Olympic Air Dash8 Q400

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Δεν έχει άδικο ο Reventon.. Αγγλικές πηγές μιλάνε για το G-ECOE και το G-FLBD όπως λέει.. Αλλά μιλάνε και για άλλα, για τα οποία μιλάνε και ελληνικές πηγές, που δεν τα έγραψε ακόμα όμως... :p
Υπομονή και όλα θα αποκαλυφθούν.. sooner or later.. :D

υ.γ. ο ευρωπαίος (.eu) δεν τα ξέρει πάντα όλα ομως.. ;)
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Καλα οκ.. Αυτα τα ειχα βρει σε 20 λεπτα γιατι απλα μου την ειχε δωσει (και μου τη δινει ακομα και παντα) η μυστικοπαθεια.. Δεν ειπα οτι εψαξα σε βαθος.. Α! Και δεν ειχα κανενα insider να με στειλει μειλ με στοιχεια η να με παρει τηλεφωνο.. ;) Οποτε, σε 20' αυτα που εβγαλα εξω.. :cool: ^^

Θες να ψαξω απο περιεργεια να δουμε τι αλλο μπορω να βρω? :p ;)


PS: Οι μεχρι στιγμης πληροφοριες ειναι διασταυρωμενες και μεσα απο το G-INFO (CAA) ;) Οποιος ξερει τι ειναι, ξερει, δεν το αναλυω ;)
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Δεν ειναι μυστικοπάθεια.. Οταν είναι κάτι το οποίο μπορεί να γραφτεί, το γράφεις.. Αν για τους χ,ψ λόγους δεν μπορείς να το γράψεις, δεν το γράφεις..
Και για να επανέλθουμε στα Q400, απ' ότι έχω μάθει τα πρώτα που θα έρθουν δεν θα είναι με full χρώματα Olympic Air αλλά μόνο με τίτλους και operated by Flybe.
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Καλησπερα και βοηθεια μας.. :p

Α! G-ECOE (θα ειναι το νηολογιο που θα παρει.. Θυμαστε που με ειπαν οτι οι πηγες μου δεν ξερουν τι τους γινεται? Χαιρετισμους στην ΥΠΑ! :twisted: )

Μπαι δε γουει.. Εδω με αρεσει πιο πολυ το νεο λιβερι.. :cool: Αλλα οι κυκλοι στα κοουλινγκς επρεπε να ειναι πιο μεγαλοι! Στο καθετο σταθερο ειναι οκ, ρε σεις μπας και για τα Α320 απλα δεν αλλαξαν τις αναλογιες? :twisted:

ΑΑ!!

Dash 8 -402 4257 G-FLBC flyBe delivery 19-20jul09 YYZ-YYR-RKV-BHX ex C-FWGY Μαλιστα.. Θελετε να βαλουμε στοιχημα που θα καταληξει? ;) :twisted:
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Ωραίο το "αποκλειστικό" Reventon :great: :thx:

Του πάει του πρα-πρα το νέο livery :great: ...
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Καλο φαινεται το livery στο Q400...

Καλες πτησεις να εχει!
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Reventon":e1t7pqby said:
Dash 8 -402 4257 G-FLBC flyBe delivery 19-20jul09 YYZ-YYR-RKV-BHX ex C-FWGY Μαλιστα.. Θελετε να βαλουμε στοιχημα που θα καταληξει? ;) :twisted:

Ναι βασικά θέλουμε... Εγώ τουλάχιστον.. Αν χάσω, ανεβαίνω εκεί που μένεις και σε κερνάω καφέ (δικά μου και τα έξοδα μετακίνησης). Αν χάσεις, κατεβαίνεις εσύ Αθήνα και κερνάς καφέ (δικά σου τα έξοδα)...

Και για να επανέλθουμε στο θέμα:

http://twitter.com/AthensAirport
Olympic Air to get 3 brand new Q400s (lease from Flybe who had their delivery slots). These will be MSNs 4267, 4268 & 4276. Will get SX reg.
Olympic Air to get also G-JECV (MSN 414:cool: and G-JECW (MSN 4152). Will get SX reg as well.
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Reventon":1dyah7nr said:
Καλησπερα και βοηθεια μας.. :p

Α! G-ECOE (θα ειναι το νηολογιο που θα παρει.. Θυμαστε που με ειπαν οτι οι πηγες μου δεν ξερουν τι τους γινεται? Χαιρετισμους στην ΥΠΑ! :twisted: )
Νομίζω ότι ήμουν σαφής:
GP707":1dyah7nr said:
Δεν ξέρω ποιες είναι οι πηγές σου αλλά τα 2 πρώτα που θα έρθουν με ελληνικό νηολόγιο δεν είναι μέσα στα παραπάνω. Εκτός αν μείνουν με τα αγγλικά...
Δεν νομίζω να θυμάται κανείς ότι σου είπαν πως οι πηγές σου δεν ξέρουν τι τους γίνεται, γιατί δεν το είπε κανείς. Πρώτα διαβάζουμε προσεκτικά τα post που προηγούνται και μετά απαντάμε ειρωνικά. Σε διαφορετική περίπτωση τα posts θα πάνε στην... κάτω-κάτω κατηγορία.
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

GP707":3g05owe7 said:
Δεν ξέρω ποιες είναι οι πηγές σου αλλά τα 2 πρώτα που θα έρθουν με ελληνικό νηολόγιο δεν είναι μέσα στα παραπάνω. Εκτός αν μείνουν με τα αγγλικά...

Reventon":3g05owe7 said:
G-ECOE cn 4212
G-FLBD cn 4259
G-FLBE cn 4261
4o παιζει να ειναι το G-FLBC cn 4257 (δλδ μιλαμε για απολυτο σκοταδι, ισως ακυρος συναγερμος)


Kαι εγω νομιζω ημουν σαφης! Η βλεπεις κανενα (μελλοντικο εστω) ελληνικο νηολογιο εκει περα!?!?!? Για να καταλαβουμε δλδ και τι γραφουμε.. Δεν μιλησα για τα αεροσκαφη με ελληνικο νηολογιο! -ΕDIT- (κατοπιν περεταιρω σκεψης διεγραψα το σχολιο που ηταν εδω)
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Reventon κουράζεις τον κόσμο και δυστυχώς πέρα από το username δεν έχει αλλάξει κάτι άλλο. Πρώτη και τελευταία προειδοποίηση, επόμενη κίνηση είναι το κλείδωμα.
 
Top