Star Alliance

  • Thread starter Anonymous
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ethiopian @ Miles And More

Μια πληροφορία που ίσως ενδιαφέρει κάποιους από εδώ:

Από τις 28 Οκτωβρίου, η Ethiopian Airlines συμμετέχει στο πρόγραμμα Miles and More.
 
Από σήμερα και επισήμως:
Shanghai Airlines και Air China πλήρη μέλη της συμμαχίας!

Συγκρατώ τα δάκρυα συγκίνησης για την τελετή εισόδου της Egyptair :twisted:
 
Πληρες μελος της Star Alliance η Turkish airlines απο 01/04/2008.
Δεν μπορω να ξερω τα ενδοτερα της εν λογω εταιρειας, αλλα απο service ... σκιζει.
Δυο φορες το τελευταιο 4μηνο εχω ταξιδευσει απο Πεκινο - Αθηνα μεσω Κων/λης.
Στο πρωτο ταξιδι ελεγα οτι θα ειναι μισο-αδειο το αεροπλανο, οποτε θα ημουνα αραχτος.
Αμ ...δεν. Γεματο 100% και τις 2 φορες.
Τουλαχιστον τωρα 8α βαζω και status μιλια στην καρτα μου στη LH.

Ολυμπιακη τα ....βλεπεις;
 
H TAM Linhas Aereas ετοιμάζεται για StarAlliance

Η TAM Linhas Aereas αναμένεται να είναι ένα από τα επόμενα μέλη της Star Alliance, αφού η υποψηφιότητά της έγινε ομόφωνα αποδεκτή (τα άλλα δύο είναι Continental και Air India).


http://feed.ne.cision.com/wpyfs/00/00/0 ... kr0003.pdf
 
..η Brussels Airlines θα είναι ένα από τα επόμενα μέλη της Συμμαχίας..

Κάποια στιγμή θα δούμε μια τέτοια ανακοίνωση που θα αφορά την Αιγαίου.Μπορεί να μην είναι σύντομα (εννοώ τα δύο επόμενα έτη) αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό.Προσωπική άποψη.
 
Υπαρχει βεβαια μια σημαντικη διαφορα. H SN εγινε μελος στη συμμαχια εξαιτιας της συμετοχης της LH στο μετοχικο κεφαλαιο.Το ιδιο ισχυει και γιατις BD,OS.
 
Σημερα με περιμενε μια ευχαριστη εκπληξη.
Ταξιδευοντας απο Σινγαπουρη για Μπανγκαλορ (Ινδια) με την Air India, (ειμαι Star Alliance gold) η εταιρεια η οποια ειναι υπο ενταξη στη Star Alliance εδωσε προσκληση για το lounge και μου εκανε upgrade το εισητηριο μου απο οικονομικη σε business. (H πτηση ητανε code share με την Singapore air lines)
Μου εχει συμβει αρκετες φορες αυτο, αλλα μονο απο εταιρειες full member της Star Alliance και με την πτηση 100% πληρης. Υπεθεσα οτι και σημερα η πτηση θα ηταν γεματη, αλλα οπως διαπιστωσα κατα την επιβιβαση μου, υπηρχαν αρκετες κενες θεσεις στην οικονομικη.
Γιατι λοιπον μου κανανε upgrade? μου εμεινε η απορια !!!!!!
---------------------------------------------
Επισης παλιοτερα ταξιδευοντας με την Αιγαιου δεν ειχα προσβαση ουτε στο lounge ουτε priority check-in/boarding. Τωρα τελευταια και lounge, και priority check-in και priority boarding / baggage κλπ. Απο το τελη δε Ιανουαριου προσβαση και στο Senator της Lufthansa.
Δινεται καμια εξηγηση για τα παραπανω?
 
Πάντως η ένταξη της Air India θα καθυστερήσει κατά ένα χρόνο, σύμφωνα με πρόσφατα δημοσιεύματα, όπως αυτό.

Leon_94":2cm0wmby said:
...Air India, η εταιρεια η οποια ειναι υπο ενταξη στη Star Alliance
 
Top