Λάθος posts ...

Re: video για την ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ στο youtube

Προφανεστατα υπαρχει.. αλλα δε θα διαφωνησουμε περαιτερω... (με τη λογικη σου ουτε υπαρχει η λεξη εργοδοτης φυσικα ετσι?)
 
Re: video για την ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ στο youtube

TeaCHeRaKiS":f4wzq8kj said:
Προφανεστατα υπαρχει.. αλλα δε θα διαφωνησουμε περαιτερω... (με τη λογικη σου ουτε υπαρχει η λεξη εργοδοτης φυσικα ετσι?)
Αντί να κάνεις τον έξυπνο με τα προφανή και τα λογικά, άνοιξε ένα λεξικό ή ένα βιβλίο γραμματικής ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ γλώσσας.
 
Re: video για την ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ στο youtube

Αυτό το πράγμα τώρα είναι συζήτηση? :rolleyes:
 
Re: video για την ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ στο youtube

Φιλε jkar,
GET A LIFE
Αυτο ηταν σε slung Αγγλικη
 
Re: sky express ... the airline of Crete

ti stolo exei h Sky Express? Pantws apo prwto xeri exo akousei oti ta paei polu kala kai oti einai se kalo dromo. Oloi apo kapou xekinane etsi kai alliws... :cool:
 
Re: Το παραπονό μου από την AEGEAN!

angel_pilot":1cwhv82j said:
Είμαι απόφοιτη της oxford aviation academy (integrated).Τελείωσα με γενικό 98% στην θεωρία (JAA ATPL'S) και 95% τα πτητικά. Στισ προηγούμενες εξετάσεις της AEGEAN δυστυχώς κόπηκα αλλά ακούστε γιατί έγινε αυτό.Όλα πήγαν πολύ καλά,πέρασα όλες τισ εκσετάσεις μέχρι που ήρθε το sim.Ήμουν εγώ και ένας άλλος που μέιναμε τελευταίοι.Αυτός είχε τελειώσει μια σχολή άγνωστη στην Αμερική και γενικά στο atpl theory περίπου 78% και είχε κάνει το IR checkride 3 περίπου φορές.Αυτόν λοιπόν του έβαλαν να κάνει απλώς ένα touch and go σε απλές συνθήκες και φυσικά πέρασε...Εμένα μου έβαλαν full IFR conditions,με πρόβλημα στον κινητήρα μετά από την απογείωση και να επιστρέψω πίσω στο αεροδρόμιο με ILS approach και ταχύτητα ανέμου κοντά στους 49 knots.Επείδη ήθελα πολύ την δουλειά έβαλα τα δυνατά μου και τα κατάφερα.Ελάτε όμως που έβρεχε (στο sim) και μου λέει "κόπηκες επειδή δεν άνοιξες τα wipers"!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rant: Δεν ξέρω αν καν υπάρχουν στα sim?!?!?!O άλλος πήρε την δουλειά και γέλαγε με τον εξεταστή μας!!!!Οπότε το παραπονό μου είναι εγώ μια απόφοιτη της ΟΑΑ ,με 98% και 95% και που τα κατάφερα σε όλες τισ εξετάσεις να κοπώ λόγω των wipers και ο άλλος να περάσει!!!!!!Δηλαδή τι ήθελε?Να του κάτσω?!?!? :wall:

Λοιπον, ηρθε η ωρα να απαντησω σε αυτα που λεει ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ ...
Η ΑEGEAN στο περασμενω διαγωνισμο εστειλε EMAIL σε ολους που πηγαν στο SIM με τι ακριβως θα τους κανουν και τι περιμενουν να ΔΟΥΝ επισης και τα PROFILES για το συγκεκριμενω αεροπλανο που θα πετουσαμε. ΠΟΥΘΕΝΑ στο EMAIL μιλουσε για ENGINE FAILURE και επειδη ενας καλος μου φιλος ηταν μεσα στο SIM CHECK και ειναι απο τους καλυτερους επαγγελματιες που υπαρχουν στην Ελλαδα σας λεω οτι τα παραπανω ειναι ΟΛΑ ΨΕΜΜΑΤΑ, και αν θελει η κοπελα να μου πει αλλιος, ας γραψει το ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ και θα παω ΑΥΡΙΟ στην εταιρια να μαθω ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η "angel_pilot" στο τελευτεω διαγωνισμο. Και ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΣΤΗ ΟΑΑ, ΠΟΙΟ CBR ΗΣΟΥΝ;;; ΞΕΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΕΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ, ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΗ 98% και 95%.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ .....

ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΙ ΠΗΡΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΠΕΛΑ;;;;;;;;;;;;;

ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΩ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ Η ΑEGEAN ΠΗΡΕ ΔΥΟ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 320!!!!
 
Re: Modelling

δεν ξερω αν το εχετε "μυριστει", αλλα η Herpa ξανα εβγαλε το Α343, σε "νεα εκδοση" και μαλιστα το SX-DFA OΛΥΜΠΙΑ σε 1/500 και ΝΑΙ... αυτη τη φορα εβαλε στα winglets τους "κυκλους"... (το βρηκα στα DUTY FREE στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ!!!, μαλιστα ειχε 2 κομματια! πηρα ομως το 1 ;) )


ομορφο, λιγο στο logo στερει (καποιες "αποκλισεις" στα γραμματα), παραμενει ομως το πισω αριστερο φτερο με την μικρη "αποκλιση", οπως και στο SX-DFC MAΡΑΘΩΝ.


απο την σελιδα http://www.aviation-center-berlin.de/ σκεφτομαι να παραγγειλω το B742 SX-OAA σε 1/500... μου αρεσε πολυ...
 
Re: Modelling

δεν ξερω αν το εχετε "μυριστει", αλλα η Herpa ξανα εβγαλε το Α343, σε "νεα εκδοση" και μαλιστα το SX-DFA OΛΥΜΠΙΑ σε 1/500 και ΝΑΙ... αυτη τη φορα εβαλε στα winglets τους "κυκλους"... (το βρηκα στα DUTY FREE στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ!!!, μαλιστα ειχε 2 κομματια! πηρα ομως το 1 ;) ) βεβαια, στο site αναφερει οτι ειναι η επανεκδοση του "Β742" !!!! ΑΣΧΕΤΟ... SX-DFA


ομορφο, λιγο στο logo στερει (καποιες "αποκλισεις" στα γραμματα), παραμενει ομως το πισω αριστερο φτερο με την μικρη "αποκλιση", οπως και στο SX-DFC MAΡΑΘΩΝ.


απο την σελιδα http://www.aviation-center-berlin.de/ σκεφτομαι να παραγγειλω το B742 SX-OAA σε 1/500... μου αρεσε πολυ...
 
Top