Προσλήψεις στην Aegean

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Και εγώ το ίδιο εννοειται :) Το να κάνεις προσλήψεις αυτό τον καιρο ειναι οτι καλύτερο μιας και η ανεργια εχει φτασει στον πάτο..
 
Γνωριζει καποιος καθε ποτε βγαινουν προκυρηξεις στην aegean για ιπταμενους συνοδους?
 
Δεν ειναι σε στανταρτ ημερομηνίες..αναλογα με τις απαιτήσεις της εταιρίας..η τελευταια ήταν πριν μερικούς μήνες αλλα αποτι φαίνεται με τις τελευταίες εξελίξεις με την ολυμπιακη θα ξαναυπάρξει στο προσεχες μέλλον..να επισκεπτεσαι συχνα το σαιτ και να ενημερώνεσαι απο το φορουμ για τις κατα καιρούς προκηρυξεις
 
Mernion
Εισαι λαθος να αναφερεις σ'αυτη τη χρονικη στιγμη οτι η Aegean κανει προσληψεις συγκηβερνητων με το φοβο μηπως της φυγουν καποιοι για την Ολυμπιακη. Ειναι γνωστο απο Ιανουαριο οτι λογω του μεγαλου expansion θα χρειαζοντουσαν συγκυβερνητες και οτι ειχαν κανει προγραμματισμο για προσληψεις την Ανοιξη. Χρειαζονται κυβερνητες και συγκυβερνητες και γι'αυτο πηραν τους ξενους με συμβολαιο 6μηνου για να καλυψουν τις αναγκες τους προσωρινα μεχρι να τα επομενα upgrades κυβερνητων και να τελειωσουν ολα τα line trainings των προηγουμενων προσληψεων συγκυβερνητων. Οταν παλι λες οτι βιαζεται να βρει πιλότους για να βγει το προγραμμα τον Ιουλιο-Αυγουστο-Σεπτέμβριο ξερεις οτι απο τη στιγμη που ληγει η ημερομηνια για τα βιογραφικα (30 Μαιου )χρειαζεται 1 μηνα για την επιλογη (written tests, sim, interview), 2 μηνες MCC-Type Rating και 2 μηνες line training.Αρα το πρωτο ζευγαρι θα ειναι ετοιμο να πεταξει το Νοεμβρη! Αν τωρα φυγουν μερικοι συγκυβερνητες για την Ολυμπιακη θα κανει σιγουρα παραπανω αριθμο προσληψεων απο οτι ειχαν προγραμματισει.......
 
ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ

Τυπικά προσόντα:

• Άριστη Γνώση Αγγλικών &
Χειρισμού προγραμμάτων Η/Υ
• Ηλικία έως 30 ετών
• Προϋπηρεσία στον τομέα Εξυπηρέτησης Πελατών ή σε Αεροπορική Εταιρεία
• Πτυχία σχετικών σχολών θα θεωρηθούν προσόν
• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

http://www.aegeanair.com/jobs.aspx?job=25
 
Γεια σας!! Παιδιά η ανεργία έχει αρχίσει να παίρνει επικίνδυνες διαστάσεις.. άλλο όμως ήθελα να ρωτήσω. Αν είναι κάποιος/α από το forum που δεν μένει μόνιμα Αθήνα και τον/την κάλεσαν από aegean, αρχικά τον ρώτησαν αν ενδιαφέρεται να έρθει Αθήνα και μετά τον ξανακάλεσαν άλλη μέρα να του κλείσουν ώρα συνέντευξής ή τον πήραν τηλέφωνο μια φορά και του έκλεισαν αμέσως το ''ραντεβού''; Πήραν χθες την αδελφή μου και τη ρώτησαν αν μένει Αθήνα (η προκήρυξη ήταν για Αθήνα). Τους είπε όχι και της είπαν ότι θα την καλέσουν άλλη μέρα για να κλείσουν για συνέντευξη. Αναρωτιέμαι όμως αν θα την ξανακαλέσουν :|
 
Χθες με πήραν τηλ. Μου είπαν ότι αρχικά οι προσλήψεις θα γίνουν από Αθήνα(μένω Ηράκλειο) και αργότερα,αν θα προκύψουν ανάγκες,θα με μεταφέρουν στη βάση μου. Τους είπα ότι δε με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή και μου απάντησαν ότι αν χρειαστεί θα με έχουν στα υπ όψιν.
 
kleopatra για ποια ειδικότητα είχες κάνει αίτηση αν επιτρέπεται? Κι εγώ από Ηράκλειο είμαι, όμως σε άσχετο τομέα με αεροπορία :D Μακάρι να ξαναεπικοινωνήσουν. Έχει στείλει το βιογραφικό της εδώ και δύο μήνες. Ελπίζω να μην κάνουν άλλο τόσο για να την ξανακαλέσουν!
 
Εγώ το είχα στείλει από Σεπτέμβρη...και παρότι μέσα σε αυτό το διάστημα είχε κάνει δύο προκηρύξεις, μόλις τώρα με πήραν τηλ...για ιπτάμενη συνοδός είχα δηλώσει.
 
Top