggas:

Δοκίμασε ξανά να επικοινωνήσεις. 210-3530300.
 
Top