Σχετικα με Medical.

ποιο ειναι το όριο που πρέπει να έχεις για τη μυωπία για να περάσεις το medical;
 
Επίσης ακούγεται (δεν έχω ρωτήσει γιατρό) πως οι ναρκωτικές ουσίες ανιχνεύονται μέχρι και τρεις μήνες μετά τη χρήση...

Ακόμα κι αν είναι έτσι, από τη στιγμή που το μεντικαλ το κάνεις με το που μπεις στην εταιρεία κατά πόσο είναι νόμιμο να μην σε προσλάβουν επειδή είχες κάνει χρήση ουσιών πριν αρχίσεις καν την εκπαίδευση? (κατάλαβες τι εννοώ?)


Επίσης, γνωρίζετε αν σου κάνουν ανάλογα τεστ ενώ ήδη έχεις προσληφθεί και δουλεύεις κανονικά? Δλδ ας πουμε σαν ξαφνικά τσεκ απ.[/quote]
 
Μα είναι απορίες αυτές? Συζητάμε αν είναι νόμιμο ή όχι να προσλάβουν κάποιον αν έκανε χρήση πριν την εκπαίδευση? Τα ναρκωτικά δεν είναι ασπιρίνη να κοπούν σε σε 2 και 3 μήνες. Εκτός κι αν εννοείτε πως συνεχίζονται. Ούτε στο χειρότερό μου εφιάλτη δε θάθελα να δω πως εμπιστεύομαι την ασφάλειά μου σε χρήστη οποισδήποτε παραισθησιογόνας ουσίας.
 
Ξερετε ποσο περιπου κοστιζει το class 1?Κι αν το καλυπτει το ΙΚΑ καποιο μερος..
 
Γυρω στα 250ευρω στο ΚΑΙ και δεν το καλυπτει κανενα ταμειο....
 
ευχαριστω για την διευκρινιση..Και γινεται σε ποιοδηποτε νοσοκομειο?
 
Σου απάντησε παραπάνω.. Το "ΚΑΙ" που ειπε δεν ειναι "και", ειναι ΚΑΙ (Κέντρο Αεροπορικης Ιατρικής) και βρισκεται στο 251 ΓΝΑ:
http://www.haf.gr/el/structure/units/kai/
 
Α ναι διαβασα μολις πριν λιγο τις παραπανω δημοσιευσεις..Ευχαριστω!
 
Το class 1 καλυπτει ολες τις εξετασεις που απαιτουν για ιπταμενη συνοδο/φροντιστη?
 
Καλησπερα..Θα ηθελα να ρωτησω αν η αναιμια αποτελει προβλημα για να γινει καποιος αεροσυνοδος...
 
Top